У 1960-х роках в Агенстві перспективних досліджень (Advanced Research Projects Agency arpa) міністерства оборони США почалися експерименти по з'єднанню двох
Скачати 286.78 Kb.
НазваУ 1960-х роках в Агенстві перспективних досліджень (Advanced Research Projects Agency arpa) міністерства оборони США почалися експерименти по з'єднанню двох
Сторінка1/5
Дата конвертації08.07.2013
Розмір286.78 Kb.
ТипДокументы
mir.zavantag.com > География > Документы
  1   2   3   4   51. Історія Інтернет.

У 1960-х роках в Агенстві перспективних досліджень (Advanced Research Projects Agency – ARPA) міністерства оборони США почалися експерименти по з'єднанню двох комп'ютерів. З'єднувались вони з допомогою телефонних ліній.

У 1970-ті роки при підтримці ARPA були розроблені правила або протоколи пересилання данних між різноманітними комп’ютерними мережами. Ці протоколи мали загальну назву – “Internet”. Вони дозволили розробити всесвітню Мережу мереж, що з’єднувала комп’ютери будь-якого типу, незалежну від державних кордонів. Вже на кінець 70-х років були розроблені засоби зв’язку між ARPANet та її контрагентами в інших країнах. Світ став зв’язаним в єдине ціле павутиною комп’ютерних мереж. Першими службами Internet стали електронна пошта та Usenet – всесвітня система груп новин.

У 1984 році була запропонована система доменних імен (DNS – Domain Name System), що перетворювала символьні імена в IP-адреси. Для підтримки та розвитку груп новин був створений протокол NNTP (Network News Transfer Protocol – протокол передачі новин мережі). У 80-ті роки множина мереж стала широко відомою під назвою Internet та

збільшилася до неімовірних розмірів. Сотні, а потім і тисячі коледжів, дослідницьких організацій та урядових відомств почали приєднувати свої комп’ютери до цієї всесвітньої

Мережі. На дев’яності роки, недивлячись на стрімкий розвиток, можливості Мережі використовувалися лише для пересилання файлів та невідформатованого тексту. Яка ж була радість користувачів комп’ютерних мереж, коли їм вдавалося відшукати потрібну інформацію, отримати нову комп’ютерну програму, поспілкуватися в телеконференції з цікавими людьми або надіслати електронного листа.

Роки, починаючи з 1990-го, стали відомі як десятиріччя стрімкого розвитку Internet. Стрімкий розвиток глобальної мережі був обумовлений, з одного боку, появою графічного броузера, а з іншого – зняттям заборони на комерційне використання Internet.

Найбільш значною подією в історії Internet стала розробка служби World Wide Web (скорочено WWW). Автори WWW – дослідники Європейської лабораторії фізики елементарних частинок (European Particle Physics Laboratory, GERN) у Женеві, фізики Тім Бернерс-Лі та Роберт Кайо. Вчені вирішили створити таку систему, котра дозволила б усім фізикам Європи обмінюватися через Internet результатами досліджень у вигляді ілюстрованого тексту, що включає зсилання на інші публікації. Зараз WWW є службою Internet, що найбільш динамічно розвивається. Цей формат дозволяє розміщувати в одному документі текстову, графічну, аудіо- та відеоінформацію.

В 1989 році Тім Бернерс - Лі із Женевської лабораторії практичної фізики (GERN) запропонував систему, що базується на принципі гіпермедіа.

  В 1991 році система була практично реалізована й отримала назву ^ World Wide Web. Дослівно ця назва перекладається як "Павутиння , шириною на весь світ", але її як правило називають Всесвітнім павутинням, або Web - ситемою, або WWW.
2. Мережа Інтернет.

 • Інтернет – глобальна комп’ютерна мережа, яка включає у свій склад мільйони ПК по всьому світу та об’єднує локальні мережі різних закладів, підприємств, установ та окремі ПК.

 • Сервер – ПК, який надає свої інформаційні ресурси іншим ПК.

 • Робоча станція – ПК, який користується інформацією сервера.

3. Апаратні складові та програми для роботи в Інтернет.

4. Ресурси Інтернет.

 • Ресурси Інтернет – різноманітні документи, програми, довідкові дані та пристрої ПК.

5. Протоколи передачі даних.

 • Протокол – це набір правил і угод для обміну інформацією між ПК.

 • ТСР/ІР – набір двох мережевих протоколів, які дозволяють встановлювати зв’язок і здійснювати обмін через мережі з різною архітектурою і ОС.

 • ТСР – транспортний протокол. Визначає, як повинна передаватися інформація, ділить її на частини-пакети та вибирає маршрут для доставки пакетів.

ІР – адресний протокол. Визначає адресу, куди треба доставити інформацію.

6. Адресація в Інтернет.

 • ІР-адреса – цифрова. Наприклад: 187.43.67.34.

 • DNS-адреса – доменна (словесна).

В першу чергу Internet - це комп'ютерна мережа, тому вся інформація зберігається у вигляді файлів. Ці файли розташовані на серверах, постійно під'єднаних до ліній зв'язку, через які і реалізується доступ до файлів. Усі файли у сукупності - це ресурси Internet.

Ресурси (файли) можуть бути різних типів: текстові, гіпертекстові, звукові, графічні, електронні листи тощо. Усі файли не звалені до купи, а організовані в певні структури, з яких їх легко можна отримати. Засоби "доставки" файлів визначаються спеціальними правилами, що називаються протоколами доступу.

Для кожного типу ресурса Internet є свій протокол доступу. Наприклад, з файловими архівами працюють по протоколу ^ FTP, а з електронними листами - по протоколах POP3 та SMTP.

Стек протоколів, які застосовуються в Internet, називається TCP/IP. Усі протоколи Internet поділяються на чотири рівня.

Перший рівень - прикладний. Він з'єднує протоколи, що призначані для передачі даних різноманітних форматів. У прикладний рівень включені наступні протоколи:

 • HTTP (^ Hypertext Transfer Protocol - протокол передачі гіпертекстової інформації). Це протокол, що використовується в Cвітовій Павутині - World Wide Web. Докладніше про протокол HTTP…

 • FTP (File Transfer Protocol - протокол передачі файлів). Цей протокол призначений для пересилання файлів, як правило бінарних, але можно і текстових. Докладніше про протокол FTP...

 • SMTP (Simple Mail Transfer Protocol - простий протокол передачі пошти). З допомогою цього протокола відбувається надсилання електронної пошти.

 • POP (Post Office Protocol - протокол поштового відділення). Це протокол для зберігання та отримання пошти.

 • NNTP (Net News Transport Protocol - протокол передачі мережних новин). Цей протокол працює в службах новин.

 • ^ Telnet - це проста емуляція роботи з сервером. Докладніше про протокол Telnet…

Другий рівень стека TCP/IP - транспортний. На цьому рівні відбувається встановлення зв'язку між серверами Internet, розбиття усієї інформації на пакети та супроводження кожного пакета розпізнавальним заголовком. У нього включені протоколи: TCP (Transmission Control Protocol - протокол керування передачею) та UDP (User Datagram Protocol - протокол датаграм користувача) - це альтернативний протокол, аналогічний за значенням TCP. Протокол UDP поступається у надійності TCP (відсутні засоби перевірки помилок та вторинного запиту втрачених пакетів), але натомість з його допомогою можна організувати постійний потік даних з мінімальними затримками, хоча і з деякими втратами. Використання цього протоколу виправдано при передачі живого звуку.

Третій рівень - міжмережний. Протокол цього рівня - IP (^ Internet Protocol - протокол Internet). Єдине призначення IP - розрахувати найбільш оптимальний шлях транспортування, розбити пакети TCP на ще меньші та доставити їх за призначенням.

Четвертий рівень - мережний. Він включає в себе набір протоколів, котрі застосовуються в локальних мережах
7. Принципи роботи Інтернет.
8. Підключення до Інтернету.

  • Провайдери.

  • Дії при підключенні до Інтернету.

  • Способи підключення.

9. Основні послуги мережі Інтернет.

 • Електронна пошта.

 • Групи новин (телеконференції).

 • Файлові архіви.

 • Інтерактивне спілкування.

 • WWW.

Крім Всесвітньої павутини до складу мережі Internet входять наступні компоненти.

 • Електронна пошта (e-mail) - система пересилання електронної кореспонденції.

 • Телеконференції (UseNet) - система обміну інформацією з великою кількістю користувачів (новини).

 • Файлові сервери (FTP) - сервери, котрі зберігають файли доступні для користувачів, які під'єднуються до серверів.

 • ^ Системи спілкування в реальному часі (chat, ICQ) - спеціалізовані засоби, що дозволяють організовувати спілкування користувачів з допомогою передачі тексту, звуку та зображення по каналах комп'ютерного зв'язку.

10. Програмне забезпечення для роботи в Інтернеті.

11. Загальні поняття.

Телеконференції, або групи новин, - це дискусійні групи, учасники яких обмінюються один з одним своїми знаннями, враженнями, проблемами. Обмінюючись електронними повідомленнями, користувачі отримують допомогу, задають питання, відповідають на них і навіть обмінюються графічними та іншими файлами. У Internet існує понад 45 тисяч різноманітних груп новин, учасники яких обговорюють питання політики, потічні події, програмне забезпечення, "розмовляють" про автомобілі, домашніх тварин, кінофільми і т.д.

Ця система у більшості схожа на електронну пошту, але надіслані до групи новин повідомлення стають доступні всім, хто має до неї доступ.

Щоб отримати доступ до груп новин, необхідно мати спеціальну програму, відому як програма для читання (або просмотру) груп новин. З її допомогою Ви встановлюєте зв'язок із сервером новин, підписуєтесь на улюблені групи новин і продивляєтесь повідомлення, що надіслали інші учасники. Ви можете відповісти їм або почати нову дискусію, надіславши своє питання або нове повідомлення.

У більшості випадків для доступу до системи телеконференцій можна використовувати поштову програму, що підтримує роботу з протоколом доставки пошти (NNTP). Якщо Ви користуєтесь програмними пакетами Internet Explorer або Netscape 6, то у Вашому розпорядженні вже є програми для роботи з групами новин - Outlook Express та Mail відповідно.

12. Принципи функціонування.

Після настройки своєї програми для роботи із сервером новин, Вам слід завантажити з нього список доступних груп новин. Більшість програм автоматично пропонують зробити це при першому звертанні до створеного облікового запису новин.

Із завантаженого списку Ви можете обрати групи новин, на які Ви хотіли б підписатися. Підписання на групу новин означає, що при встановленні зв'язку з сервером на Ваш комп'ютер будуть завантажуватись повідомлення, надіслані в цю групу.

Для полегшення пошуку потрібної групи, програми читання новин обладнані функціями пошуку та сортування заголовків груп, а власне групи мають короткі описи, які можуть бути завантаженими разом із списком їх назв.

Більшість груп новин призначені для обміну інформацією з конкретних тем. У більшості випадків всі повідомлення, надіслані до групи, перечитуються спеціальною людиною, яка визначає, чи варті вони того, щоб бути виставленими на всезагальний огляд.

Переглядаючи список груп новин, Ви можете приблизно судити про їхню тематику по заголовках. Назва будь-якої групи починається зпрефікса. Якщо використаний префікс sci - група орієнтована на наукові теми, soc - соціальні науки та дисципліни, alt - тема не потрапляє до "стандандартних рамок" і т.д. У більшості випадків із префікса і наступної назви зміст групи можна визначити достатньо точно. Наприклад, група alt.cd-rom орієнтована на обговорення характеристик різноманітних моделей накопичувачів на компакт-дисках і проблем їх експлуатації
  1   2   3   4   5

Схожі:

У 1960-х роках в Агенстві перспективних досліджень (Advanced Research Projects Agency arpa) міністерства оборони США почалися експерименти по з\Особиста заява вступника про бажання навчатися в ліцеї І продовжувати...
Міністерства оборони України та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів України
У 1960-х роках в Агенстві перспективних досліджень (Advanced Research Projects Agency arpa) міністерства оборони США почалися експерименти по з\14. обставини
Необхідна оборона: поняття, ознаки, значення. Умови правомірності необхідної оборони. Перевищення меж необхідної оборони
У 1960-х роках в Агенстві перспективних досліджень (Advanced Research Projects Agency arpa) міністерства оборони США почалися експерименти по з\Игра Эндера Джефри, который заставляет меня помнить, как юны и как...
Публикуется с разрешения автора и его литературного агента Barbara Bova Literary Agency (сша) при содействии Агентства Александра...
У 1960-х роках в Агенстві перспективних досліджень (Advanced Research Projects Agency arpa) міністерства оборони США почалися експерименти по з\Основи санітарно-епідеміологічного нагляду в збройних силах україни
Для здійснення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного забезпечення військ створено Державну санітарно-епідеміологічну службу...
У 1960-х роках в Агенстві перспективних досліджень (Advanced Research Projects Agency arpa) міністерства оборони США почалися експерименти по з\1. Питання для обговорення
Наказ Міністерства юстиції України від 8 жовтня 1998 р. №53/5 «Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових...
У 1960-х роках в Агенстві перспективних досліджень (Advanced Research Projects Agency arpa) міністерства оборони США почалися експерименти по з\Завданнями Цивільної оборони України є
Оперативно-рятувальна служба цз спеціальне воєнізоване формування, на яке покладається захист населення І територій від надзвичайних...
У 1960-х роках в Агенстві перспективних досліджень (Advanced Research Projects Agency arpa) міністерства оборони США почалися експерименти по з\Теорія психолінгвістики
Термін „психолінгвістика”, введений у науковий обіг після двох міждисциплінарних нарад, що проходили в США в 1951 І 1953 рр., не...
У 1960-х роках в Агенстві перспективних досліджень (Advanced Research Projects Agency arpa) міністерства оборони США почалися експерименти по з\Современные зарубежные теории предпринимательства
«формулы бизнеса» функционирует в США с годовым оборотом, составляющим сотни миллиардов долларов в год. С 1960 г. 350 всемирно известных...
У 1960-х роках в Агенстві перспективних досліджень (Advanced Research Projects Agency arpa) міністерства оборони США почалися експерименти по з\Правова система сша: особливості, актуальні проблеми І перспективи, поради для України
Вас взяти участь у заході, присвяченому правовій системі США. Гостем зустрічі буде співробітник Посольства США в Україні, радник...
У 1960-х роках в Агенстві перспективних досліджень (Advanced Research Projects Agency arpa) міністерства оборони США почалися експерименти по з\Зарубежные публикации в Германии и США несколько дней назад ано «Премьер»...
Сша. Информация об издании книги в США присутствует в выходных данных сборника конференции или монографии. Первое приглашение к публикации...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка