День святого валентина чи день шоколадних королів?
Скачати 92.97 Kb.
НазваДень святого валентина чи день шоколадних королів?
Дата конвертації21.06.2013
Розмір92.97 Kb.
ТипВопрос
mir.zavantag.com > Культура > Вопрос
ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА... ЧИ ДЕНЬ ШОКОЛАДНИХ КОРОЛІВ?
Дивні справи кояться у світі, прогрес міцніє. Впродовж багатьох віків жили-поживали люди, кохали один одного, при чому кохали набагато міцніше, ніж зараз. І не знали ніякого "Дня святого Валентина" в якості дня закоханих. А зараз вже почали забувати, як потрібно кохати по-справжньому: зі створених сімей зберігається лише 10%, проте масово навчились святкувати «День Валентина". Ой, який він милий на рисунках цей "день закоханих, він весь такий плюшево-квітковий, сердечково-шоколадний! Просто кімната маленької дівчинки, а не свято...

За невинним зовні "святом" приховується пропаганда гомосексуалізму, розбещення та побиття жінок. Тому варто детальніше поглянути на історію походження даного сумнівного свята.

Що ж це за чудо-свято таке "день святого Валентина", хто його придумав і навіщо? Спробую, на скільки можливо, коротко, але зрозуміло пояснити наступні моменти:
^ 1. ПОХОДЖЕННЯ ТА ЛЕГЕНДИ

День святого Валентина - названий по імені ранньохристиянського мученика. Св. Валентин жив в італійському місті Терні в ІІІ ст. н.е. і був страчений 14 лютого 270 р. Вважається, що він був канонізований папою Римським Геласієм І в 494 р.

Це свято назване на честь як мінімум двох ранньохристиянських мучеників з іменем Валентин. День святого Валентина бере свій початок від легендарних Луперкалій - фестивалів еротизму, які відмічались 14 лютого в часи занепаду Римської імперії. Про розмах оргій, насильства над жінками, актів гомосексуалізму, які постійно супроводжували дане святкування, можна детальніше дізнатись зі спеціальної історичної літератури або почерпнути з інших відкритих джерел.

Ким же був той чоловік, з іменем якого пов'язують традицію святкування Дня всіх закоханих? В чисельних публікаціях, які з’являються напередодні 14 лютого ви можете прочитати наступну гарну легенду:

“Християнська релігія була поза законом в ті часи, коли священик Валентин проповідував у Римі в ІІІ ст. В часи імператора Клавдія ІІ (268-270) почалась війна із готами й була оголошена мобілізація юнаків до війська. Але ті, хто були одружені, не хотіли покидати своїх дружин, а хто був закоханий — своїх коханих. Розгніваний Клавдій заборонив шлюбні обряди, але Валентин не підкорився наказу й продовжував вінчати молодих людей. Це зробило Валентина другом усіх закоханих Риму, але дуже розізлило імператора. Валентин був схоплений, заточений у в’язницю та страчений 14 лютого 270 року. Перед стратою він таємно передав листа дочці начальника в’язниці, яка була його коханою. В листі Валентин прощався з нею. Дякував за все і підписався “Твій Валентин”. Це і стало початком традиції святкування Дня святого Валентина.

На перший погляд усе здається дуже правдиво та історично достовірним. Але насправді цілком абсурдним. По-перше, тому що таїнство вінчання сформувалось в Церкві тільки в епоху Середніх Віків, в ІІІ ст. Такого обряду не було й в помині, отже Валентин нікого не вінчав (або вінчав не за християнським обрядом).

По-друге, не потрібно бути великим знавцем церковного права, щоб розуміти, що священик не має права на шлюб. Така постанова чітко прописана у Новому Заповіті. Священик, якщо він не одружився до рукоположення в сан, втрачає канонічне право на шлюб. Таким чином, у Валентина, якщо б він був священиком, поява нової коханої означало б факт зради або своїй дружині, або своїй вірі. При подібних обставинах така людина просто не могла б бути прославлена в лиці святих. Слід визнати, що ця красива легенда просто неграмотна ВИГАДКА християнської Церкви.

Другу версію про походження даного святкування запропонував священик Грецької ортодоксальної церкви Георгіос Металлінос. Згідно з його теорією, традиція даного святкування була встановлена американським актором Рудольфом Валентино, який помер у 1926 році. Останній вважав себе ідеалом всіх коханців і в цей день влаштовував у своєму домі розпусні вечірки, які він називав “Valentine`s Day”.

У будь-якому випадку наголошувати на давніх традиціях святкування цієї дати не варто. Так, Церква знає кілька древніх святих з іменем Валентин, серед них і пресвітер, і єпископ, які постраждали в ІІІ столітті. Є старовинні описи їх життя, в яких, звісно, нічого такого, що пропонують нам сучасні “літописці”. Очевидно, що первинною виникла ідея й комерційна основа святкування Дня всіх закоханих, а вже потім стали проводити під неї історичну складову.

Таким чином, у лютневого свята в Римі давні корені. У будь-яких його варіантах поруч йшли кохання і страх, смерть і біль. Те ж саме можна сказати і про середньовічне, і про сучасне тлумачення. І люди таке святкують?!!!


  1. МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАЦІКАВЛЕННЯ, КУЛЬТ КОМЕРЦІЇ (або кому вигідна популяризація святкування Дня святого Валентина)

Коли ж з’явився і став святкуватись новий день календаря? Насправді зовсім недавно. Це рідне дитя капіталу. Своєю переможною ходою святкування почалося, звісно, із США в ХІХ ст. І багато в чому успіхом зобов’язаний своїй комерційній складовій: продаж подарунків та поштових листівок-конвертів, які активно просуваються двигуном торгівлі — рекламою.

Чи варто дивуватись, як сучасний українець здатен довірливо, без аналізу та роздумів, приймати усе “культурне” сміття, яке йому пропонують ЗМІ та прояви західної чи американської культури споживання? Скажуть: “Ваня, сьогодні у нас “Хеллоуїн”, ― і Ваня покірно буде святкувати, коли за кельтськими світоглядними уявленнями на Землю приходить всяка нечисть. Або: “Ваня, сьогодні всесвітній День святого Валентина!” і наш “Ваня” приймає на себе усі тяготи цього дивного дня... Що скажеш — в Європі прорвало культурну каналізацію, а в нас із неї все спливає...

Усе це проходить у відповідності із планом Алена Далеса: “Ми візьмемось за людей з дитинства, юності, головну ставку будемо робити на молодь. Станемо розкладати, розбещувати, псувати її... Ми непомітно підмінимо їх цінності на фальшиві та примусимо їх в ці фальшиві цінності вірити...” По слов’янській молоді важким катком пройшлась сексуальна просвіта, щедро проспонсована різними “соросами”. На цьому непогано заробили ті, хто випускає молодіжні журнали, аптечні вироби контрацепції тощо. І якщо ми почнемо згадувати, коли почав проникати до нас невідомий нам “День закоханих”, то побачимо, що він почав просочуватись через ЗМІ відразу після першої відбитої атаки статевої просвіти наших дітей.

Різні шоколадки, тістечка, цукерки, купідончики (амури), віртуальні листівки у соцмережах, паперово-картонні та інші “спецзасоби” для втягування молоді в святкування Дня Валентина - по суті те саме, що й наживка з прикормкою на риболовних снастях.


  1. ^ ПЕРЕДУМОВИ СПРИЙМАННЯ І ПРИЙНЯТТЯ ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА. ДУХОВНА ТА ПСИХОЛОГІЧНА СУТЬ, ПСИХОТИП ЛЮДЕЙ, ЯКІ СПРИЙМАЮТЬ ЦЕ СВЯТО

Більше 100 років назад, пройшовши “американізацію”, свято поступово отримало свій сучасний вигляд.

День Валентина вихором увірвався в наше життя в середині 90-х років ХХ століття. І багато наших земляків, які серйозно втомились від безкінечних стресів та елементарної недостачі позитивних емоцій, сприйняли нове свято на “ура”, як тоді здавалось — свято кохання.

Але такими є особливості сучасної мас-культури, коли поступово вимивається сама суть свята, наче цукерка, яка тане в роті, а в красиву обгортку загортається все, що завгодно, але тільки не традиційні людські цінності, на основі яких будувалось життя багатьох поколінь наших предків.

Чому пояснення про справжню суть усіх цих “Днів закоханих“ поки є малоефективними? Тому що це дуже важко, а часто і взагалі неможливо раціонально боротись із тим, що знаходиться в емоційній сфері.

Чому молоді люди не хочуть слухати про те, що насправді сховано за цими “днями”? Скоріше за все, тому що їх притягує слово “кохання” в нашому жорстокому світі, в якому “помирає кохання”. Рано відірвані від батьків, пройшовши через систему “яслі-дитячий садок-школа”, відчуваючи недостачу батьківської любові, не захищені нею, але відростивши шипи та колючки, вони, як повітря, шукають любові усе своє життя і потрапляють під ось такі підміни. Батьки, які віддають увесь свій час та сили на заробляння грошей, зі своїми дітьми будують чисто функціональні відносини: нагодувати, одягнути, взути, забезпечити розвагами. Душевно та духовно нерозвинені діти теж не можуть нікому віддати того, що самі не отримали. Набагато простіше купити паперове чи шоколадне сердечко, кому-небудь подарувати і забути про це. Тепер вже це називається коханням.

Кохання-погляд, кохання-таємниця, кохання-стан душі — зникають. З’являється дія кохання. Кохання стає функцією. Це раніше воно було переживанням. Зараз усе зміщується у предметне русло. Тонкість та інтимність душевних переживань зникають.

На щастя, не всі потрапляють у вигадані безпринциповими комерсантами “дні-пастки”. Не всі ведуться на ці “липові” свята. Якщо спочатку молодь кинулась на все “нове і прогресивне”, то здорова частина суспільства, особливо ті, хто намагається дотримуватись традиційного для слов’ян світогляду, в основному, до цих “днів” все-таки віднеслись тверезо і спокійно.

Це пов’язано із тим, що тверезомислячі люди (їх поки небагато, але кількість їх зростає) - признали (хай навіть поверхнево, але перший крок вже зроблений!) спадок предків, реконструювали свої рідні слов’янські свята. Вони змогли пережити і відчути всю сакральність справжніх свят, радість від їх наближення і всього, що з цим пов’язано, включаючи обмін подарунками, підготовку, святкові застілля. Звісно, такі люди серцем відчувають штучність, сурогатність таких псевдосвят, як День Валентина.

Для людини традиційної кожне обрядодіяння — це свято любові, яке дозволяє відчути справжню любов, чисту радість, світло. Ніякі “дні закоханих” чи “жіночі дні” не дають такої повноти любові.

Відновлення міцних сімей, які сповідують Рідну Віру, в нашому суспільстві також демонструє нам, що справжнє сімейне кохання є набагато вищим тих лукавих “днів”.

Справжні духовно-моральні цінності повертаються в наше життя. Адже наша молодь помалу-потиху, але прокидається. Стає тверезомислячою та уважною до зміни часів. Не всім же бути духовними дегенератами. Тому є надія на те, що і цю напасть ми переживемо та виженемо із нашої Рідної землі.


  1. ^ АЛЬТЕРНАТИВА ДНЮ СВ. ВАЛЕНТИНА (заміна на ідентичне свято у слов’ян)
    1. З часів Російської імперії, а також в деяких регіонах сучасних Україні, Росії, Білорусі які знаходяться під впливом РПЦ, де постійно, в будь-якому впливові Заходу вбачають агресію проти народу, церква запропонувала альтернативу дню св. Валентина, а саме День святих Петра і Февронії. Ось легенда:

“В ХІІІ ст. у місті Муромі правили благочестивий князь Петро і його дружина Февронія. Єдині на Русі святі, які здавна шанувались нашим народом як покровителі подружнього кохання та сімейного щастя. Історія їх кохання детально описана в давньоруській “Повести о Петре и Февронии”. В старості подружжя прийняло чернецтво. І, проживши в любові та злагоді довге життя, померли в один час”. Ці святі здавна вважаються покровителями сім’ї та шлюбу, тому в день їх пам’яті — 8 липня ― в Росії пропонується відновити нове свято, яке, до речі, широко відмічалось до 1917 року.

Але знову ж таки і день св. Валентина, і день святих Петра і Февронії — ЦЕ ДНІ ЇХ СМЕРТІ. Наскільки це правильно — святкувати закоханим таку сумну подію, як смерть? Та й сама убогість і духовна бідність, яка супроводжується чернецтвом — невже це може бути приводом для свята? Та й взагалі християнство — досить темна та протиречива сама собі релігія, Тому й не слід намагатись прив’язувати до нього такі світлі свята, як День Любові, Вірності тощо.

    1. Для одружених альтернативою може стати День їх шлюбу. Для тих, хто випробовує свої відносини і знаходиться в статусі “зустрічей” - День початку їх відносин, День першого поцілунку тощо. Кохання — воно ж інтимне, от і святкуйте день кохання із своєю половинкою, а не на публіку!!!

День св. Валентина є аморальним святом, направленим для перетворення інтимних почуттів у всезагальне та публічне дійство, а також експлуатує низькі почуття і збочує саме поняття кохання.

    1. Найкращою альтернативою дню св. Валентина є свято із дуже глибоким корінням та інтимною суттю, яке ми пам’ятаємо та святкуємо до сих пір — це свято КУПАЛА.

Увечері перед Купальською ніччю дівчата гадають на судженого — кидають у воду свої вінки, а юнаки мають їх дістати. Вінок — символ щастя і одруження. Чий вінок дістане юнак, того має поцілувати дівчина та бути із ним в парі на цьому святкуванні. Зазвичай у наших предків це по суті означало заручини, тому юнак, який планував одружитись цього року зарання запам’ятовував та виймав із води вінок своєї коханої. Взявшись за руки, майбутня подружня пара стрибає через купальське вогнище, і якщо під час стрибка не розривають руки, то це символізує міцний шлюбний союз. Гарне свято, яке супроводжується хороводами, піснями, танцями, пошуком Квітки Папороті. А найголовніше — природно прив’язане до сонячного циклу. Тепло, затишно, комфортно! Ходиш босим, купаєшся вночі голим. Літо — краса навколо!

Це вам не похід за листівкою чи коробкою цукерок у супермаркет зимою, із наступною п’янкою та безладними сексуальними зв’язками на День св. Валентина.

Про духовну складову свята Купала зараз можна багато дізнатись: благо мережа Інтернет має не тільки сайти порно та соціальні мережі.
Не забувайте про те, що будь-яке свято — це яскраве нагадування про щось важливе у нашому житті. В такі дні ми звіряємо наші “годинники” зі своїми рідними людьми та нашими предками (віддаючи шану їм). А це означає, що робота над почуттями та відносинами повинна йти постійно.

Свято — це особливий день, коли людина згадує про те, що їй є найдорожчим і найсвятішим. Недаремно ж в нашій мові слово “свято” має двояке значення — і як особливий день в календарі, і як те найдорожче, що є у кожної людини. Тут цілком можна перефразувати відоме прислів’я: “Скажи мені, що ти святкуєш, і я скажу хто ти”. Але зараз на території України та інших слов’янських країн створюється парадоксальна ситуація: за короткий проміжок часу з’явились “свята” чужі, а подекуди і ворожі слов’янській культурі.

На останок бажаю усім позбавитись від самоомани та не давати дурити себе іншим. Будьте чесними по відношенню до себе та інших людей. Шукайте справжнього кохання. Бажаю всім, хто знайшов у собі бажання та терпіння дочитати статтю до кінця, але не пізнавши ще справжнього кохання — неодмінно знайти це світле почуття. А тим, хто своє кохання вже знайшов — зберегти його на усе своє життя, ділитися своїм теплом зі своєю половинкою не тільки по святам, а й кожного дня.

Схожі:

День святого валентина чи день шоколадних королів? iconДень святого Валентина чи день шоколадних королів?
День Валентина". Ой, який він милий на рисунках цей "день закоханих, він весь такий плюшево-квітковий, сердечково-шоколадний! Просто...
День святого валентина чи день шоколадних королів? iconКонкурса: День святого Валентина
День святого Валентина влюбленные всего мира ждут с замиранием сердца. Они верят в чудо, в то, что святой Валентин, покровитель всех...
День святого валентина чи день шоколадних королів? iconПравила проведения рекламного интернет-конкурса «День Святого Валентина 2014 с nivea»
Общие сведения о рекламном интернет-конкурсе «День Святого Валентина 2014 с nivea» (далее – «Конкурс»)
День святого валентина чи день шоколадних королів? iconСценарии Дня Святого Валентина Коллекция сценариев Сценарий №5380
Сценарий на на День Святого Валентина "Белоснежка и король". Вечер игр и развлечений для старших классов школы
День святого валентина чи день шоколадних королів? icon195 від 16 лютого 2014 року
У день всіх закоханих на економічному факультеті відбулось урочисте вручення дипломів магістра випускникам та святкування Дня святого...
День святого валентина чи день шоколадних королів? iconСценарии Дня Святого Валентина Коллекция сценариев Сценарий №5654
Сценарий 14 февраля международный день влюбленныхпри входе раздаются сердечки с написанными буквами (для девочек) и цифрами (для...
День святого валентина чи день шоколадних королів? iconДарья Куликовская Крик Невероятная история из жизни двух воришек Ученицы 3(7)-а класса, оувк №13
Гарри – дружелюбный, ведет себя как ребенок, но в трудный момент, становится настоящим мужчиной, обожает апельсины, делает всю домашнюю...
День святого валентина чи день шоколадних королів? iconПесни любви сценарий праздника день святого валентина
Каждый класс заранее готовит театральную постановку одной из легенд о любви. Возможные легенды для постановки даны в сценарии. Они...
День святого валентина чи день шоколадних королів? iconБлагодійний аукціон побачень це можливість не лише гарно провести...
Благодійний аукціон побачень це можливість не лише гарно провести День Св. Валентина, а й допомогти життєрадісному та активному студенту...
День святого валентина чи день шоколадних королів? iconЭто был мой обычный день. День, не выходящий из ряда вон, день, не...
Отдышавшись, я хотел возмутиться, высказать ей свое недовольство, будучи отвлеченный ей так внезапно в столь знаменательный день....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка