Лекція 8 Тістечка. Напівфабрикати для приготування тістечок




Скачати 58.64 Kb.
НазваЛекція 8 Тістечка. Напівфабрикати для приготування тістечок
Дата конвертації28.06.2013
Розмір58.64 Kb.
ТипЛекція
mir.zavantag.com > Физика > Лекція

ЛЕКЦІЯ 8


Тістечка. Напівфабрикати для приготування тістечок.


 1. Класифікація тістечок. Особливості технології приготування тістечок.

 2. Основні органолептичні показники.

 3. Санітарні правила при приготуванні та реалізації. Умови та термін зберігання. Організація робочого місця.


Класифікація тістечок. Особливості технології приготування тістечок.

Висококалорійні штучні кондитерські тістечка – це вироби різної форми і розмірів( прямокутні, круглі, овальні, у вигляді кільця і т.д.), з різноманітним смаком та ароматом, привабливим зовнішнім виглядом складаються з двох основних компонентів: випечених і оброблених напівфабрикатів.

Випечені напівфабрикати складають основу тістечок, визначають їх групу і тим самим є основою класифікації. Залежно від виду напівфабрикату тістечка поділяються на такі групи:

 • бісквітні;

 • пісочні

 • листкові

 • мигдалево – горіхові

 • вафельні

 • повітряні

 • крихтові

 • комбіновані ( з різних випечених напівфабрикатів)

До обробних напівфабрикатів належать різні види помади, вироби з карамельної маси ( листочки, павутина, квіти і т. д.), фруктово – ягідні напівфабрикати, цукати, шоколадні напівфабрикати у вигляді шоколадної глазурі, різні види посипань, прикраси з цукрових мастик. Одним з основних обробних напівфабрикатів є різні види кремів (масляні, заварні , вершкові, білкові).

Маса тістечок коливається від 35 до 110 г, хоча виробляються особливі види тістечок масою 10 – 12 г – їх називають дрібно штучними або десертними. Відхилення маси штучних тістечок допускається ( у г, не більше) : при масі до 45 г – 3; при масі понад 45 г – 5. Відхилення маси вагових тістечок, розфасованих у коробки допускається (у %, не більше) : при масі до 500г -3; при масі понад 500 до 1000 г -1,5.

Тістечка повинні бути виготовлені і реалізовані з дотриманням санітарних правил, затверджених в установленому порядку.

Бісквітні тістечка.

Основою бісквітних тістечок є бісквітний корж. Залежно від виду вживаних обробних напівфабрикатів – тістечка глазуровані помадою, кремові, фруктово – желейні або з комбінованим способом обробки надають тістечкам оригінальний вигляд і найрізноманітніші смакові якості.

За формою бісквітні тістечка виготовляються у вигляді прямокутника ( смужки), трикутників, квадратів, ромбів, рулетиків і т.д.

Заварні тістечка.

Основою цих тістечок є заварний напівфабрикат, випечений у формі трубочок, кілець, які мають порожнину, що заповнюється кремом. Обробка тістечок здійснюється шприцюванням кремом, глазуруванням помадою, обсипанням цукровою пудрою.

Пісочні тістечка.

Основним випеченим напівфабрикатом для цих тістечок є пісочний коржик, випечений з горіхом чи без нього.

Тістечка з пісочного напівфабрикату є склеєними фруктовою начинкою або кремом коржики, нарізані на прямокутні смужки. Пісочні прямокутні тістечка бувають розміром 40*90 мм і вагою 75-85 г. Для фігурних пісочних тістечок тісто перед випічкою вирізують металевими виїмками різної конфігурації.

Листкові тістечка.

Основою листкових тістечок є напівфабрикат, який випікається на листах у вигляді листкових пластів, які потім нарізають нарізають на смужки прямокутної і квадратної форми або випікають поштучно у формі трубочок, ріжків, калачиків і т.д.

Смужки або штучні напівфабрикати перешаровують або наповнюють кремом або цукровою пудрою.

Тістечка крихкові.

Для виготовлення крихкових тістечок використовується бісквітна крихта. Тістечка виробляють у вигляді картоплі, обсипаної порошком какао і барильця, глазурованого помадою.

Повітряні тістечка.

Основою повітряних тістечок є повітряний напівфабрикат, випечений у вигляді круглих або овальних коржиків. Усі види повітряних тістечок виготовляються з великою кількістю масляного крему.

^ Основні органолептичні показники.



Санітарні правила при приготуванні та реалізації. Умови та термін зберігання. Організація робочого місця.

Тістечка випускають ваговими і штучними. Фасовані тістечка укладають в коробки з полімерних матеріалів або з картону. Дно коробки застелюють серветкою з пергаменту, целофану або інших матеріалів. Тістечка укладають в один ряд у пластмасові, металеві або дощаті ящики, забезпечені щільно прилеглими кришками. Тістечка штучно – формові ( «Картопля», повітряне, бісквітне типу «Буше» і ін.) укладають в паперові капсули, а потім в коробки або ящики. Тістечка без обробки можна укладати на ребро не більше 100 штук в один ящик. Транспортування тістечок повинне забезпечити їх збереження і якість. Не допускається перевозити з свіжоспеченим хлібом або продуктами із специфічним запахом.

Тістечка без обробки кремом, вафельні тістечка з жировими обробними напівфабрикатами зберігаються при температурі не вище 18 градусів і відносної вологості 70 … 75 %. З кремовою і фруктовою обробкою зберігаються в холодильнику і камерах при температурі 2-6 градусів.

Перевезення, навантажування і вивантаження тістечок повинні проводитися обережно, без ударів і різних струшувань. При навантажуванні і вивантаженні запобігають дії атмосферних опадів.

Термін зберігання тістечок обчислюється з дати їх виготовлення і становить:

 • із заварним кремом і збитими вершками – 6 годин

 • із сирним кремом – 24 годин

 • з вершковим кремом – 36 годин

 • з білково –збивним кремом – 72 години

 • з вершковим кремом, який містить консервант – 120 годин

 • пісочних з фруктовими джемами – 7 діб.

Робочі місця кондитерів визначаються відповідно до технологічного процесу приготування борошняних кондитерських виробів, який звичайно складається з таких стадій: зберігання і підготовка сировини; приготування і заміс тіста; формування виробів; приготування начинок; випічки; обробки і короткочасного зберігання виробів.

Важливими чинниками раціонального використання робочого часу кондитерів є : правильна підготовка робочих місць, оснащення їх необхідним інвентарем, посудом і транспортними засобами, безперебійне постачання протягом зміни сировиною, пальним, електроенергією.

Тістомісильне відділення повинно бути механізовано більше, ніж інші дільниці. Тут потрібні машини для замісу тіста з діжами різної місткості, просіював для борошна, тут же організують робоче місце для підсобних операцій – розчинення солі і цукру. Робоче місце повинно бути обладнане столом, раковиною з підведенням гарячої і холодної води, шафою для зберігання інвентарю. Норма довжини столу на одне робоче місце не менше 1,25 м.

Для дозування тіста встановлюють стіл, розподільно-округлюючу машину або тісто розподільник, скриню для борошна (під столом), ящик для ножів ( у столі), ваги.

Розподільно – округлюючи машина ділить тісто на шматки певної маси і закочує їх у кульки. Для розкочування тіста встановлюються столи з шафками для інструментів і висувними скринями, тісторозкаточну машину, холодильну шафу для охолодження масла і тіста при виготовлені листкового тіста.

Для приготування бісквітного тіста обладнується окреме робоче місце поблизу універсального приводу, оскільки збивають тісто в механічній збивачці, яка входить в комплект цього приводу. Крім того необхідно мати окремий стіл або столи для підготовки яєць, цукру, розливу тіста на листи або форми.

Для приготування листкового тіста організують потокову лінію, до складу якої входить тістомісильна, тісто розкочувальна машини, виробничий стіл з охолоджувальною шафою.

Для приготування заварного тіста відводиться окрема дільниця , де встановлюють електричну плитку і виробничі столи.

Після оброблення, формування вироби піддаються тепловій обробці – випічці. Для цього використовують жарильні шафи різної конструкції.

Тісто для тістечок випікається у деках або формнах.

У кондитерських цехах виготовляють обробні напівфабрикати: начинки, сиропи, помадки, креми тощо. На робочому місці повинні бути електричні плити, виробничі столи.

Схожі:

Лекція 8 Тістечка. Напівфабрикати для приготування тістечок iconЛекція 6 Технологія приготування напівфабрикатів для тортів та тістечок
Вихід готової продукції. Види браку бісквітних напівфабрикатів, причини їх виникнення
Лекція 8 Тістечка. Напівфабрикати для приготування тістечок iconЛекція 9 Торти. Особливості технології приготування тортів
Особливості приготування тортів («Київський», фігурних, фруктово-желейних, бісквітно-кремових)
Лекція 8 Тістечка. Напівфабрикати для приготування тістечок iconЛекція 4 Технологія приготування без дріжджового тіста, напівфабрикатів І виробів з них
Листкове прісне тісто, як сировина для виготовлення кондитерських випечених напівфабрикатів
Лекція 8 Тістечка. Напівфабрикати для приготування тістечок iconЛекція 2 Оздоблюючи напівфабрикати в кондитерському виробництві,фаршів та начинки
Оздоблення виробів кремом за допомогою гребінця, паперових корнетиків, кондитерських мішків з набором різних трубочок
Лекція 8 Тістечка. Напівфабрикати для приготування тістечок iconЛекція 12 тема: приготування фірмових страв полтавщини
Водночас деякі страви з прикметниками “полтавські” – борщі, галушки, січеники – ввійшли в меню міжнародної кухні, чимало рецептів...
Лекція 8 Тістечка. Напівфабрикати для приготування тістечок iconОбладнання для приготування формувальних І стержневих сумішей
Значення процесу приготування формувальних І стержневих сумішей при виробництві відливок
Лекція 8 Тістечка. Напівфабрикати для приготування тістечок iconЗаняття 2 Характеристика та технологія приготування тонізуючих безалкогольних...
Характеристика видів та ґатунків чаю, технологія виготовлення чаю, технологія приготування чайних різними способами
Лекція 8 Тістечка. Напівфабрикати для приготування тістечок iconЛекція 7 тема: приготування обрядових страв та виробів
До Великодня готують більше страв, ніж до Різдва. Печуть паски з борошна тонкого помелу, фарбують крашанки, розма
Лекція 8 Тістечка. Напівфабрикати для приготування тістечок iconЛекція 10 тема: приготування обрядових страв та виробів української...
Характеристика обрядових свят : Новий рік, Щедрий вечір, Різдво, Меланка, Водохреща
Лекція 8 Тістечка. Напівфабрикати для приготування тістечок iconПацієнту, який лікується з приводу гострого циститу, лікар призначив...
Скільки мілілітрів 27,5% розчину пергідролю необхідно взяти для приготування 1 л миючого розчину для передстерилізаційної обробки...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка