«Реєстрація електронної скриньки»
Скачати 163.84 Kb.
Назва«Реєстрація електронної скриньки»
Дата конвертації17.06.2013
Розмір163.84 Kb.
ТипДокументы
mir.zavantag.com > Спорт > Документы
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ, НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ „ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кафедра «Соціальних комунікацій

та інформаційної діяльності»

Лабораторна робота № 1

з дисципліни «Електронні послуги» на тему:

«Реєстрація електронної скриньки»

Виконала:

ст. групи ДЗІс – 11

Катола Х.С.
Перевірив:

ст. викл. Думанський Н.О.

Львів – 2012

Мета: навчитися користуватися он-лайн сервісами електронної пошти, ознайомитись з процесами реєстрації в електронній пошті та з їх інтерфейсом.
^ Теоретичні відомості

Електронна пошта (Electronic mail, або скорочено E-mail) – спосіб відправлення й держання повідомлень за допомогою комп’ютерної мережі.

Електронна пошта з’явилися для обміну текстовими повідомленнями через мережі великої довжини. Електронною поштою можна надсилати не лише текстові повідомлення, але й документи, графіку, аудіо -, відео файли, програми тощо. Послуги E-mail стали реальною альтернативою звичайному листуванню. Відбулося це завдяки високій швидкості й надійності передавання повідомлень.

Електронний лист складається із заголовків, які містять службову інформацію (про автора листа, отримувача, шлях проходження листа), які служать, умовно кажучи, конвертом, та власне вміст самого листа. За аналогією зі звичайним листом, відповідним методом можна внести в електронний лист інформацію якого-небудь іншого роду, наприклад, фотографію тощо. Як і у звичайному листі можна поставити свій підпис. Звичайний лист може не дійти до адресата або дійти з запізненням, — аналогічно і електронний лист. Звичайний лист доволі дешевий, а електронна пошта — найдешевший вид зв'язку.

^ Адреса електронної пошти

Повідомлення електронної пошти знаходить свого адресата за допомогою поштової адреси (E-mail). Ця адреса складається з двох частин розділених знаком @. Ліва частина адреси – це локальне ім’я користувача (ім’я поштової скриньки), а права частина – ім’я домену.

^ Протоколи електронної пошти

Для надсилання й одержання електронних повідомлень про мережі Internet використовують певні протоколи.

 1. SMTP (Simple Mail Transfer Protocol – простий протокол передачі пошти), призначений для відправлення повідомлень. Відправлені користувачем повідомлення надходять на SMTP-сервер провайдера, який обробляє вхідну пошту

 2. POP3 (Post Office Protocol – протокол поштової служби), призначений для вхідних повідомлень. Згідно з цим протоколом поштові сервери одержують і зберігають електронні повідомлення у поштових скриньках.

 3. IMAP (Internet Message Access Protocol – протокол Інтернет доступу до повідомлень) служить для обробки вхідних повідомлень, що мають текстовий і HTML-формат.

 4. Провайдер послуг Інтернету для роботи з електронною поштою має, як правило, два сервери – SMTP і POP. Сервер SMTP відповідає за відправлення повідомлень, а сервер POP – за їх прийняття.

Телеконференція – це обговорення або колективні дискусії на різні теми, які проводяться в Internet. Це можливість обговорення певної теми необмеженою кількістю учасників. Будь-який абонент може залишити своє відкрите для всіх повідомлення в мережі. Його переглянуть інші абоненти і так само відкрито дають відповіді на нього.

^ Списки розсилки забезпечують спеціальні тематичні сервери, які збирають інформацію по визначених темах, розсилають їх передплатникам у вигляді повідомлень електронної пошти. Кожний список розсилки присвяченій конкретній темі. Темами списків розсилки можуть бути: нові книги, засоби косметики, політичні новини, анекдоти, телевізійні програми тощо. Щоб забезпечити надходження інформації потрібного виду, треба підписатись на відповідні списки розсилки.

Компанії створюють безкоштовні електронні скриньки через реклами. Чим більше скриньок в компанії – тим більший рейтинг, тобто вони можуть показати статистику, скільки в них зареєстрованих користувачів якимось рекламодавцям, які будуть платити їм за те, що вони розміщують рекламу яка показується всім користувачам, і чим більше користувачів, тим дорожче коштує місце за рекламу.

^ Хід роботи

 1. Розглянемо деякі електронні пошти (ukr.net, yandex.ru, gmail.com), охарактеризуємо їх і оцінимо їх роботу.


Ukr.net (укр. Укр.нет) — український Інтернет-портал, найпопулярніший безкоштовний сервіс електронної пошти в Україні. Ukr.net надає користувачам поштову скриньку FreeMail із тримовним інтерфейсом (окрім україномовного, ще російсько- і англомовний).

Поштова скринька Ukr.net дуже зручна у використанні. У ній легко працювати з повідомленнями, можна створювати свої особисті папки для зберігання важливих повідомлень.

На даний час сервіс пропонує для зберігання пошти більше 4 гігабайт простору на так званому віртуальному E-Disk, на якому тимчасово можна зберігати великі за розмірами файли.

Адреса електронної пошти автоматично підставляється в рядок «кому» по імені користувача, набраного навіть частково. Дозволяє швидко знаходити потрібний лист за ключовими словами, що надзвичайно важливе при великому доступному обсязі пошти. Містить фільтр повідомлень, що навчається, який збільшує свою ефективність, якщо користувач позначає листи як спам.
Рис. 1. Електронна пошта Ukr.net
Yandex.ru – безкоштовний сервіс електронної пошти від компанії Яндекс (Рис.2). Присутній автоматична фільтрація спаму за допомогою іншого продукту компанії - спамооборони, а також перевірка листів на віруси за допомогою антивіруса Dr.Web. Система також має можливість перекладу листів з іноземних мов. Теми оформлення інтерфейсу є практично у всіх поштових сервісів, однак Яндекс.Пошта не обмежується статичними зображеннями на тлі сторінки. Інформацію про організацію, від якої надійшов лист, можна побачити прямо в листі.

У Яндекс.Пошті інтегрований Яндекс.Діск, на якому можна зберігати 10Гб файлів. На сторінці читання листа можна швидко переглянути всі файли або посилання з листування з співрозмовником. Також інтерфейс додатку налаштовується на велику кількість мов (російська, українська, англійська, турецька, татарська, азербайджанська, білоруська, грузинська, румунська, вірменська, казахська).Рис. 2. Електронна пошта Yandex.ru
Gmail.com – безплатна послуга електронної пошти від американської компанії Google. Надає доступ до поштових скриньок через веб-інтерфейс і по протоколах POP3, SMTP, IMAP (Рис. 3). Зараз сервіс пропонує для зберігання пошти більше 10 гігабайт простору. Проте, розмір одного листа, що приймається або надісланого, не може перевищувати 25 мегабайт.

Багато функцій Gmail побудовані на браузерній мові програмування JavaScript, що дає незвичайні для веб-середовища можливості, такі як прийом команд з клавіатури, оновлення сторінки без перезавантаження (технологія AJAX), спадаючі списки вибору адресатів.

Можливо також переключатися на інтерфейс, побудований лише на HTML — стандартній мові розмітки веб-сторінок, яку «розуміють» практично всі браузери. При редагуванні повідомлень кілька разів на хвилину виконується автоматичне збереження «чорнової» копії, для запобігання втраті даних у разі виключення живлення або інших збоїв. Для кожного співрозмовника можуть задаватися фотографія, адреси і телефони. Адреса електронної пошти автоматично підставляється в рядок «кому» по імені користувача, набраного навіть частково. Містить фільтр повідомлень, що навчається, який збільшує свою ефективність, якщо користувач позначає листи як спам. Інтерфейс додатку налаштовується на велику кількість мов, що дозволяє сервісу бути інтернаціональним.


Рис. 3. Електронна пошта Gmail.com


 1. Розглянемо процес реєстрації електронних пошт ukr.net, yandex.ru та gmail.com.

І. Відкриваємо домашню сторінку за адресою www.ukr.net. Клацнувши по відповідному посиланню (Реєстрація), починаємо процес реєстрації на поштовому сервері ukr.net (Рис.4).
Рис. 4. Процес реєстрації на поштовому сервері ukr.net
Тепер нам потрібно ввести свої дані:

Логін – лише англійською, без пропусків, можна використати знак підкреслення. Обов’язково потрібно перевірити на доступність логін, можливо вже хтось його зайняв і не буде можливості його використати.

Пароль – це проблема для більшості початківців. З одного боку ми б хотіли замість паролю використовувати просте слово чи дату народження, щоб швидше запам’ятати, з іншого, пароль це ключик до поштової скриньки і чим він складніший, тим важче зловмисникам його підібрати. Пароль бажано вводити в англійській розкладці.

^ Повторіть пароль – вводимо пароль ще раз. Система перевіряє чи в змозі запам’ятати те, що набрали (бажано записувати).

Ім’я та Прізвище – можна ввести українською мовою, це напис буде використовуватись у листах.

^ Дата народження – вибираємо свою дату народження.

Альтернативний e-mail – оскільки вперше створюється поштова скринька, це поле залишається пустим, якщо ж користувач має ще одну поштову скриньку, то він може ввести її для надходження повідомлення про реєстрацію в новій поштовій системі і підтвердити її.

^ Мобільний телефон – вводимо номер свого мобільного (сотового) телефону. Система може надіслати СМС із кодом підтвердження. Код потрібно буде ввести в наступному вікні (пізніше). Під час реєстрації можна заповнити тільки одне вікно: або ввести адресу в полі Альтернативний e-mail, або ввести мобільний телефон.

^ Вводимо символи, які бачимо на малюнку – вводимо букви та цифри.

Залишилось перечитати умови використання скриньки, якщо цікавить, та скористатись кнопкою «Реєстрація». Якщо після реєстрації повернулось на цю ж сторінку, потрібно уважно переглянути усі пункти та повторно ввести паролі і нове слово на зображені. Основні помилки користувачів, це неперевірений користувач, неправильно набраний пароль чи підтвердження, не правильно набране слово із зображення.

ІІ. Відкриваємо домашню сторінку за адресою www.yandex.ru. Клацнувши по відповідному посиланню (Завести почтовый ящик), починаємо процес реєстрації на поштовому сервері yandex.ru. Він складається з двох частин (шаг 1 і шаг 2).
Рис. 5. Процес реєстрації на поштовому сервері yandex.ru


Крок 1 (Рис. 5). Насамперед вводимо ^ Имя і Фамилию (після заповнення цих полів система пропонує вибрати логін із списку). Далі заповнюємо поле Логін – це унікальний псевдонім, під яким користувача будуть впізнавати всі сервіси Яндекса. Логін повинен складатися з букв латинського алфавіту і може містити цифри, наприклад: ivan2009. Регістр букв (великі чи маленькі) не має значення. У логіні не можна використовувати пробіли, але точки і дефіси дозволені.

Крок 2 (Рис. 6). Насамперед зазначена інформація про обраний логін.
Рис. 6. Процес реєстрації на поштовому сервері yandex.ru
^ Тепер нам потрібно ввести свої дані

Придумайте пароль – пароль повинен містити від 6 до 20 символів. Можна використовувати латинські букви, цифри та символи зі списку: ! @ # $% ^ & * () _ - +:;,. Пароль не може співпадати з логіном.

^ Подтвердите пароль – вводимо пароль ще раз. Система перевіряє чи в змозі запам’ятати те, що набрали.

Секретный вопрос – якщо користувач забуде пароль, то можна отримати доступ, відповівши на це питання, яке можна вибрати зі списку, який пропонує система.

^ Ответ – вводиться відповідь на секретне запитання.

Другой e-mail – цю адресу можна використовувати для звернення в службу підтримки. Якщо вводиться адреса, на неї буде висланий запит про підтвердження реєстрації.

^ Мобильный телефон – якщо користувач забуде пароль, буде можливість отримати SMS з кодом для його відновлення. На наступній сторінці буде показана інструкція для підтвердження номера телефону.

^ Страна – вибираємо країну із даного списку (Росія, Україна).

Введите символы с картинки слева – потрібно ввести букви, які є на малюнку.

Прочитавши «Пользовательского соглашения» ми нажимаємо клавішу «Зарегистрироваться».

Після реєстрації іде привітання з реєстрацією на пошті і всі ваші дані для перевірки. Нижче пропонується почати роботу в пошті, підтвердження номеру телефону (якщо його не вводилось під час реєстрації) та налаштування (стать, дата народження).
ІІІ. Відкриваємо домашню сторінку за адресою www.gmail.com. Клацнувши по відповідному посиланню (Зареєструватись (Рис.4), починаємо процес реєстрації на поштовому сервері Gmail.com (Рис.7).Рис. 7. Процес реєстрації на поштовому сервері gmail.com
Тепер нам потрібно ввести свої дані (Рис. 8)
Рис. 8. Процес реєстрації на поштовому сервері gmail.com
Ім’я та Прізвище – можемо ввести українською мовою

Ім'я користувача – лише англійською, без пропусків, можна використати крапку. Ім’я користувача буде новою адресою Gmail, для входу у обліковий запис Google.

^ Створіть пароль – використовувати принаймні 8 символів. Не варто використовувати пароль з іншого сайту чи щось дуже очевидне, як-от ім’я домашнього улюбленця.

^ Підтвердьте свій пароль – вводимо пароль ще раз. Система перевіряє чи в змозі запам’ятати те, що набрали.

День народження – дата народження допоможе надавати налаштування, пов’язані з віком. Вона не відображатиметься без дозволу користувача.

Стать – вибираємо із списку (чоловіча, жіноча). Інформацію про стать буде використано для вдосконалення повідомлень, які надсилає технічна служба.

^ Мобільний телефон – номер мобільного телефону в обліковому записі один із найпростіших і найбільш надійних способів допомогти захистити обліковий запис. Це поле є необов’язковим, але бажано його заповнити, якщо у користувача є мобільний телефон.

Інша електронна адреса – як і у випадку з телефоном, альтернативна електронна адреса допоможе ідентифікувати користувача і захистити обліковий запис, а також надсилати важливі сповіщення.

Місцезнаходження – потрібно ввести у це поле назву своєї країни чи території проживання.

Після введення усіх даних потрібно підтвердити обліковий запис, вибрати метод підтвердження (текстове повідомлення або голосовий дзвінок), вибрати країну і ввести номер свого мобільного для того, щоб прийшов код. Після цього ввести код у відповідне поле і можна працювати з електронною поштою.


 1. ^ Зробимо опис внутрішнього інтерфейсу електронних пошт ukr.net, yandex.ru та gmail.com.


І. Внутрішній інтерфейс електронної пошти ukr.net дуже простий і зручний у використанні (Рис.9). Ящик електронної пошти FREEMAIL.ukr.net дозволяє змінювати деякі настройки відображення листів. А саме:

 • вибирати кількість листів, що відображається на сторінці ящика;

 • встановлювати автоматичний підпис для створюваних листів,

 • вибирати мову інтерфейсу (мова, на якій пишуться назви кнопок в ящику);

 • включити або відключити попередній перегляд листів (при наведенні стрілки миші на лист);

 • включати і відключати функцію автоматичного додавання адрес одержувачів в адресну книгу (в розділ "Контакти").

Щоб відкрити вікно, де можна міняти ці налаштування, в ящику вгорі натисніть посилання "Налаштування" – «Інтерфейс».
Рис. 9. Внутрішній інтерфейс електронної скриньки ukr.net
У скриньці знаходяться папки: вхідні, чернетки, відправлені, спам, видалені, відмічені (можна відмітити нажавши на зірочку, яка засвітиться жовтим кольором) та непрочитані. Також присутня така функція, як «Керування папками». Тут можна змінити назви папок або створити нову папку. Також можна листи видалити, переслати, позначити як спам, перенести до іншої папки, позначити як прочитані чи непрочитані. Ще є одна функція – пошук в листах, тут є розширений пошук, де якому зазначено в яких папках шукати, що включає, яка тема, від кого, кому а також дата. Щоб написати листа потрібно відкрити сторінку (форму) для написання листа. Потрібно заповнити поля: кому – адреса поштової скриньки людини, котрій пишете листа, тема – бажано ввести коротку тему листа, але й можна не заповнювати, і нижче сам текст листа. Вкінці скористатись кнопкою «Надіслати».


ІІ. Внутрішній інтерфейс електронної пошти yandex.ru так само зручний і простий у використанні (Рис. 10). Як і попередній електронній скриньці, у yandex.ru також присутні такі папки, як вхідні, надіслані, видалені, спам, чернетки, важливі, непрочитані, із вкладеннями.

Внутрішній інтерфейс можна налаштувати під вимоги того чи іншого користувача. В налаштуваннях інтерфейсу можна вибрати оформлення (тему, фон), інформацію про відправника (ім’я, прізвище, підпис, за якою адресою можна відправляти листа, завантажити портрет. Також є функція «Збір пошти з інших скриньок» – потрібно ввести у відповідному полі адресу іншої електронної пошти та пароль, і вона буде надходити на yandex.ru. Також можна налаштувати роботу з папками – перейменувати, вказати в яку папку які листи можуть зберігатися («Створити правило»), створити нову папку або видалити існуючу. Є така функція, як «Правила обробки пошти» – воно дозволяє автоматично заносити листи в чорний або білий список ввівши адреси, від яких будуть приходити листи. Також є пункт Контакти, де можна зберегти усі адреси, які потрібні користувачеві.Рис. 10. Внутрішній інтерфейс електронної скриньки yandex.ru

ІІІ. Внутрішній інтерфейс електронної скриньки gmail.com також досить цікавий, легкий і зручний у використанні (Рис.11).


Рис. 11. Внутрішній інтерфейс поштової скриньки gmail.com
Як і у всіх поштових скриньках, gmail.com має папки: вхідні (папка, яка містить всі листи, що надіслали до користувача), із зірочкою (сюди попадають листи від користувачів, котрих позначили зірочкою (друзі, родина…), важливі (листи,які користувач позначив як важливі), надіслані (зберігає усі надіслані користувачем листи), чернетки (містить набрані, але не надіслані листи). Також тут є чат, де можна спілкуватися, додавши контакти до свого списку. Внутрішній інтерфейс також можна налаштувати на вимогу користувача.

Вибравши значок і кнопку «Налаштування», можна змінити мову інтерфейсу, розміри сторінки, підпис користувача, створити нову папку (мітку) або редагувати уже існуючу та ін.. Щоб написати листа потрібно відкрити сторінку (форму) для написання листа. Потрібно заповнити поля: кому – адреса поштової скриньки людини, котрій пишете листа, тема – бажано ввести коротку тему листа, але й можна не заповнювати, і нижче сам текст листа, також у лист можна вкласти файл (зображення, музику і т.д.). Вкінці скористатись кнопкою «Надіслати».


Висновок

Я навчилась користуватися он-лайн сервісами електронної пошти, ознайомилась з процесами реєстрації в електронній пошті та з їх інтерфейсом. Проаналізувавши усі вище згадані електронні скриньки (ukr.net, yandex.ru, gmail.com), я все ж віддаю перевагу ukr.net. Я звикла працювати з цією поштою, в ній легко зорієнтуватись. Я зареєстровано і в yandex.ru і в gmail.com, і в них мені дуже подобається вигляд, його можна змінити так, як тобі подобається, можна встановити тему, яка містить різні картинки, але пошту вибирають не тільки за зовнішнім виглядом. Тому мені найкраще працювати в ukr.net – вона проста у використанні, тут є всі функції, які потрібні для відправки та отримання листів і ця електронна скринька відповідає усім моїм вимогам.

Схожі:

«Реєстрація електронної скриньки» iconПрактична робота №1 Робота в мережі Інтернет. Пошук Інформації. Створення електронної скриньки
Мета роботи: навчитися працювати в мережі Інтернет, створювати власну веб-сторінку, ознайомитися з програмою Microsoft Internet Explorer...
«Реєстрація електронної скриньки» iconТема : Робота в мережі
Тема: Робота в мережі Internet. Робота з поштовим клієнтом. Реєстрація в службі обміну миттєвими повідомленням. Реєстрація на форумі...
«Реєстрація електронної скриньки» iconТема : Робота в мережі
Тема: Робота в мережі Internet. Робота з поштовим клієнтом. Реєстрація в службі обміну миттєвими повідомленням. Реєстрація на форумі...
«Реєстрація електронної скриньки» iconРеєстрація для участі у зно 2013 стартує в січні!
Реєстрація осіб для участі в зно 2013 розпочнеться 4 січня І триватиме до 5 березня 2013 року
«Реєстрація електронної скриньки» iconРеєстрація для участі в зно 2013 Реєстрація осіб для участі в зно...
Участь в зно може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або є учнем (студентом) випускного класу (курсу) навчального...
«Реєстрація електронної скриньки» iconНомер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі є

«Реєстрація електронної скриньки» iconТема: в готелі. Резервація, реєстрація, виписка

«Реєстрація електронної скриньки» iconТема: „Системи платежів для електронної комерції”
Мета лабораторної роботи: провести порівняльний аналіз платіжних систем для розрахунків через Internet
«Реєстрація електронної скриньки» iconБраузер? Коли був створений перший браузер?
Електронна поштова скринька, електронна адреса. Поняття, способи створення та використання. Складові електронної адреси
«Реєстрація електронної скриньки» iconПрограма
Реєстрація учасників конференції (вул. Дворянська 2, конференц-зал ону ім. І.І. Мечникова, ІІ поверх)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка