На засіданні кафедри на засіданні цмк з
Скачати 168.03 Kb.
НазваНа засіданні кафедри на засіданні цмк з
Дата конвертації23.06.2013
Розмір168.03 Kb.
ТипДокументы
mir.zavantag.com > География > Документы


ЗАТВЕРДЖЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО

на засіданні кафедри на засіданні ЦМК з

загальної гігієни з екологією профілактичної медицини

Протокол № 19 від 15.04.2013 р. Протокол № 2 від 19.04.2013 р.

  Ситуаційні задачі до Модуля 2 для вітчизняних студентів1. На земельній ділянці міської лікарні загального типу на 500 ліжок площею 40000 м2 виділені наступні зони: лікувального корпусу для неінфекційних хворих, лікувального корпусу для інфекційних хворих, поліклініки, патологоанатомічного корпусу, господарська, а також загальна для обох лікувальних корпусів садово-паркова зона площею 5000 м2. Відсоток забудови ділянки – 25 %, озеленення – 40%.

 1. Дайте гігієнічну оцінку площі земельної ділянки, планування та санітарного благоустрою лікарні.

 2. Запропонуйте оздоровчі заходи.
  2. При гігієнічній оцінці терапевтичної палати на 4 ліжка встановлено: відстань між ліжками – 0,5 м; ліжка розміщені перпендикулярно до стіни з вікнами. Площа палати 26 м2, рівень штучного освітлення 40 лк, СК - 1:8, КПО – 1,2 %. Вміст вуглекислого газу в повітрі 0,5 %, окиснюваність повітря – 30 мг О23, мікробне число - 4000 на м3. Температура повітря + 22 0С, відносна вологість 60%, швидкість руху повітря 0,4 м/с, орієнтація вікон західна.

 1. Дайте гігієнічну оцінку площі та місткості палати, правильності розміщенння ліжок у ній.

 2. Оцініть природне та штучне освітлення палати.

 3. Дайте гігієнічну оцінку мікроклімату палати.

 4. Оцініть стан повітряного середовища у палаті.

  5. Запропонуйте обґрунтовані оздоровчі заходи.

  3. Лікарня складається з головного корпусу, в якому розташовані хірургічне та терапевтичне відділення, і кількох менших будинків, призначених для інфекційного, пологового та дитячого відділень. Терапевтичне відділення складається з двох палатних секцій по 40 ліжок в кожній. Палатна секція складається з однієї одноліжкової, двох дволіжкових, чотирьох чотириліжкових та трьох шестиліжкових палат, а також лікарського кабінету та процедурної. Площа на одне ліжко у всіх палатах становить 8 м2. Вікна 60 % палат орієнтовані на північ (місто знаходиться на 460 північної широти).

 1. Визначте систему забудови лікарні.

 2. Дайте гігієнічну оцінку плануванню палатної секції терапевтичного відділення.

 3. Дайте гігієнічну оцінку орієнтації лікувального корпусу за сторонами світу.4. У рентгенологічному відділенні лікарні в приміщенні для постійного перебування персоналу (процедурній) фактична потужність дози опромінення 6,8 мР/год, відстань екрану до рентгенівської труби 2 м, анодний струм 3 mА.

1. Розрахуйте коефіцієнт послаблення випромінювання.

 1. Вкажіть допустиму потужність дози радіації в даному приміщенні.

3. Дайте гігієнічну оцінку радіаційній ситуації у відділенні.
5. Площа земельної ділянки районної лікарні на 150 ліжок становить 2,25 га. Відсоток забудови ділянки - 17%, озеленення - 58%. Лікарняна ділянка має чотири в’їзди. Палатні корпуси розташовані на відстані 20 м від найближчого житла. Санітарні розриви між палатними корпусами становлять не більше 20 м.

 1. Дайте гігієнічну оцінку площі земельної ділянки.

 2. Дайте гігієнічну оцінку планування та санітарного благоустрою лікарні.

 3. Запропонуйте оздоровчі заходи.


6. Лаборант радіологічного відділення протягом 30 год. на тиждень працює з джерелом гама-випромінювання Co60 (Кγ – 13,2) активнiстю 10 мKi на вiдстанi 1м (у роцi 50 робочих тижнiв).

1. Розрахуйте рiчну дозу опромiнення лаборанта.

2. Напишіть ліміт ефективної дози опромінення для лаборанта радіологічного відділення.

3. Оцініть рiчну дозу опромiнення лаборанта.7. У школі-інтернаті при проведенні обстеження за дотриманням правил особистої гігієни виявлено, що у 10% учениць 11 класу натільна білизна виготовлена з нейлону, другий шар одягу – з лавсану, взуття з штучної шкіри із завуженими носками, висота каблука 5-7 см.

 1. Який шар одягу не відповідає гігієнічним вимогам?

 2. Дайте гігієнічні рекомендації щодо якості тканин натільної білизни?

  3. Які негативні наслідки в організмі можуть виникнути при використанні даного взуття?8. У медичний пункт підрозділу ліквідаторів наслідків землетрусу звернулося 5 осіб із скаргами на сильні болі в животі, блювоту, сильну загальну слабкість, біль голови. У 2-х із них були судоми в литках ніг. Пульс у всіх 5-х осіб 120-130 за хв., температура 37,8-39,8 0С. Через декілька годин кількість захворілих досягла 49 осіб. При розслідуванні виявлено, що всі вживали котлети з м’яса, отриманого від корови, травмованої під час землетрусу, котлети готували на жаровні і тримали у духовці для роздачі на обід.

  1. Назвіть причини, що призвели до харчового отруєння?

  2. Яке, на вашу думку харчове отруєння мало місце у даному випадку?

  3. Назвіть заходи профілактики аналогічних захворювань.9. Хірург районної лікарні 80 % робочого часу хірург знаходиться в позі стоячи, з них біля 40% у статичній фіксованій позі. Кожні 1,5-2 год. роботи і після кожної операції робить 10-15- хвилинні перерви. За даними місцевої санепідстанції температура в операційній влітку становить 24-25С, взимку – 17-18С, відносна вологість 55 %, швидкість руху повітря 0,15 м/с. В повітрі операційної наприкінці операції вміст вуглекислого газу сягає 1,1 %0, мікроорганізмів – 1500 у м3, при застосуванні маскового наркозу виявляються закис азоту в концентрації 6-10 мг/м3 та фторотан - 30 мг/м3. Загальна штучна освітленість операційної становить 300 лк, освітленість операційного поля – 3000 лк.

 1. Визначити характер несприятливої дії режиму праці та відпочинку, умов праці на стан здоров’я лікаря-хірурга.

 2. Дати гігієнічну оцінку елементів санітарного режиму лікарні.

 3. Запропонувати обґрунтовані оздоровчі заходи.10. У лікарні на лікуванні 100 чоловік (80 дорослих і 20 дітей віком від 5 до 10 років) необхідно провести С-вітамінізацію компоту.

1. Як Ви це зробите?

2. Опишіть методику С-вітамінізації компоту.
11. В результаті аналізу води, використання якої планується для постачання цивільним формуванням та населенню, що тимчасово виведено за межі населеного пункту встановлено, що колірність води дорівнює 350, запах і смак – 2 бали, фтор – 0,3 мг/л, залізо – 0,7 мг/л, БГКП – 50 КУО/дм3.

1. Дайте гігієнічну оцінку якості води

2. Який вплив на здоров’я населення може спричинити використання такої води?

  3. Запропонуйте заходи покращення води

  12. Первинна захворюваність населення, що проживає у сільській місцевості (на 1000 чоловік населення) становить 400, захворюваність із тимчасовою втратою працездатності (на 100 працюючих) – 110 днів, інвалідність (на 1000 чоловік населення) – 1 випадок, дитяча смертність – 2 %, загальна смертність – 4 %.

  1. Дайте орієнтовну оцінку рівня здоров’я населення сільського населеного пункту.

  13. Відділення для новонароджених фізіологічного пологового відділення акушерського стаціонару складається з двох десятиліжкових палат. Всі палати обсерваційного відділення та патології вагітності мають по 3-4 ліжка. Приміщення виписки породіль з немовлятами одне для всього акушерського відділення.

 1. Дайте гігієнічну планування фізіологічного пологового відділення для новонароджених.

 2. Оцініть місткість палат.

 3. Оцініть правильність виписки породіль з немовлятами із акушерського стаціонару.

 4. Запропонуйте обґрунтовані оздоровчі заходи.14. У медичному сховищі площею 120 м2 розташовано 30 хворих на ношах та 140 хворих сидячих. Вміст СО2 в сховищі дорівнює 0,7%.

 1. Дайте гігієнічну оцінку повітря у сховищі.

 2. Обґрунтуйте можливість розташування такої кількості хворих у сховищі.

  3. Запропонуйте заходи оптимізації умов перебування хворих в сховищі.

15. При дослідженні води з вододжерела, з якого планується водопостачання цивільного населення в умовах надзвичайної ситуації встановлено, що колірність води дорівнює 200, смак та запах – 2 бали, вміст нітратів – 60 мг/дм3, фтору – 1 мг/дм3, заліза – 0,1 мг/дм3, БГКП – 5 КУО/дм3.

  1. Дайте гігієнічну оцінку якості води

  2. Який вплив на здоров’я населення може спричинити використання такої води?

  3. Запропонуйте заходи покращення якості води

  16. При оцінці типу денних кривих біологічних ритмів студента медичного факультету було встановлено, що о 800 температура його тіла складала 36,3 °С, частота серцевих скорочень – 74 удари за хвилину, о 1200 температура його тіла складала 36,8 °С, частота серцевих скорочень – 80 ударів за хвилину, о 1600 температура його тіла складала 36,4 °С, частота серцевих скорочень – 70 ударів за хвилину, о 2000 температура його тіла складала 36,6 °С, частота серцевих скорочень – 76 ударів за хвилину.

  1. Дайте гігієнічну оцінку типам денних кривих біологічних ритмів студента за показниками температури тіла та частоти серцевих скорочень17. Для перевезення населення з місця аварії до місця тимчасового проживання використовували три відкриті вантажні машини. Після 2 годинного переїзду у частини населення, яке перебувало у кузові останньої машини розвинувся головний біль, слабість, головокружіння, що спонукало їх звернутися за медичною допомогою. При лабораторному дослідженні крові обстежених, виявлено збільшення вмісту карбоксигемоглобіну.

 1. Дія якого токсичного фактору спричинила отруєння?

 2. Яке походження даного токсичного фактора у даному випадку?

  3. Якими мали би бути заходи профілактики подібного отруєння?18. Медичний персонал радіологічного відділення лікарні у роботі використовує джерело гама-випромінювання з активнiстю 5 мг/екв радiю на вiдстанi 0,5 м. Тривалiсть робочого тижня медичного персоналу 20 год. У роцi 50 робочих тижнiв.

1. Розрахуйте рiчну дозу опромiнення медичного персоналу.

2. Напишіть ліміт ефективної дози опромінення для медичного персоналу радіологічного відділення.

  3. Оцініть рiчну дозу опромiнення медичного персоналу.

  19. Операційна загальнохірургічного профілю площею 36 м2, обладнана двома операційними столами. Загальна освітленість 400 лк, освітленість операційного поля 5000 лк, орієнтація вікон операційної - південно – західна, вентиляція операційної проводиться за рахунок штучної припливної вентиляції.

 1. Дати гігієнічну оцінку планування та санітарного благоустрою операційної.

 2. Запропонувати обґрунтовані оздоровчі заходи.20. Потужнiсть дози вiд джерела гамма-випромінювання у фасувальнiй радiологiчного вiддiлення лiкарнi становить 8 м6ер/год. Тривалість роботи - 2 години на день. У роцi 300 робочих днів.

1. Розрахуйте дозу зовнiшнього опромiнення персоналу фасувальної радiологiчного вiддiлення лiкарнi.

2. Оцiнiть отриману дозу зовнiшнього опромiнення персоналу фасувальної радiологiчного вiддiлення лiкарнi.
21. В рентгенвідділенні лікарні в приміщенні для постійного перебування персоналу (процедурній) фактична потужність дози опромінення 6,8 мР/год, відстань екрану до рентгенівської труби 2 м, анодний струм 3 mА.

1. Розрахуйте коефіцієнт послаблення випромінювання.

 1. Вкажіть допустиму потужність дози радіації в даному приміщенні.

  3. Дайте гігієнічну оцінку радіаційній ситуації у відділенні.

  22. При гігієнічній оцінці планування палати терапевтичного відділення проектованої лікарні було встановлено, що вона розміщена на першому поверсі лікарні, її місткість становить 6 ліжок. Розміри палати на кресленні: ширина 3,8 м, глибина 7,5 м, висота 3,0 м. Одне вікно 2,2 х 1,8 м2, орієнтоване на південний схід. Висота підвіконня 0,8 м. На відстані 25 м від будівлі проектується інший 4-поверховий корпус висотою 20 м.

  1. Визначте, чи відповідає гігієнічним нормативам площа та кубатура палати.

  2. Дайте гігієнічну оцінку природного освітлення палати.

  3. Запропонуйте обґрунтовані оздоровчі заходи.

  23. При гігієнічній оцінці планування операційного блоку хірургічного стаціонару було встановлено, що в операційній розміщено 2 операційних столи: площа 30 м2, висота 3 м, одне вікно розмірами 2,5 х 2 м орієнтоване на північний схід, припливно-витяжна вентиляція з кратністю повітрообміну в обох напрямках 1,5 рази за годину.

 1. Визначте, чи відповідає гігієнічним нормативам площа та кубатура операційної.

 2. Дайте гігієнічну оцінку природного освітлення операційної.

 3. Дайте гігієнічну оцінку вентиляції приміщення.

 4. Запропонуйте обґрунтовані оздоровчі заходи.  24. Інфекційна лікарня обладнана боксами загальною площею 27 м2, в кожному з яких розташовано по 3 ліжка. Для вентиляції приміщень використовується витяжна система від кожного боксу. Централізована система водопостачання передбачає подачу води в кількості 350 л на одного хворого. Очищення знезараження стічних вод здійснюється на загальноміських очисних спорудах. КПО (коефіцієнт природної освітленості) – 1%, світловий коефіцієнт – 1:6, загальна штучна освітленість 100 лк.

 1. Дайте гігієнічну оцінку площі та місткості боксів.

 2. Дайте гігієнічну оцінку санітарно-технічного благоустрою (вентиляція, водопостачання, освітлення).

 3. Запропонуйте обґрунтовані оздоровчі заходи.25. При гігієнічному обстеженні пункту польового харчування (ППХ) встановлено, що термін зберігання їжі на гарячій плиті після приготування становив 30 хв. Температура першої страви становила 850С, другої – 900С. Для забезпечення харчування осіб, які не змогли вчасно прибути на ППХ їжу охолодили і зберігали до повторного нагрівання перед споживанням протягом 2 годин. Використаний посуд після механічного чищення у воді з миючим засобом після чого ополіскували гарячою водою. Один з робітників харчоблоку 5 місяців тому назад переніс гостру кишкову інфекцію у кухаря – параніхій.

1 Дайте гігієнічну оцінку умовам роботи харчоблоку.

  2. Запропонуйте заходи профілактики.26. При гігієнічному обстеженні пункту польового харчування встановлено, що їжа готується на польовій кухні. На відстані 18 м від кухні розташоване місце для очищення картоплі, а в 40 м від кухні – яма для відходів, яка закривається кришкою. Інвентар для обробки їжі (обробні дошки, ножі) промаркований і використовується за призначенням. Готова їжі видається зразу ж після приготування, а не видану їжу зберігають у термосах у гарячому вигляді протягом 4 годин. Порціювання м’яса проводиться на обробних дошках, після чого відразу видається до другої страви.

 1. Дайте гігієнічну оцінку взаєморозташування кухні, місця для очищення картоплі та ями для відходів.

 2. Проаналізуйте механізм приготування та видачі порційного м’яса.

  3. Визначте відповідність гігієнічним вимогам терміну зберігання готової їжі у термосах.  27. Гнійна перев’язна хірургічного відділення площею – 20 м2 освітлюється шістьма люмінесцентними лампами ЛБ потужністю 40 Вт кожна, підвішеними на стелі (висота приміщення 3 м).

 1. Розрахуйте освітленість робочих місць у перев’язній методом “Ватт”.

 2. Дайте її гігієнічну оцінку.

  3. Запропонуйте обґрунтовані оздоровчі заходи.

  28. Активність джерела гамма-випромінювання І131, вийнятого із захисного контейнера, складає 225 мКі. Гамма-постійна І131 - 2,23 Р/год. Енергія гамма-квантів І131 – 0,722 Мев. Віддаль від джерела до тіла лаборанта становить 1 м, час роботи протягом робочого дня – 2 год, тривалість робочого тижня становить 5 днів, робочих тижнів у році - 50.

 1. Розрахуйте дозу опромінення лаборанта за тиждень.

 2. Розрахуйте безпечну активність джерела іонізуючого випромінювання.  29. Операційна площею 40 м2 розрахована на один операційний стіл. Середня температура повітря в ній становить 200С, відносна вологість 70%, швидкість руху повітря 0,4 м/с, перепад температур по вертикалі й горизонталі 40С. Вміст вуглекислого газу в повітрі 0,7%. Загальне мікробне обсіменіння повітря до операції 750, після операції 1200 мікроорганізмів/м3. Світловий коефіцієнт 1:3, загальне штучне освітлення передбачено люмінесцентними світильниками і становить 200 лк. Безтіньова лампа БС створює освітленість операційного поля 700 лк.

 1. Дайте гігієнічну оцінку стану повітряного середовища в операційній.

 2. Дайте гігієнічну оцінку освітленості в операційній.

 3. Запропонуйте обґрунтовані оздоровчі заходи30. Прибирання всіх, у тому числі асептичних палат хірургічного відділення здійснюється один раз на день з використанням 0,1% розчину хлораміну. Провітрювання всіх палат здійснюють один раз на день вранці після підйому хворих. Забезпечення постільною білизною здійснюється самими хворими. Контроль достерилізаційної обробки інструментів здійснюється з використанням фенолфталеїнової проби, контролю піддають 0,1% всіх інструментів. Контроль стерилізації інструментів здійснює бактеріологічне відділення клінічної лабораторії та бактеріологічна лабораторія санітарно-епідеміологічної станції один раз на рік.

 1. Дайте гігієнічну оцінку санітарно-гігієнічному та санітарно-протиепідемічному режиму хірургічного відділення.

 2. Запропонуйте обґрунтовані оздоровчі заходи.
  31. Приймальне відділення багатопрофільної міської лікарні складається з окремих відділень для прийому соматичних, інфекційних хворих, вагітних і дітей. Прийом і санітарна обробка вагітних в акушерське відділення здійснюється в один потік. Хворі з підозрою на особливо небезпечні інфекції госпіталізуються у бокси інфекційного відділення, минаючи приймальне відділення; санобробка цих хворих здійснюється в санвузлах боксів.

 1. Дайте гігієнічну оцінку організації роботи приймального відділення лікарні.

 2. Запропонуйте обґрунтовані оздоровчі заходи  32. При проведенні планового санітарного обстеження харчоблоку лікарні встановлено: м’ясо зберігається у холодильній камері, де немає постійної температури, воду для миття посуду підігрівають у відрах, поверхня розрубувальної колоди для м’яса нерівна, не посипана сіллю. У однієї кухарки, що зайнята безпосередньо у технологічному процесі, був забинтований палець правої руки, при огляді – рана з гнійним нальотом після незначного опіку.

  1. Визначте порушення санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці лікарні.

  2. Запропонуйте заходи щодо їх усунення.33. Дайте гігієнічну оцінку палати для хворих тиреотоксикозом на 4 ліжка площею 30 м2, висотою 3 м. Мікроклімат палати характеризується температурою повітря 17 0С, радіаційною температурою стін 15 0С, відносною вологістю повітря 70 %, швидкістю руху повітря 0,1 м/с. Перепади температур по вертикалі ± 2 0С, по горизонталі – ± 2,5 0С, добові коливання температури – 5 0С. Концентрація СО2, у повітрі палати під час обстеження 0,2 %.

 1. Розрахуйте необхідний та фактичний об’єм і кратність вентиляції.

 2. Дайте гігієнічну оцінку санітарного режиму палати.

 3. Обгрунтуйте (у разі необхідності) рекомендації щодо покращення санітарного режиму палати.  34. До складу рентгенодіагностичного кабінету дільничної лікарні входить процедурна площею 30 м2, пультова – 4 м2, фотолабораторія – 4 м2, кабінет лікаря – 6 м2, приймальня – 10 м2. Вентиляція в процедурній – природна припливно-витяжна, з вентиляційними каналами біля підлоги та біля стелі (висота – 3 м). Для захисту рентгенолога використане просвинцьоване скло товщиною 10 мм і мала захисна ширма з просвинцьованої гуми товщиною 4 мм.

  1. Визначте, чи відповідає гігієнічним нормативам та умовам праці медичного персоналу рентгенодіагностичний кабінет дільничної лікарні.

  2. Запропонуйте (у разі необхідності) обґрунтовані оздоровчі заходи.

  35. Палата на 6 ліжок розміщена на 1 поверсі терапевтичного відділення. Площа палати 4 × 7 м, одне вікно розміром 1,5 × 2,2 м, висота приміщення - 3,0 м, висота підвіконня - 0,8 м, відстань від верхнього краю вікна до стелі - 40 см. На відстані 20 м від відділення розміщений 4 поверховий корпус висотою 20 м. Виміряна люксметром освітленість в палаті о 12 годині дня (біля внутрішньої стіни) - 250 лк. Освітленість під відкритим небосхилом 25000лк.

  1. Розрахуйте можливі показники природного освітлення палати.

  2. Визначте, чи відповідає гігієнічним нормативам природне освітлення палати.

  2. Запропонуйте заходи профілактики.36. У добовому раціоні ліквідаторів надзвичайних ситуацій визначено, що енергоцінність добового раціону складає 4500 ккал, вміст вітаміну С – 50 мг, кальцію – 800 мг, фосфору – 900 мг, харчування 3-х разове, інтервал між обідом і вечерею складає 3 години.

1. Визначте кількість білків, жирів, вуглеводів у раціоні харчування.

2. Оцініть режим харчування.

  3. Які заходи необхідно провести для корекції харчування ліквідаторів?

  37. Для знезараження великих об’ємів каламутної води з озера використовували хлорне вапно, що містило 12% активного хлору, з розрахунку 2 чайні ложки на 10 відер води. Час контакту хлорного вапна з водою – 30 хв., після чого воду дехлорували гіпосульфітом.

 1. Оцініть доцільності використання даного зразка хлорного вапна для знезараження води.

 2. Дайте гігієнічну оцінку достатності часу контакту хлору з водою.

 3. Оцініть відповідність кількості хлорного вапна для знезараження даного об’єму води.38. Для покращення індивідуальних запасів води члени цивільних формувань в мовах надзвичайних ситуацій були забезпечені таблетками пантоциду з вмістом активного хлору 3 мл. Хлорування води проводилося в казанках ємністю 0,75 л, час контакту таблеток з водою становив 15 хв.

 1. Для покращення яких властивостей води додавалися таблетки пантоциду?

 2. Дайте гігієнічне заключення щодо можливості використання даного зразка пантоциду.

  3. Оцініть методику проведення знезараження індивідуальних запасів води.

  39. Лікарня складається з головного корпусу, в якому розташовані хірургічне та терапевтичне відділення, і кількох менших будинків, призначених для інфекційного, пологового та дитячого відділень. Терапевтичне відділення складається з двох палатних секцій по 40 ліжок в кожній. Палатна секція складається з однієї одноліжкової, двох дволіжкових, чотирьох чотириліжкових та трьох шестиліжкових палат, а також лікарського кабінету та процедурної. Площа на одне ліжко у всіх палатах становить 8 м2. Вікна 60 % палат орієнтовані на північ (місто знаходиться на 460 північної широти).

 1. Визначте систему забудови лікарні.

 2. Дайте гігієнічну оцінку плануванню палатної секції терапевтичного відділення.

 3. Дайте гігієнічну оцінку орієнтації лікувального корпусу за сторонами світу.


40. У медичний пункт підрозділу ліквідаторів наслідків землетрусу звернулося 5 осіб із скаргами на сильні болі в животі, блювоту, сильну загальну слабкість, біль голови. У 2-х із них були судоми в литках ніг. Пульс у всіх 5-х осіб 120-130 за хв., температура 37,8-39,8 0С. Через декілька годин кількість захворілих досягла 49 осіб. При розслідуванні виявлено, що всі вживали котлети з м’яса, отриманого від корови, травмованої під час землетрусу, котлети готували на жаровні і тримали у духовці для роздачі на обід.

1. Назвіть причини, що призвели до харчового отруєння?

2.Яке, на вашу думку харчове отруєння мало місце у даному випадку?

3. Назвіть заходи профілактики аналогічних захворювань.41. При гігієнічному обстеженні пункту польового харчування (ППХ) встановлено, що термін зберігання їжі на гарячій плиті після приготування становив 30 хв. Температура першої страви становила 850С, другої – 900С. Для забезпечення харчування осіб, які не змогли вчасно прибути на ППХ їжу охолодили і зберігали до повторного нагрівання перед споживанням протягом 2 годин. Використаний посуд після механічного чищення у воді з миючим засобом після чого ополіскували гарячою водою. Один з робітників харчоблоку 5 місяців тому назад переніс гостру кишкову інфекцію у кухаря – параніхій.

1 Дайте гігієнічну оцінку умовам роботи харчоблоку.

  2. Запропонуйте заходи профілактики.

  42. Для знезараження великих об’ємів каламутної води з озера використовували хлорне вапно, що містило 12% активного хлору, з розрахунку 2 чайні ложки на 10 відер води. Час контакту хлорного вапна з водою – 30 хв., після чого воду дехлорували гіпосульфітом.

 1. Оцініть доцільність використання даного зразка хлорного вапна для знезараження води.

 2. Дайте гігієнічну оцінку достатності часу контакту хлору з водою.

 3. Оцініть відповідність кількості хлорного вапна для знезараження даного об’єму води.  43. Операційна загальнохірургічного профілю площею 36 м2, обладнана двома операційними столами. Загальна освітленість 400 лк, освітленість операційного поля 5000 лк, орієнтація вікон операційної – південно-західна, вентиляція операційної проводиться за рахунок штучної припливної вентиляції.

 1. Дати гігієнічну оцінку планування та санітарного благоустрою операційної.

 2. Запропонувати обґрунтовані оздоровчі заходи.

44. Хворому на виразкову хворобу шлунка призначено протерту їжу, з дос­­татньою кількістю вмісту повноцінного білка, вітамінів – ретинолу, ри­бо­фла­віну, аскорбінової кислоти, ПНЖК (за рахунок олії), але з деяким зниженням енер­гетичної цінності. Страви, що стимулюють секрецію шлунка, виключено. Ре­жим харчування – 6 разів на день. Визначте, які основні принципи використано при побудові такого раціону та роль кожної з зазначеної харчової речовини у хар­чу­ванні хворого.45. Жінка 25 років, має зріст 165 см, масу тіла 60 кг, працює медсестрою. Хворіє на жовчокам’яну хворобу (стадія ремісії).

 1. Яка кількість білків, жирів, вуглеводів (у г) та харчових волокон повинна міститись у добовому раціоні жінки?

 2. Дайте рекомендації щодо харчування жінки в домашніх умовах та технології приготування дієтичних страв.

 3. Складіть орієнтовне одноденне меню з урахуванням принципів лікувального харчування при жовчокам’яній хворобі та лікувальних властивостей харчових продуктів.

46. До складу меню хворого на подагру входять вівсяна каша з молоком, молоко, виноградний та моркв’яний соки, компот з ревеню, журавлина, овочевий суп, запечена телятина. Склад раціону: білки – 80 г (40 г тваринних), жири – 80 г (20 г рослинних), вуглеводи – 400 г.

 1. Дайте гігієнічну оцінку раціону за хімічним складом та енергоцінністю.

 2. Оцініть раціон за складом страв, ураховуючи принципи лікувального харчування при подагрі.

 3. Дайте рекомендації хворому щодо його харчування, враховуючи хімічний склад та дієтичні властивості харчових продуктів.

 4. У чому полягає аліментарна профілактика обмінних порушень різних систем і органів людини?

Схожі:

На засіданні кафедри на засіданні цмк з iconНа засіданні кафедри на засіданні цмк з
Ситуаційний план, його призначення, гігієнічна оцінка при розміщенні та будівництві лікарні
На засіданні кафедри на засіданні цмк з iconНа засіданні кафедри на засіданні цмк з
Ситуаційний план, його призначення, гігієнічна оцінка при розміщенні та будівництві лікарні
На засіданні кафедри на засіданні цмк з iconНа засіданні кафедри на засіданні цмк з
Змістовий модуль Вступ в гігієну та екологію. Гігієна та екологія як науки. Основи запобіжного та поточного санітарного нагляду
На засіданні кафедри на засіданні цмк з iconНа засіданні кафедри на засіданні цмк з
Клінічні ознаки захворювання: слабкість, блювота, пронос, температура тіла нормальна, через 6 год з’явилась сухість у роті, утруднене...
На засіданні кафедри на засіданні цмк з icon5. Методичні рекомендації щодо підготовки рефератів з дисципліни
Навчально-методичний комплекс з дисципліни «Основи фінансів та бухгалтерського обліку» затверджений на засіданні кафедри економічних...
На засіданні кафедри на засіданні цмк з icon2. Умови здійснення зовнішньоекономічної діяльності
Практикум обговорено та схвалено на засіданні кафедри комерційного права від 01. 10. 2007 р., протокол №3 та на засіданні Методичної...
На засіданні кафедри на засіданні цмк з iconЛекція обговорена та схвалена на засіданні кафедри
Начальник кафедри цивільного та господарського права Національного гірничого університету, к ю н., доцент Кірін Р. С
На засіданні кафедри на засіданні цмк з iconЛекція обговорена та схвалена на засіданні кафедри
Начальник кафедри цивільного та господарського права Національного гірничого університету, к ю н., доцент Кірін Р. С
На засіданні кафедри на засіданні цмк з iconЛекція обговорена та схвалена на засіданні кафедри
Начальник кафедри цивільного та господарського права Національного гірничого університету, к ю н., доцент Кірін Р. С
На засіданні кафедри на засіданні цмк з iconЛекція обговорена та схвалена на засіданні кафедри
Начальник кафедри цивільного та господарського права Національного гірничого університету, к ю н., доцент Кірін Р. С
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка