Що таке безумовні рефлекси?
Скачати 18.83 Kb.
НазваЩо таке безумовні рефлекси?
Дата конвертації26.09.2014
Розмір18.83 Kb.
ТипВопрос
mir.zavantag.com > География > Вопрос
Що таке безумовні рефлекси? 

Безумовні рефлекси- це видові, природжені, відносно постійні реакції організму на дію зовнішнього і внутрішнього середовища, що здійснюються за допомогою нервової системи. Видовими вони є, бо утворилися і закріпилися в процесі тривалого розвитку людини як певного виду. Ці рефлекси проявляються однаково у кожної особини виду Людина розумна, визначають певну, чітко окреслену програму поведінки, яка забезпечує пристосування людини до стабільних, характерних для виду умов життя. Вони сформовані до моменту народження дитини.

Безумовні рефлекси є природженими, бо успадковуються від батьків.

Ознака безумовних рефлексів - відносно постійні - підкреслює їхню відносну незмінність. Пригадайте механізм слиновидільного рефлексу, що виникає при подразненні їжею смакових рецепторів язика. Збудження у вигляді нервового імпульсу проходить по чутливих нервах до довгастого мозку. Там міститься центр слиновиділення, який по рухових нервах передає «команду» слинним залозам, і вони виробляють й виділяють слину.

^ Які розрізняють основні види безумовних рефлексів?

До основних видів безумовних рефлексів належать дихальні, харчові, хапальні, захисні, орієнтувальні та статеві.
Дихальні рефлекси - це рефлекторні дихальні рухи, що забезпечують вдих і видих. Харчові рефлекси – виділення слини, жовчі, травних соків, жування, ковтання під час потрапляння їжі до рота.

Захисні рефлекси забезпечують захист організму від дії різних чинників: відсмикування руки при уколі, кашель і чхання при потраплянні алергенів, мікроорганізмів у дихальні шляхи, мигання повік очей, зіничний рефлекс тощо.
Багато безумовних рефлексів проявляються не відразу після народження, а запускаються програмоюгенетичного розвитку тільки через деякий час. До таких рефлексів відносять, наприклад, орієнтувальний і статевий рефлекси. Орієнтувальний рефлекс, або рефлекс «що таке?», - це відповідь на нові або біологічно важливі (світло, звук та інші) подразники. Він виникає щоразу, коли з'являється несподіваний або новий подразник, і людина на нього реагує повертанням голови. Так вона оцінює біологічне значення подразника.

У період статевого дозрівання проявляються складні безумовні статеві рефлекси, пов'язані з розмноженнямі турботою про нащадків.

Схожі:

Що таке безумовні рефлекси? iconСитуаційна задача 1
Вагітність І пологи протікали без особливостей. При огляді: рухи атетозоподібні, гіпертонус м’язів-згиначів, крик голосний, сон тривалий,...
Що таке безумовні рефлекси? iconЩо таке письмо?
Що таке піктографія? Наведіть приклади піктографічного письма. Де застосовують піктографію в наш час?
Що таке безумовні рефлекси? iconТема Загальний вступ Перед нами стоїть питання: що таке метафізика?...
Перед нами стоїть питання: що таке метафізика? До якої галузі знань належить цей предмет? Спочатку визначимо, що таке філософія,...
Що таке безумовні рефлекси? iconТема Загальний вступ Перед нами стоїть питання: що таке метафізика?...
Перед нами стоїть питання: що таке метафізика? До якої галузі знань належить цей предмет? Спочатку визначимо, що таке філософія,...
Що таке безумовні рефлекси? iconКрок М. Сестринська справа 2000-2010 роки
В клініку доставлений хворий 25 р після дтп свідомість І очні рефлекси відсутні
Що таке безумовні рефлекси? iconЩо таке правовий статус суб'єкта трудового права?
Що таке організація роботодавців та які їх види? Які права та обов'язки мають організації роботодавців та їх об'єднання?
Що таке безумовні рефлекси? iconТеСТи для підготовки до крок-1
У чоловіка, 36 років, з черепно-мозковою травмою дихання ослаблене, пульс ниткоподібний, рефлекси відсутні. Який шлях введення пірацетаму...
Що таке безумовні рефлекси? iconЩо таке методологія?

Що таке безумовні рефлекси? iconЩо таке аскуе?

Що таке безумовні рефлекси? iconЛекція №10
Таке переміщення рідин І газів здійснюється відповідно насосами, вентиляторами та компресорами
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка