Екзаменаційні клінічні ситуаційні завдання по фармакотерапії
Скачати 163.29 Kb.
НазваЕкзаменаційні клінічні ситуаційні завдання по фармакотерапії
Дата конвертації09.11.2013
Розмір163.29 Kb.
ТипДокументы
mir.zavantag.com > Право > Документы
Екзаменаційні клінічні ситуаційні завдання по фармакотерапії
Завдання 1.

Хворий З, 22 років, після перенесеної гострої респіраторної вірусної інфекції звернувся із скаргами на сльозотечу, світлобоязнь появу слизово-гнійних виділень з очей. Об'єктивно: повіки набряклі, кон'юнктива гіперемійована з петехиальними крововиливами. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування. Вишишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 2.

Хворий Д., 30 років, скаржиться на набряк і почервоніння верхньої повіки правого ока. Біля його краю з'явився хворобливий щільний обмежений інфільтрат. Температура тіла 37,2 °З, дещо збільшені привушні лімфатичні вузли. Захворювання зв'язує з переохолодженням. Визначте діагноз. Призначте профілактичне і патогенетичне лікування.
Завдання 3.

Хвора Н., 60 років, несподівано серед ночі відчула сильний біль в оці і відповідній половині голови, з'явилася нудота, блювота. Об'єктивно: набряклість рогівки, зниження гостроти зору, зіниця розширена, каламутна. Внутрішньоочний тиск 36 мм рт. ст. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування. Випишіть призначені препарати в рецептах.
Завдання 4.

Пацієнт Д., 60 років, хворіє на гіпертонічну хворобу і цукровий діабет, почав відмічати погіршення гостроти зору, звуження поля зору, появу веселкових кругів при погляді на джерело світла, періодичну короткочасну втрату зору після тривалого перебування в темряві. Визначте попередній діагноз. Складіть план обстеження і лікування. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 5.

Хворий З, 40 років, працівник хімічної лабораторії отримав опік ока

1) кислотою;

2) лугом.

Надайте невідкладну допомогу у кожному конкретному випадку. Випишить в рецептах призначені препарати.
Завдання 6.

Хвора З, віком 40 років, госпіталізована із скаргами на сильний пекучий біль в правій половині грудної клітки і висипання на шкірі. Об'єктивно: по ходу міжреберних проміжків на еритематозному фоні згруповані пухирці з серозним і серозно-геморагічним ексудатом, подекуди на місці пухирців - ерозії. При пальпації уражені ділянки шкіри дуже болючі. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування. Випишіть в рецептах призначені ліки.

Завдання 7.

У хворої П., 26 років при огляді волосистої частини голови помітна пляма круглої форми до 3 см в діаметрі. Шкіра в ділянці плями рожевого кольору, густо покрита дрібною лускою, волосся обламане на висоті 6 мм над рівнем шкіри. Ваш діагноз? Складіть план обстеження і лікування. Випишіть в рецептах призначені ліки.
Завдання 8.

Хворий Н., 45 років, звернувся із скаргами на висипання і виражений свербіж правого передпліччя. Об*єктивно: на розгинальній поверхні руки на гіперемійованому фоні спостерігаються мікро- везикули, дрібні яскраво-червоні ерозії, які виділяють серозний зкссудат, жовті кірочки. Виникнення захворювання зв'язує з контактом на виробництві з хімічними речовинами. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 9.

У хворої, 29 років, при огляді ротової порожнини виявлена на язиці ерозія блюдцеподібної форми, з рівними краями, твердим дном, неболюча зі збільшеними регіонарними лімфатичними вузлами.

Визначте попередній діагноз. Складіть план обстеження, лікування. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 10.

Хворий Д., 53 років, поступив в клініку із скаргами на виражений пекучий біль за грудиною, що іррадіює в ліву руку і лопатку і не знімається нітрогліцерином. Відомо, що упродовж 5 років знаходиться на диспансерному обліку з діагнозом: ІХС. Стенокардія напруги ФК III. Кардіосклероз атеросклеротичний НК1ст. Цей напад зв'язує зі значним фізичним навантаженням.

Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування хворого. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 11.

Хворий Г., 40 років, упродовж 2 тижнів відмічає короткочасний (до 5 хвилин) пекучий біль за грудиною, що іррадіює в ліву руку, ліву половину шиї, нижню щелепу. Біль виникає при швидкій ходьбі по рівній місцевості, при підйомі на 2 поверх і самостійно проходить після зупинки.

Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування хворого. Випишіть в рецептах призначені препарати.

Завдання 12.

Хвора Н., 50 років, скаржиться на біль голови, запаморочення нудоту, чорні "мушки" перед очима, шкіра обличчя гіперемійована. При вимірі артеріального тиску було виявлено ЧСС-85 уд./хв. АТ 210/120. мм рт. ст. Визначите попередній діагноз. Складіть план лікування хворого. Випишіть в рецептах призначені препарати.

Завдання 13.

Хвора Д., 70 років, поступила в клініку із скаргами на серцебиття, відчуття перебоїв в роботі серця, задишку при незначному фізичному навантаженні, набряки на нижніх кінцівках. При обстеженні: ціаноз слизових оболонок, в легенях з обох боків вислуховуються вологі хрипи, робота серця неритмічна, ЧСС-85 уд./хв. АТ 140/90 мм рт. ст. Печінка виступає 4 см з-під краю ребрової дуги, гомілки набряклі. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування хворого. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 14.

У хворої Н., 70 років, на тлі успішного лікування серцевої недостатності з'явилися нудота, біль в животі, жовті круги перед очима, перебої в роботі серця. На ЕКГ: ритм синусний, правильний, ЧСС 60 уд./хв, депресія сегменту SТ, шлуночкова екстрасистолія. Яка група препаратів могла зумовити вище описані клінічні симптоми і динаміку ЕКГ? Складіть план лікування хворого. Випишіть в рецептах призначені препарати.

Завдання 15.

Хворий Д., 50 років, скаржиться на біль, припухлість і обмеження рухів в суглобах пальців рук, ніг і колін, уранішню скутість до 12 годин, підвищення температури тіла до 38° C, загальне погіршення здоров'я. Хворіє більше 5 років. При обстеженні відмічена деформація кистей рук ("ласти моржа") і колін. Визначте попередній діагноз. Складіть план обстеження і лікування хворого. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 16.

Хворий Д., 35 років, 2 тижні після перенесеної ангіни відмітила біль, що коле, в серце, серцебиття, задишку, припухлість і біль колінних і ліктьових суглобів, підвищення температури тіла до 37,5 ° С. При обстеженні у пацієнта виявлено ваду мітрального клапана, припухлість і обмеження рухів колінних і ліктьових суглобів. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування хворого. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 17.

Хвора С., 35 років, скаржиться на підвищення температури до 38 ° С, пітливість, втрату маси тіла за короткий проміжок часу на 15 кг, біль в суглобах, попереку, гіперемію обличчя у вигляді "метелика", вираженную загальну слабкість. Захворювання зв'язує з тривалим перебуванням в зоні підвищеної радіактивності. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування хворого. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 18.

Хворий Д., 40 років, скаржиться на біль в животі, що виникає через 30 хв. після їди, часто вночі, печію, нудоту, здуття живота, пронос. Працює водієм автобуса, харчується нерегулярно.

Визначте попередній діагноз. Складіть план обстеження і лікування хворого. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 19.

Хворий Д., 45 років, скаржиться на відчуття нестачі повітря, напади кашлю з виділенням незначної кількості в'язкої мокроти, здавлюючий біль в грудях. Він займає вимушене положення, сидить нахилившись вперед, упираючись в край ліжка. Обличчя бліде з синюшним відтінком, покрито холодним потом. Вдих короткий, видих продовжений, на відстані чутні свистячі хрипи, виникнення нападу зв'язує з прогулянкою в лісі напередодні. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування хворого. Випишіть в рецептах призначені препарати.

Завдання 20.

Хворий С., 35 років, має скарги на кашель з виділенням "іржавої" мокроти, біль в грудях при диханні, задишку, підвищення температури до 39° З, виражену слабкість. Захворювання почалося гостро після переохолодження. У загальному аналізі крові : нейтрофільний лейкоцитоз, зрушення формули вліво, ШОЕ - 25 мм/годину. Визначте попередній діагноз. Складіть план обстеження і лікування хворого. Випишіть у рецептах призначені препарати.
Завдання 21.

ворий Н, 55 років, скаржиться на кашель з незначним виділенням слизово-гнійної мокроти, підвищення температури до 37,5° С, виражену пітливість, втрату маси тіла, загальну слабкість. Хворіє близько року. Терапія антибіотиками ряду пеніциліну зфекту не дала. При дослідженні мокроти виділена паличка Коха. Визначте попередній діагноз. Складіть план обстеження і лікування хворого. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 22.

Хвора Н., 30 років, відчуває ниючий біль в поперековій області, має хворобливе, часте сечовипускання, підвищення температури тіла до 38° З, головний біль, загальну слабкість. Шкіра бліда, обличчя пастозне, болючість при постукуванні попереку. У сечі: виражена лейкоцитурія, помірна протеїнурія, бактеріурія (більше 100000 мікробних тіл в 1 мл сечі). Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування хворого. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 23.

Хворий Д., 40 років, після перенесеної стрептококової інфекції відмітив біль в попереку, підвищення температури тіла до 37,5° С, олігурію, червонуватий колір сечі (колір м'ясних помиїв), головний біль, виражену загальну слабкість. Обличчя набрякле, АТ 160/110 мм рт. ст. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування хворого. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 24.

Хвора С., 40 років, скаржиться на дратівливість, напади серцебиття, перебої в роботі серця, пітливість, втрату маси тіла, безсоння, тремор рук, вирячкуватість очей, відчуття жару. При обстеженні шкіра волога, еластична, гиперемована. Дифузне збільшення щитовидної залози; тахікардія, аритмія, зкзофтальм. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування хворого. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 25

Хвора Н., 26 років, скаржиться на постійну спрагу, сухість у роті, часте сечовипускання, свербіж, підвищення апетиту, слабкість, головний біль, втрату маси тіла, часте утворення фурункулів.

Визначте попередній діагноз. Складіть план обстеження і лікування хворого. Випишіть в рецептах призначені препарати.

Завдання 26.

Хворий П., 35 років, прохідник в шахті, скаржиться на спрагу (випиває до 6 л води в добу), слабкість, схуднення, часте сечовипускання з виділенням великої кількості сечі. Хворіє 2 місяці. Захворювання почалося після травми голови. У минулому хворів на грип, ангіну. При рості 172 см важить 66 кг Шкіра бліда, суха, видимі слизові оболонки блідо-рожеві. Поверхневі лімфовузли і щитовидна залоза не збільшені. Кістково-м'язова система без патології. Ваш попередній діагноз. Складіть план обстеження і визначте основні принципи терапії. Випишіть рецепти.
Завдання 27.

Хвора Г., 52 років, домогосподарка, поступила в клініку 25.10. із скаргами на загальну слабкість, головні болі, запаморочення, задишку і серцебиття при ходьбі, відчуття оніміння в кінцівках, підвищення температури вечорами до 37, 5 - 38°. Хворіє близько 5 місяців; з'явилася сухість у роті, біль і відчуття печії на язику, яснах, не могла їсти гарячої і гострої їжі. Лікувалася у стоматолога (полоскання рота, вітаміни) - ці явища трохи зменшилися. Надалі почала тривожити задишка при ходьбі, серцебиття, підвищення температури вечорами до 37, 3 - 37, 6°, погіршав апетит, посилилася слабкість, з'явився пронос (до 3-4 раз на добу). У аналізі крові : еригроцити - 2,9 х1012/л, гемоглобін 80 г/л, кольоровий показник 1,2, макроцитоз, пойкілоцитоз, тільця Жолі, Кебота; лейкоцити 3х109/л, ШОЕ - 34 мм/годину. Ваш попередній діагноз. Складіть план обстеження і визначте основні принципи терапії. Випишіть рецепти.
Завдання 28.

Хворий П., 19 років, лаборант, скаржиться на болі і припухлість суглобів, особливо колінних, часті крововиливи в шкіру і м'язи після найменшої травми або без видимих причин, напади болі в поперековій області, які супроводжуються виділенням кров'яної сечі. Хворіє з раннього дитинства. У 9 місяців після травми з'явилася сильна носова кровотеча, яка насилу припинилася. З 5-6 років почали з'являтися гематоми, болі і припухлість колінних і інших суглобів. Неодноразово лікувався в дитячій лікарні; передбачали «ревматизм». У 12 років напад болю в поперековій області, сеча упродовж 4-5 годин кривава; відтоді такі напади повторюються майже щороку, полегшує їх тим, що сідає в холодну ванну на 15 -20 хв. Останнє погіршення почалося у святкові дні, коли багато танцював. У аналізі крові ознаки анемії, збільшення часу згортання крові. Ваш попередній діагноз. Складіть план обстеження і визначте основні принципи терапії. Випишіть рецепти.
Завдання 29.

Вночі в аптеку прибіг син хворого С., 64 років, який хворіє на гіпертонічну хворобу; у минулому переніс інфаркт міокарду. Син розповів, що батько сидить, опустивши ноги і спираючись руками об край ліжка, задихається. Дихання клекочуче, чутно на відстані, ЧСС 46 уд. /хв., важкий вдих. Обличчя сіро-синюшне, бліде, у великих краплях поту; волосся і сорочка на спині - вологі. Задишка супроводжується пароксизмами кашлю, мокрота рідка, піниста, рожева з домішкою крові. Пульс 130-140 в 1 хв, погано прощупується, аритмічний; АТ 130/80 мм рт. ст. Набряків немає. Який діагноз можна поставити? Яка має бути тактика провізора і лікаря? Які принципи терапії треба витримати?
Завдання 30.

Хвора Ш., 36 років скаржиться на ниючі болі в ділянці серця, слабкість, набряклість обличчя, сонливість, мерзлякуватість, погіршення пам'яті, поганий апетит, закрепи, відсутність місячних. Захворіла поступово, півроку тому, з'явилася загальна слабкість, блідість, пастозність гомілок, порушився менструальний цикл; змін в сечі не було. Стан погіршав після перенесеної ангіни два тижні тому. Яким може бути попередній діагноз? Якій має бути тактика провізора? Які принципи терапії? Випишіть рецепти.
Завдання 31.

Хвора Г., 46 років, скаржиться на задишку і серцебиття при ходьбі, запаморочення, шум у вухах, зміну смаку (їсть крейду, суху крупу), поганий апетит, нудоту, іноді блювоту, відрижки з поганим запахом повітря, загальну слабкість. Хворіє близько року, коли стала відмічати швидку втому до кінця дня, запаморочення, потім з'явилася задишка, ледве виконувала свою роботу. Помітно схуднула, у кінці дня почали з'являтися набряки на ногах. Два місяці тому обстежувалася амбулаторно: кислотність шлункового соку була понижена («нульова»), при рентгенівському дослідженні шлунку констатували гастрит. Лікування не було ефективним. Яким може бути попередній діагноз? Якою повинна бути тактика провізора? Які принципи терапії? Випишіть рецепти.
Завдання 32.

Хворий С., 30 років, був підібраний машиною швидкої допомоги на вулиці без свідомості і привезений в лікарню близько 12 година. дня. У кишені піджака було декілька цукерок. Він худий, шкіра бліда, волога, покрита потом; волосся на голові, майка - мокрі. Залишків блювотних мас і мимовільного сечопускання немає. На шкірі стегон численні сліди від ін'єкцій. Тонус м*язів підвищений, ригідність м'язів потилиці. Тремтіння, періодичні судорожні сіпання кінцівок. Зіниці розширені, на світло не реагують. Язик вологий, рожевий, без слідів прикушення. Видихиване повітря без особливого запаху. Яким може бути попередній діагноз? Якою має бути тактика провізора? Які принципи терапії? Випишіть рецепти.

Завдання 33.

Хвора В., 28 років, скаржиться на задишку і серцебиття при ходьбі, швидку втому, зниження маси тіла, підвищену пітливість, спрагу, дратівливість, тривожний сон, підвищення температури до 37,3°С. Хворіє півроку, лікувалася валеріаною, бромом, триоксазином без ефекту. При рості 164 см важить 52 кг, метушлива, вимова швидка. Шкіра нормальна, долоні вологі, теплі. Тремор пальців рук, закритих повік. Щитовидна залоза дифузно збільшена (II ст.), неболюча. Пульс 116 ударів в 1 хв., ритмічний, задовільного наповнення; АТ – 140/60 мм рт. ст. язик сухий, обкладений білим нальотом. Яка має бути Ваша тактика? Які принципи фармакотерапії мають бути дотримані? Випишіть рецепти.

Завдання 34.

Хворий С., 56 років доставлений в стаціонар із скаргами на виражену загальну слабкість (неможливо підняти руку, голова безсило падає на груди, ноги «ватні»). Захворювання розпочалося з нудоти, проносу, появлення сітки перед очима, двоїння предметів. Згодом приєдналися порушення вимови, ковтання, з'явилося відчуття нестачі повітря. Відомо, що напередодні пообідав рибною консервою.

Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування цього захворювання. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 35.

Хвора С., 25 років, працює вихователем в дитячому садку. Увечері після роботи відчула озноб, головний біль, згодом з'явився сухий кашель. Температура тіла піднялася до 40° С, на слизовій оболонці рота точковий білий висип. На 3 день захворювання розеолезний висип з'явився на тілі, спочатку за вухами, на бічній поверхні шиї, обличчі, пізніше поширилася на тулуб і кінцівки. Температура тіла при появі висипу не зменшилася. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування цього захворювання. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 36.

Хворого Д., 28 років, доставили в лікарню без свідомості. Дихання рідкісне, АТ понижено, брадикардія, зіниці звужені, гіпотермія, на руках сліди від ін*єкцій. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування цього захворювання. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 37.

Хворого Г., 37 років, доставлено в клініку із скаргами на спастичний біль в животі, блювоту, нудоту, головний біль, сльозотечу і слинотечу. При огляді: зіниці звужені, брадикардія, хворий загальмований, апатичний. Відомо, що напередодні користувався карбофосом для знищення комах.

Визначте причину захворювання пацієнта. Складіть план лікування. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 38.

У хворого С., 40 років, в результаті злектротравми - втрата свідомості, зупинка дихання, клонічні і тонічні судоми, відсутність пульсу на сонних артеріях, тони серця не вислуховуються. Назвіть послідовність надання невідкладної допомоги хворому. Випишіть в рецептах призначені препарати.

Завдання 39.

Хворий С., 45 років, скаржиться на виражений розпираючий біль в правому підребер'ї, що іррадіює в поперекову область. Хворий неспокійний, не знаходить положення, яке б полегшило біль. Напад зв'язує з надмірним фізичним навантаженням. Визначте попередній діагноз. Складіть план обстеження і лікування цього захворювання. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 40.

Хворий С., 35 років, скаржиться на біль в животі в області пупка, яка поступово перейшла в праву клубову область, при ходьбі іррадіює в праву ногу. Було одноразове блювання. Температура тіла підвищилася до 37,6° С. Причини виникнення больового нападу не знаходить. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування цього захворювання. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 41.

Хворий Д., 40 років, скаржиться на виражений біль в лівому підребер'ї, що іррадіює в поперекову область, багаторазове блювання, що не приносить полегшення. Виникнення болю зв'язує з прийомом напередодні алкоголю і жирної їжі. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування цього захворювання. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 42.

Хворий Н., 39 років, прооперований з приводу гострої кишкової непрохідності. На 3 день після операції підвищилася температура до 38°С. Шкіра і видимі слизові оболонки бліді. Язик сухий, обкладений білим нальотом, пов'язка просякнута гнойними виділеннями. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування цього захворювання. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 43.

Хворий С., 60 років, звернувся із скаргами на напади болю стріляючого характеру в лівій половині особи, що нагадують удар злектрическим струмом. Біль супроводжується гіперемією обличчя, сльозотечею і виділенням з носа, провокується сміхом, умиванням, а також починається без яких-небудь причин. Напад болю триває менше однієї хвилини і виникає кілька разів в добу. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування і профілактики цього ускладнення. Випишіть в рецептах призначені препарати.

Завдання 44.

Хвора С., 29 років, під час конфліктної ситуації на роботі несподівано відмітила появу клубка в горлі. Незабаром почала плакати. Плач, що супроводжувався викриками, перейшов в сміх, згодом з'явилися судоми. Напад тривав близько 5 хвилин, втрати свідомості не було. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування цього захворювання. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 45.

У кабінеті стоматолога один з пацієнтів, 19 років, раптом втратив свідомість, впав, як підкошений. Напад супроводжувався появою пінистої слини з рота, забарвленою кров'ю, клонічними і тонічними судомами, мимовільним сечовиділенням. Очнувшсь через 5 хвилин, хворий скаржився на головний біль і розбитість в усьому тілі, про сам напад нічого не пам'ятав. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування і профілактики цього ускладнення. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 46.

У аптеку зайшла стривожена жінка і сказала, що її чоловік, 64 років, прокинувся і відчув значну слабкість в лівій руці і нозі. Згодом з'явилося оніміння відповідної половини тіла, відчуття повзання «мурашок», оніміння. Він загальмований, його вимова ускладнена, особа перекошена. Упродовж 10 років він знаходиться на диспансерному обліку з приводу гіпертонічної хвороби. Визначте попередній діагноз. Складіть план обстеження і тактику лікування і профілактики цього ускладнення. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 47.

Хворого Д., 29 років, привезли в клініку із скаргами на виражений біль голови, блювоту, підвищення температури до 40°С. При обстеженні: блідість, тахікардія, задишка, ригідність м*язів потилиці, висипанняна шкірі. Елементи висипу мають неправильну зірчасту форму, розміром від дрібних петехій до поширеного крововиливу з чіткими контурами і локалізуються переважно на кистях рук, передпліччі, стопах, гомілках. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування цього захворювання. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 48.

У хворої С., 50 років, при обстеженні в жіночій консультації знайдений горбистий вузол в зовнішньо-верхньому квадраті грудної залози. При пальпації інфільтрат неболючий, має чіткі контури, при зміщенні тягне за собою прилеглі ділянки шкіри. Над вузлом малюнок «лимонної шкірки». Відомо, що хвора тривалий час приймала естрогенні контрацептивні засоби. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування даного захворювання. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 49.

Хворий Д., 40 років, доставлений в клініку із скаргами на виражену загальну слабкість, пітливість, підвищення температури тіла до 38°С, біль в кістках, суглобах, кровоточивість ясен, біль в горлі при ковтанні. При обстеженні: збільшення шийних і підщелепних лімфатичних вузлів, печінки, селезінки. У загальному аналізі крові - анемія, лейкоцитоз, тромбоцитопенія. У лейкоцитарній формулі молоді і зрілі форми гранулоцитів з відсутністю переходних форм. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування цього захворювання. Випишите в рецептах призначені препарати.
Завдання 50.

Хвора Г., 30 років, звернулася із скаргами на запаморочення, шум у вухах, задишку при незначному фізичному навантаженні, серцебиття, зниження працездатності. З'явилося бажання їсти зубний порошок, крейду. При обстеженні шкіра і видимі слизові оболонки бліді, в кутах рота тріщини, нігті покреслені, вигнуті, як ложка. Визначте попередній діагноз. Складіть план лікування цього захворювання. Випишите в рецептах призначені препарати.
Завдання 51.

Хвора Д., 20 років, звернулася до лікаря із скаргами на біль і кровоточивість ясен, що виникають під час їди і чищення зубів, неприємний запах з рота. При обстеженні ротової порожнини ясна гіперемовані, набряклі, наявні одиничні ерозії в області верхівок міжзубних сосочків. На рентгенограмі кісткова тканина не змінена. Показники периферичної картини крові в нормі. Визначте діагноз захворювання. Складіть план лікування пацієнта. Випишіть в рецептах призначені препарати.
Завдання 52.

До лікаря-педіатра звернулася жінка із скаргами на те, що її 6 -ти місячна дитина останнім часом втратила апетит, погано спить капризує, потіє. При обстеженні дитини : облисіння потилиці, тім'ячко не заросле, краї його податливі, зниження мускульного тонусу, “жаб'ячий животик”. Яке захворювання можна запідозрити у дитини? Складіть план його лікування і профілактики. Випишіть в рецептах призначені препарати.

Схожі:

Екзаменаційні клінічні ситуаційні завдання по фармакотерапії iconЕкзаменаційні завдання з курсу „Транскордонне співробітництво” для...
Максимальна кількість балів, що може отримати студент, відповідаючи на екзаменаційні запитання, – 50 балів
Екзаменаційні клінічні ситуаційні завдання по фармакотерапії iconЕкзаменаційні завдання з макроекономіки
Макроекономічний суб’єкт в моделі кругообігу, що займається виробництвом продукції та інвестуванням
Екзаменаційні клінічні ситуаційні завдання по фармакотерапії icon1. Гемартроз. Етіологія. Патогенез. Клінічні ознаки. Прогноз. Лікування
Гостро-серозний синовіт. Етіологія. Патогенез. Клінічні ознаки. Прогноз. Лікування
Екзаменаційні клінічні ситуаційні завдання по фармакотерапії iconТема: Превентивні та ситуаційні норми: експертиза, ліцензування, сертифікація
Розглянути поняття «експертиза» та завдання експертизи з дослідження причин та наслідків порушень вимог безпеки життєдіяльності та...
Екзаменаційні клінічні ситуаційні завдання по фармакотерапії iconМетодичні рекомендації до виконання екзаменаційних завдань з дисципліни «Іноземна мова»
...
Екзаменаційні клінічні ситуаційні завдання по фармакотерапії iconЕкзаменаційні питання по дисципліні «Регіональна економіка»
Методологічні основи курсу: Основні категорії І поняття теорії регіональної економіки. Завдання регіональної економіки в професійній...
Екзаменаційні клінічні ситуаційні завдання по фармакотерапії iconДвнз «Івано-Франківський національний медичний університет» Кафедра...
Тематичний план зі спеціалізації «Використання лікарських препаратів у клінічній практиці»
Екзаменаційні клінічні ситуаційні завдання по фармакотерапії icon1. Охарактеризуйте поняття бізнес-планування, етапи, моделі, ситуаційні...
Охарактеризуйте поняття бізнес-планування, етапи, моделі, ситуаційні особливості розробки, конкретизуйте елементи структури бізнес-плану...
Екзаменаційні клінічні ситуаційні завдання по фармакотерапії icon1. Охарактеризуйте поняття бізнес-планування, етапи, моделі, ситуаційні...
Охарактеризуйте поняття бізнес-планування, етапи, моделі, ситуаційні особливості розробки, конкретизуйте елементи структури бізнес-плану...
Екзаменаційні клінічні ситуаційні завдання по фармакотерапії iconСиндром тривалого стиснення
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка