План семінарського заняття зі спецкурсу
Скачати 52.22 Kb.
НазваПлан семінарського заняття зі спецкурсу
Дата конвертації25.06.2013
Розмір52.22 Kb.
ТипДокументы
mir.zavantag.com > Право > Документы
План семінарського заняття зі спецкурсу

«Злочини проти життя і здоров’я» для студентів денної форми навчання кримінально-правової спеціалізації
Тема: Поняття та система злочинів проти життя та здоров’я людини
4 години: 30.01.2013 та 06.02.2013 р.
Питання для з’ясування
1. Поняття злочинів проти життя та здоров’я людини.

2. Система норм про злочини проти життя та здоров’я людини.

3. Місце норм про злочини проти життя та здоров’я людини в структурі кримінального закону.

4. Співвідношення між нормами Розділу ІІ «Злочини проти життя та здоров’я особи» Особливої частини КК України та нормами, що передбачають посягання на життя та здоров’я людини, закріплених в інших Розділах кримінального закону.

5. Об’єкт злочинів проти життя та здоров’я людини.

6. Злочини, які не посягають на життя і здоров’я людини у розділі ІІ Особливої частини КК України.

7. Потерпілий як ознака злочинів проти життя та здоров’я людини (людина, особа, громадянин).
Задачі
1. Після роботи Борис - підполковник міліції, який служив у столичному спецпідрозділі "Титан", зустрівся зі знайомим Арсеном. Товариші вирішили відсвяткувати зустріч. Під час розпивання спиртних напоїв між ними виникла сварка, в ході якої Арсен наніс Борису ножем три колото-різані рани в область серця, від чого той загинув. Дайте правову оцінку діям Арсена.
2. Антон, будучи в стані алкогольного сп’яніння, почав сваритися, а потім битися з матір'ю; він наніс молотком удар матері в голову, потім завдав ще кілька ударів, доки потерпіла не перестала подавати ознаки життя. Після цього син відтягнув тіло матері у ванну, взяв у сараї сокиру, в кухні - ніж і розчленував жінку. Розрубане тіло він пізно ввечері в дві ходки виніс на берег і викинув у річку. Дайте правову оцінку діям Антона.
3. Раніше судимий Богдан заманив у безлюдне місце семирічну дівчинку, де почав її ґвалтувати. Так, як дівчинка кричала від жаху і болю, Богдан задушив її. Дайте правову оцінку діям Богдана.
4. Іван (17 років) разом з двома своїми ровесниками - Петром та Павлом - забрався в старе закинуте кафе. При цьому в Івана була пластикова пляшка з пальним, яку він, нібито, знайшов на вулиці. Іван з Петром вирішили вилити частину бензину на підлогу і підпалити його. При спробі вилити на підлогу рідину, вона потрапила на одяг Павлові, який стояв поряд. Одяг одразу загорівся. Спроби самостійно загасити полум'я виявилися марними, і тоді діти покликали на допомогу дорослих. У результаті, потерпілого на швидкій доставили до лікарні, проте через добу школяр помер в реанімації. Дайте правову оцінку діям Івана та Павла.
5. Дмитро у парку побачив молоду жінку. Він збив жінку ударом кулака в обличчя, зґвалтував і вбив, намагаючись приховати злочин. Дайте правову оцінку вчиненому.
6. Кирило замислив помститися Тетяні, яка зрадила йому. Для цього він заготовив ємкість з кислотою, яку хотів вилити в обличчя дівчині. Однак, під час реалізації наміру Кирило спіткнувся і вилив кислоту на частину ноги дівчини, внаслідок чого заподіяв середньої тяжкості тілесні ушкодження. Дайте оцінку діям Кирила.
^ 7. Георгій, обороняючись від нападу Івана, заподіяв йому середньої тяжкості тілесні ушкодження нападнику. Дайте оцінку діям Георгія.
8. Тетяна, матір шістьох дітей, під час сварки з чоловіком Іваном, який нетверезий повернувся додому, вирішила налякати його. Вона облилася бензином, а потім підпалила себе. Однак, Тетяну вдалося врятувати. Сама ж вона пояснила, що їй набридла поведінка чоловіка, який постійно повертався додому п’яний, нічого не допомагаючи їй, лягав спати. Дайте оцінку діям Івана.
9. Дмитро вчинив спробу суїциду, облившись бензином. Причиною спроби самоспалення стало відключення представником районної електричної мережі Степаном магазину, який перебуває у власності Дмитра, від електропостачання за несвоєчасне внесення оплати за споживання електроенергії. Внаслідок цього Дмитро отримав тяжкі тілесні ушкодження Оцініть діяння Степана.
10. Олег позичив гроші Василю. Останній не змін своєчасно повернути борг. Одного вечора Олег вистежив Василя, коли той повертався додому і побив його, внаслідок чого Василь лікувався 15 днів. Перебування у лікарні ще протягом скількох днів дає підстави оцінювати вчинене Олегом як заподіяння середньої тяжкості тілесне ушкодження.
Рекомендована література

Базова:

 1. Кримінальне право України (у питаннях і відповідях): Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Дьомін Ю.М, Юлдашев С.О.. — К. : МАУП, 2005. — 340с.

 2. Кримінальне право України. Загальна та Особлива частини: Навч. посібник для студ. вищих навч. закл. / Кузнєцов В. О., Стрельбицький М. П., Гіжевський В. К. — К. : Істина, 2005. — 380с.

 3. Кримінальне право України: Навч. посібник / Волкотруб С. Г., Омельчук О. М., Ярін В. М., Виговський Д. Л., Іванюк Т. І. — К. : Наукова думка; Прцедент, 2004. — 297 с.

 4. Кримінальний кодекс України: Науково-практичний коментар / Ю. В. Баулін, В. І. Борисов, С. Б. Гавриш та ін.; За заг. ред. В. Т. Маляренка, В. В. Сташиса, В. Я. Тація. Видання третє. – Х.: ТОВ «Одіссей», 2006.

 5. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу Укра­їни. – 4-те вид., переробл. та доповн. / Відп. ред. С. С. Яценко. – К.: А.С.К., 2006.

 6. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу Укра­їни / За загальною редакцією Гончаренка В. Г., Андрушка П. П. – Книга 1. Загальна частина. – К.: «Форум», 2005.

 7. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України. –
  3-є вид., переробл. та доповн. / За ред. М. І. Мельника, М. І. Хавро­нюка. – К.: Атіка, 2005.

 8. Збірник постанов Пленуму Верховного Суду України у кримінальних спавах: Навчальний посібник/ Укл. Б.О.Кирись .- Львів: ПАІС, 2005.


Допоміжна:

 1. Звонарев О.Ю. Посягательство на жизнь государственного деятеля: к вопросу о содержании понятия. // Проблеми боротьби з насильницькою злочинністю в Україні: Збірник матеріалів наук.-практ. конференції / [Редкол.: Борисов В.І. (гол.редактор) та ін.]. – Х.: ПФ „Книжкове видавництво” „Лестивця Марії”, 2001. – С.18-22.

 2. Звонарьов О. Ю. Питання кваліфікації посягання на життя державного чи громадського діяча. // Новий Кримінальний кодекс України: питання застосування і вивчення. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. Харків, 25-26 жовтня 2001р.-Х., 2002.-С. 107-110.

 3. Мамчур В М. Посягання на життя державного діяча (ст. 58 КК України) як злочин терористичної спрямованості // Актуальні проблеми держави та права. Збірник наукових праць. - Одеса: Юридична література. - вип. 8, 2000.-С. 231-237.

 4. Сотула О.С. Кримінальна відповідальність за посягання на життя державного чи громадського діяча: Автореф. дис... к.ю.н./ Національний університет внутрішніх справ.- Х., 2003, - 20 с.

 5. Сотула О.С. Кримінально-правове визначення державного і громадського діяча за законодавством України // Правова держава. - 2002.- № 4.- С. 95 -99.

 6. Сотула О.С. Політичне вбивство та вбивство на замовлення: соціально-економічні та правові проблеми // Економіко-правові проблеми становлення в Україні громадянського суспільства: 36. наук.- метод, праць. - Херсон: 2002. - С. 211 -216.

 7. Сотула О.С. Посягання на життя державного діяча: проблеми визначення та кваліфікації // Правова держава. - 2001.- № 3.- С. 106 -110.

 8. Ахмедов М.Б. Преступления против жизни и здоровья личности в УК Азербайджана и Украины (краткий сравнительный правовой анализ) // Науковий вісник Національної академії внутрішніх справ України. – 2004. - №1. – с. 127-131

 9. Бажанов М.И., Сташис В.В. Личность – под охраной уголовного закона. .- Симферополь, 1996.

 10. Баулін Ю. Особа - під охороною кримінального закону // Вісник Академії правових наук України - 1997.-Вип. 2.- с.185.

 11. Баулін Ю.В. Захист кримінальним законом права людини на життя // Актуальні проблеми формування правової держави в Україні. До 50-ї річниці Конвенції про захист прав людини та основних свобод: Матеріали Міжнар. наук.-практ. конф.: У 2-х ч.-Ч.2.- Х.: Нац. юрид. акад. України, 2000.- С.121-124.

 12. Блажівський Є.М. За обірване життя- покарання невідворотне // Деснянська правда.-2002.-20 липня (№85).-с.4.

Борисов В., Гуторова Н. Конференція з питань кримінально-правової охорони життя та здоров’я особи // Право України.-2004 . - №7. – с.143.

Схожі:

План семінарського заняття зі спецкурсу iconПлан семінарського заняття №1
Тема заняття: Поетика постмодернізму у новелі Х. Л. Борхеса "Вавілонська бібліотека"
План семінарського заняття зі спецкурсу iconПлан семінарського заняття

План семінарського заняття зі спецкурсу iconПлан семінарського заняття №9

План семінарського заняття зі спецкурсу iconПлан семінарського заняття з дисципліни Цивільний захист для студентів юридичного факультету
Заняття прогнозування обстановки та планування заходів захисту в зонах зараження
План семінарського заняття зі спецкурсу iconПлан семінарського заняття №13 Тема 1 Фінансова надійність страхової компанії

План семінарського заняття зі спецкурсу iconПлан семінарського заняття №12 Тема 1 Доходи, витрати І прибуток страховика

План семінарського заняття зі спецкурсу iconПлан семінарського заняття №1
Біоекологія (аутекологія, синекологія, демекологія, екосистемологія, біосферологія)
План семінарського заняття зі спецкурсу iconПлан семінарського заняття №8
Особливості страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів
План семінарського заняття зі спецкурсу iconПлан семінарського заняття №4
Знайти фабулу справи І скласти постанову про доручення призначити адвоката. (шаблон додається)
План семінарського заняття зі спецкурсу iconПлан семінарського заняття з теми
Випишіть, принаймні 5 статей, що містяться у розділах І, ш-хх особливої частини кк, які охоплюють умисне заподіяння смерті іншій...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка