Федералізація України: екстремістська ідея чи варіант цивілізованого вирішення не подоланих політичних проблем?
Скачати 57.11 Kb.
НазваФедералізація України: екстремістська ідея чи варіант цивілізованого вирішення не подоланих політичних проблем?
Дата конвертації21.06.2013
Розмір57.11 Kb.
ТипВопрос
mir.zavantag.com > Культура > Вопрос
VII ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ КОНКУРС

«НОВІТНІЙ ІНТЕЛЕКТ УКРАЇНИ»

КОНКУРС ПРИКЛАДНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ІЗ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕМАТИКИ

Федералізація України: екстремістська ідея чи варіант цивілізованого вирішення не подоланих політичних проблем?

Що ж, для того, аби конкретно розібратися у даному питанні, нам варто, перш за все, з’ясувати істинну сутність понять, про які ітиме мова. На даних момент, в нашій державі питання саме федералізації стоїть не так гостро, як, скажімо, питання підвищення заробітних плат чи пенсій. Тому кількість людей, що задумується на даним питанням не є масовою, а отже це дає поштовх для спекуляцій з боку різноманітних політичних організацій, явно не проукраїнського спрямування. Спекуляцій через ту саму необізнаність українців. Це, тобто спекуляції, стосується практично усіх актуальних на сьогодні соціальних і політичних тем. Тому, перш ніж братися до детального осмислення варіанту федеративного розвитку України, з’ясуємо, врешті, значення даного поняття.

За твердженням сайту Wikipedia, федеративною є країна, де: «вищі територіальні одиниці держави мають певну юридично визначену політичну самостійність, чим відрізняються від звичайних адміністративно-територіальних одиниць унітарної держави». Складові частини федерації – це своєрідні міні-країни, всередині великої федеративного утворення. За цим принципом працюють успішно і розвиваються Сполучені Штати Америки, Канада, Росія та низка інших країн, з досить добрим рівнем розвитку економіки. Світовий лідер США є тим прикладом, де відносно молода держава за кілька століть стала найвпливовішим гравцем на політичній арені. Авжеж, історичні події, війна у «старому світі» лише посприяли розвитку Штатів, які, будучи, по суті, 50-ма міні-державками із різними законами всередині, змогли наладити контроль над усією країною. Але два світових гіганти i США і Росія мають федеративний устрій. То може так буде краще жити?

Авжеж. Цією логікою буде користуватися більшість людей, яким запропонують однобоку ідею федералізації України. Наприклад, сьогоднішня правляча партія понад усе пропонує так звану «владу регіонам». Звісно, всі ми розуміємо, що то лише черговий фокусний прийом відмивання грошей, проте люди починають справді замислюватися саме над ідеєю федералізму. Центр знімає із себе основні повноваження і передає їх на місця, і кожен регіон, кожна область будуть робити те, що їм заманеться. Перші «Ластівки» подібного проявилися у мовному законі «Ківалова-Колісніченка». Ідея авторів була такою, що кожна частина України зможе приймати для себе такі мовні засади, які їм зручніші, які кращі саме для них. Мовляв, Донецьк більш російськомовний, то чому ж, нехай офіційною мовою Донбасу буде російська. В принципі за такою схемою події і відбувалися опісля прийняття закону. Ба навіть більше, адже в кожній діжці з медом присутня ложка дьогтю. Проте в даній «мовній діжці» у дьогті погрузло все. В результаті, у західних областях, таких як Закарпатська, Чернівецька тепер мало не кожне село приймає свої «регіональні» мови, а кожен сільський голова відчуває себе новим гетьманом. Близькі до Румунії селища мають «другу-державну» румунську, закарпатські села потягнулися також до сусідніх країн. Що вже казати про Південь і Схід, де проблема зросійщення надзвичайно актуальна.

За схожим принципом має постати проект федералізованої України. Пропонують такі ідеї в основному проросійські кола та організації, мотивуючи це, знову ж, «вільним вибором» регіонів, повторюючи постійно мовну проблему. Складається враження, що російськомовним людям відрізають язики, і забороняють говорити рідною. А з поступової українізації роблять мало не нацистський план по захопленню світу. І коли представник якоїсь партії говорить: «Украинизация Украине нам не нужна, она только вредит», то логічним є запитання: в якій країні вони живуть?

Тому, не дивно, що питання про перетворення України у федеративну республіку постає у людей, яких явно не влаштовує Україна. Кажуть, що існує глибока національна проблема. Різні погляди Сходу та Заходу, різні протиріччя тощо. І щоб зберегти різноманітність й не нашкодити нікому, треба надати кожному регіону мало не право суверенності, адже ті самі Сполучені Штати мають такий устрій і живуть ого-го як! Отже для України це саме той варіант вирішення усіх проблем.

Проте насправді усі проблеми заховані значно глибше. Під поверхневими вигадками «різнобічності поглядів Сходу та Заходу». Адже насправді Українська держава постала в ході надзвичайно тривалого державотворчого процесу. Починаючи від зародження етносу, утворення власних національних рис, усвідомлення себе як єдиного народу, українська нація в особі кожного українця прагнула досягти одного з кінцевих етапів в еволюції народу – створення власної, суверенної, незалежної держави. Адже лише у власній країні нація може найбільш вільно жити і розвиватися. Для тих, хто не згоден, можна привести такий приклад. Від народження людина перебуває під опікою батьків, проте коли вона дорослішає і створює власну сім’ю, у неї з’являється потреба у власному домі, де буде змога побудувати міцну і щасливу родину. Бо, живучи з батьками, молода пара не відчуватиме себе вільно. Знімаючи квартиру у гуртожитку сім’я зіштовхуватиметься із постійними проблемами зі сплатою, недостачею місця та іншими проблемами. Тому найліпшою умовою для сім’ї буде власне житло, де пануватиме своя атмосфера, свої принципи і т.д. Банальний приклад, але правдивий. Адже народ він є як сім’я, а держава є власною домівкою для нього, в якому кожен член родини почуватиметься найліпше і матиме усі умови для подальшого розвитку. Ось тому суверенність держави має одне з найважливіших значень для народу.

А що відбувається зараз, коли з’являються питання про федерацію? Чи це не банальна спроба підірвати здоров’я країни? Розпиляти той фундамент суверенності, на якому будується національна держава. Чому національна? Бо, знову ж, Україна виникла не як політичне утворення, а перш за все як рідний дім для українців. Ось це було основною метою постійної боротьби за незалежність. На всіх етапах. Чи то студентська «революція на граніті», чи то Українська Держава 41-го року. Весь процес формування держави засновувався на прагненні народу до волі, свободи та миру. Навряд той самий Богдан Хмельницький просто хотів мати якусь владу і гроші. Він уособлював кожного українця, його волелюбність і незламність. Тому наразі, коли ми врешті маємо власну державу говорити про федералізацію, це все-одно що усвідомлено йти до прірви.

Прихильники федералізму аргументують свою позицію тяжким «національним питанням», «двомовністю» і «різнобічністю поглядів в регіонах». Але коли , скажімо, людина хворіє, то хіба лікар підписує їй смертний вирок і направляє одразу до цвинтаря? Чесний лікар до останнього боротиметься за життя хворого і намагатиметься усунути причини хвороби, а не її симптоми. То в чому ж істинна причина наведених вище проблем в Україні? Чому «федералісти» не наголошують на тому, що породило їхній ґрунт для аргументів? Гадаю, в «проблемі двомовності» навіть глибоко копати не треба. Людині, більш-менш знаючій історію, відомі постійні спроби зросійщення на протязі багатьох століть різними правителями. В Російській Імперії, в СРСР. Адже імперіалізм був основою правління даних утворень. І, розглядаючи українські землі як колоніальні, не можна було допустити розвиток власної культури на них, бо це сприяло би швидкому відновленню нації, її самоусвідомленню та початку нової боротьби за волю. Тому політика зросійщення була основою для здійснення асиміляції українців. Хм, тобто вже стає ясно, що велика русифікованість певних частин України спричинена колоніальною політикою попередніх загарбників.

То хіба ж в цьому випадку можна обговорювати федералізм в Україні? Замість того, аби дати народу можливість як культурно, так і соціально відновитись після «геноцидів», нам пропонують лише поглибити проблему. Ми не Сполучені Штати, не Швейцарія, не Бельгія. Ми не можемо йти за їх прикладом і проводити подібну політику, адже наше підґрунтя є іншим. Інша справа, якби Україна утворилася б в результаті мирного чи насильного об’єднання різних народів в одну державу. Проте ситуація у нас зовсім інакша.

Давайте уявимо, що було би, якби врешті відбувся перепис конституції і змінено тип правління на федеративний. В цій торбі вже заховано багато сюрпризів, адже по-перше тяжка політична ситуація в Україні лише породила би купу спекуляцій. По-друге зросла би корумпованість. По-третє національне питання ніяк не було би вирішено, лише поглиблено до критичної точки, після чого взагалі можливий варіант постання окремих частин України як повноцінних держав, проголошення незалежності «Донецької республіки», Криму і т.д. А це вже повний розкол країни, що зруйнує її зсередини.

Словом, говорити про федералізацію є не лише не актуально, а і безглуздо. Окремі фанати даної ідеї, чиї милі обличчя ми щодня можемо спостерігати з ефіру нашого чесного телебачення є або політичними ворогами України, або просто черговими маріонетками в руках більш сильних людей «згори». І ні в якому разі не можна говорити про неподолані проблеми, як неподоланні. Бо, зрештою, найкращим лікарем є час. І з плином часу всі ці тимчасові проблеми зникнуть і питання про «вбивство суверенності» й утворення федеративності більше і не поставатиме. Головне самим людям усвідомлювати основні моменти й не піддаватися чужим провокаціям. І все буде добре.

Схожі:

Федералізація України: екстремістська ідея чи варіант цивілізованого вирішення не подоланих політичних проблем? iconЗ господарського права
Ж – варіант №6; з №7; и-й- варіант №8; к-варіант №9; л- варіант №10; м-варіант №11; н – варіант №12; о – варіант №13; п – варіант...
Федералізація України: екстремістська ідея чи варіант цивілізованого вирішення не подоланих політичних проблем? iconПравова школа по актуальних проблемах судової системи (15-17грудня 2011р)
Лекції фахівців з проблем у судовій системі України та висвітлення власного бачення їх вирішення
Федералізація України: екстремістська ідея чи варіант цивілізованого вирішення не подоланих політичних проблем? iconПлан семінарських занять з навчальної дисципліни екологічне право...
Загальна характеристика екологічних проблем у світі та в Україні. Роль права на шляху їх вирішення. Еколого-правова політика України...
Федералізація України: екстремістська ідея чи варіант цивілізованого вирішення не подоланих політичних проблем? iconКодекс україни
Степанюк А. Х. — завідувач сектора проблем кримінально-виконавчого законодавства Інституту вивчення проблем зло­чинності Академії...
Федералізація України: екстремістська ідея чи варіант цивілізованого вирішення не подоланих політичних проблем? iconГлобалізація
Світові фінансові кризи. Глобальні проблеми та шляхи їх вирішення. Демографічний вибух та пов’язані з ним проблеми. Проблеми розвитку...
Федералізація України: екстремістська ідея чи варіант цивілізованого вирішення не подоланих політичних проблем? iconВінницька обласна асоціація органів місцевого самоврядування
Соціальний проект «Швидка юридична допомога» це юридична клініка європейського зразка, створена ініціативною групою досвідчених юристів...
Федералізація України: екстремістська ідея чи варіант цивілізованого вирішення не подоланих політичних проблем? iconСтабілізація національної економіки це одна з найголов­ніших проблем...
Виділення капітальних вкладень здійснювалось здебільшого не під реальну, а під роз­рахункову ефективність, яка переважно була завищеною,...
Федералізація України: екстремістська ідея чи варіант цивілізованого вирішення не подоланих політичних проблем? iconЛодкина Т. В. Социальная педагогика. Защита семьи и детства: Учебное...
Тема №9-10. Консультування як технологічний спосіб вирішення соціально-виховних проблем
Федералізація України: екстремістська ідея чи варіант цивілізованого вирішення не подоланих політичних проблем? iconТренінговий центр
Ви отримаєте практичні навички стартап-менеджера, сформувати методику вирішення основних проблем та налаштувати програму особистого...
Федералізація України: екстремістська ідея чи варіант цивілізованого вирішення не подоланих політичних проблем? icon1. Основи побудови фінансового обліку
Виконати наведені нижче практичні завдання згідно варіанту. У практичному завданні запропоновано чотири варіанти. Студенти, номер...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка