Умови
Скачати 155.86 Kb.
НазваУмови
Дата конвертації23.06.2013
Розмір155.86 Kb.
ТипДокументы
mir.zavantag.com > Туризм > Документы


Затверджую

Голова ГСК Всеукраїнських змагань зі

спортивного туризму (пішохідний)

«Стежками Героїв»

Р.М. Мороз

« ____ » 2013 р.

УМОВИ


проведення XІV Всеукраїнських змагань

з пішого мандрівництва

«СТЕЖКАМИ ГЕРОЇВ»


КИЇВ – 2013

 1. Реєстрація і старт

1. 26 квітня о 18.00 в селі Стара Гута Богородчанського району Івано-Франківської області на місці старту змагань розпочнеться реєстрація команд учасниць.

Умови реєстрації команд:

 • до 14 квітня сплатити стартовий внесок на реквізити, що вказані на сайті змагань: www.steger.com.ua (розділ «Попередня реєстрація») в розмірі 200 грн. (після встановленого терміну – 250 грн.). Необхідно підтверджувати здійснення оплати скарбнику змагання (ст.пл. вірл. Наталія Карабин, 096-6061406; 063-9529426).

 • до 14 квітня сформувати і надіслати файл Попередньої заявки (Додаток 4) на участь у змаганні за адресою: stegerzmag@gmail.com.

 • до 14 квітня зареєструвати команду на сайті змагань: www.steger.com.ua (розділ «Попередня реєстрація»), вказавши назву команди, кількість учасників та категорію маршруту.

На старті для завершення реєстрації потрібно представити секретарю ГСК наступні документи:

  • іменна заявка (Додаток 5) передається в мандатну комісію при реєстрації на місці змагань (частково або не коректно заповнена заявка є підставою для відмови секретаря в реєстрації команди). Наявність печатки лікаря медичної установи в іменній заявці є обов’язковою.

  • маршрутна книжка (маршрутний лист для маршруту 3 ступеня складності), завірена МКК, пред’являється в мандатну комісію при реєстрації на місці змагань та звіряється на відповідність даних учасників команди з Іменною заявкою.

  • поліс страхування від нещасних випадків на всіх членів команди пред’являється в мандатну комісію при реєстрації на місці змагань;

Для проходження реєстрації обов’язкова присутність усіх членів команди з документами, що підтверджують особу.

2. Зареєстрована команда отримує визначену ділянку для таборування, карту маршруту та пам’ятку учасника змагань.

3. 27 квітня в 10.30 керівники команд збираються для проведення інструктажу з техніки безпеки представниками рятувального загону та ГСК, синхронізації дати/часу на фотоапараті, перевірки пристроїв стільникового зв’язку. Після інструктажу проводиться жеребкування щодо черговості виходу команд на маршрут. Водночас заступники керівників команд по черзі здають коменданту старту (заступник голови ГСК) або уповноваженій ним особі місце свого таборування, а відтак переміщаються з повним спорядженням на місце загального шикування – відкриття змагань. Команди, місце таборування яких буде визнане комендантом змагань, як невідповідне до загальноприйнятих екологічних норм, може бути дискваліфікована (позбавлена права участі в змаганнях).

4. Орієнтовно в 12.00 команди із усім спорядженням вишиковуються (кожна команда в два ряди; поперед першого правого ряду стає керівник команди або його заступник) для урочистого відкриття змагань та жеребкування керівників команд щодо черговості старту. На відкритті учасники співають гімн України та славень змагу «Звучить, як міт..» (Додаток 6). Старт розпочинається одразу після завершення відкриття. Команди всіх категорій складності стартують паралельно з інтервалом 5 хвилин. Група, що спізнилася на жеребкування, стартує останньою із врахуванням стартового часу.

5. Перед стартом здійснюватиметься перевірка команд представниками ГСК та Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону, які можуть заборонити вихід на маршрут у разі виявлення неготовності команди до змагань. Зокрема на старті команда повинна пред’явити маршрутну книжку команди, 2 заряджені пристрої стільникового зв’язку (або запасну батарею), намет для ночівлі усіх членів команди, спальні мішки для кожного учасника, килимки для ночівлі, ємності для приготування їжі на команду, командну аптечку (перелік медикаментів розміщено на сайті змагань).


 1. ^ Проходження маршруту

1. Нитка маршруту змагань:

3 ст.с.: c.Стара Гута (старт) – г.Буц – г.Станимир – плн.Вівчина – хрест провіднику ОУН «Морозу» – г.Максимець – г.Березовачка – пер.Столи – вершина 1082м. – пер.Яблуницький (фініш).

Протяжність маршруту – 75 км.
І к.с.: c.Стара Гута (старт) – г.Буц – г.Станимир – плн.Вівчина – хрест провіднику ОУН «Морозу» – г.Максимець – г.Березовачка – г.Довбушанка – пер.Столи – вершина 1082м. – пер.Яблуницький – г.Кукул – г.Кострича – г.Кострич – пер.Кривопільський – г.Китулівка – г.Горді-Доброкиївська – г.Кукінлива – с.Татарів (фініш).

Протяжність маршруту – 130 км.
ІІ к.с.: c.Стара Гута (старт) – г.Буц – г.Станимир – плн.Вівчина – хрест провіднику ОУН «Морозу» – г.Максимець – г.Березовачка – г.Поленський – г.Козя – вдсп.Кудринець – г.Товста – г.Довбушанка – пер.Столи – вершина 1082м. – пер.Яблуницький – г.Кукул – вершина 1298,6м. – г.Велика Кознєска – г.Говерла – оз.Несамовите – г.Кострич – г.Кострича – пер.Кривопільський – г.Китулівка – г.Горді-Доброкиївська – г.Кукінлива – с.Татарів (фініш).

Протяжність маршруту – 160 км.
2. При подоланні маршруту група зобов’язана:

  • власним ходом (без використання будь-яких транспортних засобів) подолати весь маршрут у визначеному порядку взяття КП;

  • сфотографуватись повним складом, за винятком фотографа, з усім спорядженням на всіх контрольних пунктах (КП), згідно опису КП, що буде розданий на старті (фотографування здійснюється обов’язково на цифрові фотоапарати);

  • без зволікання повідомити ГСК про взяття визначених КП засобами стільникового зв’язку. Рекомендується надсилати sms-повідомлення з інформацією: категорія маршруту, назва команди, № КП, час взяття КП. Список КП, необхідних до звітування, буде повідомлено на нараді капітанів та позначено на мапі маршруту. Інформація щодо руху команд на маршруті оперативно відображатиметься на сайті змагань.

  • знати та виконувати Положення та Умови проходження маршруту змагань, командам позашкільних навчально-виховних закладів освіти, інших навчальних закладів дотримуватись «Правил проведення туристських подорожей з учнівською і студентською молоддю України», іншим командам – «Правил проведення змагань туристських спортивних походів»;

  • дотримуватися техніки безпеки, надавати допомогу тим, хто опинився на маршруті в небезпеці та травмований;

  • про сходження команди з маршруту або когось з учасників команди керівнику терміново повідомити ГСК засобами стільникового зв’язку.
 1. Загальні умови проходження етапів

 1. На окремих контрольних пунктах (КП) передбачені технічні та спеціальні етапи (Додаток 1, 2). Етапи можуть бути розташовані як по-одному, так і в зв’язках з іншими. Завдання на етапах суддівської колегії – забезпечувати безпеку та правильність проходження етапів. Технічні та спеціальні етапи у нічний час (21.00-6.00) не працюють. Дати дії етапів уточнюються під час інструктажу з техніки безпеки в день старту змагань.

 2. Команда, що в повному складі і з повним спорядженням прибула на КП після інструктажу судді на етапі приступає до подолання відповідного етапу. У випадку, якщо етап зайнятий іншою командою, новоприбулій команді суддя відсікає час між прибуттям команди на КП і безпосереднім виходом її на етап (вихід на етап оголошується суддею одразу після проходження етапу попередньою командою).

 3. При проходженні спеціального етапу команді відсікається час в розмірі 15 хвилин за етап. Час проходження технічного етапу не відсікається.

 4. Для всіх команд передбачено можливість заряджання засобів зв’язку власними зарядними пристроями на КП «Яблуницький перевал». Команди, що рухаються маршрутом 2 категорії складності, можуть зупинитися на КП для відпочинку (днівки) тривалістю до 24 годин. Час перебування на відпочинку відсікається.

 5. Відсічений суддями час не враховується при обчисленні часу проходження маршруту.

 6. Під час проходження вводяться наступні штрафи:

 • за взяття КП, необхідного до звітування засобами стільникового зв’язку, без звітування (sms-повідомлення) команді нараховується штраф у розмірі 1 година за КП;

 • за взяття КП не чергово (відносно нитки маршруту) команді нараховується штраф у розмірі 2 години за КП;

 • за невзяття КП чи непроходження (відмову від проходження) технічного етапу команді нараховується штраф у розмірі 5 годин за кожний невзятий КП (непройдений етап);

 • за рух в неповному складі команді нараховується штраф у розмірі 10 годин за кожного учасника, що зійшов.

 • за рух в нічний час (21.00-6.00) команда дискваліфікується;

 • за використання сторонньої допомоги (транспорт, люди) команда дискваліфікується.
 1. Фініш, підсумкові ствердження

    1. На фініші суддя засікає час, який витратила команда на проходження маршруту. Штрафний (бонусний) час, в т.ч. зароблений командами при проходженні спеціальних етапів відповідно додається (віднімається) до часу проходження маршруту і формує підсумковий час.

    2. На фініші керівник команди звітує перед ГСК про проходження маршруту та надає для перевірки файли фотографій команди з контрольних пунктів (фото всієї команди, крім фотографа, з усім спорядженням біля визначених КП).

    3. На фініші команда отримує посвідки про участь в змаганнях для кожного учасника.

    4. Під час і після змагань (до 12 травня поточного року) діє конкурсна програма. Матеріали конкурсів подаються в ГСК змагань на поштову скриньку: stegerzmag@gmail.com

    5. Таблиця результатів команд, дата та місце проведення нагородження переможців оприлюднюються на сайті www.steger.com.ua не пізніше 12 травня поточного року. Офіційні результати змагань будуть оголошені під час нагородження.

    6. Призові місця присуджуються у кількості, не більшій половини команд, що вийшли на маршрут своєї категорії/ступеня в заліку (максимум 3 призових місця для кожної категорії/ступеня).

    7. Перші місця займають команди, які дійшли до фінішу в повному складі та мають зараховані всі КП, технічні та спеціальні етапи (в залежності від підсумкового часу проходження маршруту, з врахуванням штрафного та бонусного часу); далі – команди, які фінішували неповним складом чи мають зараховані не всі КП, технічні чи спеціальні етапи (в залежності від підсумкового часу проходження маршруту, з врахуванням штрафного та бонусного часу); далі – команди, які не встигли фінішувати у встановлені терміни (в залежності від підсумкового часу проходження маршруту, з врахуванням штрафного та бонусного часу, за умови надання ГСК файлів фотографій з контрольних пунктів протягом 7 днів з дати закриття змагань).

    8. Для команд, що вибороли призові місця, надання письмового звіту у встановлені терміни є обов’язковою умовою нагородження.

    9. ГСК залишає за собою право вносити зміни в Умови змагань в сторону спрощення та доведення цих змін учасникам змагань до моменту старту команди.

    10. За порушення будь-якого пункту даних Умов змагань ГСК залишає за собою право дискваліфікувати команду чи не допустити її до відповідного заліку змагань.


Додаток 1

Технічні етапи

На маршруті можливі наступні технічні етапи:

Для команд І категорії складності:

 • Переправа по паралельних перилах, навісна переправа.

Для команд ІІ категорії складності:

 • Переправа по паралельних перилах, навісна переправа, переправа вбрід, підйом по вертикальних перилах, траверс схилу, спуск по вертикальних перилах.

Умови проходження відповідно до Правил проведення змагань з пішохідного туризму та пішохідних туристських походів.

Деталі проходження етапів будуть повідомлені на нараді капітанів команд.
Додаток 2

Спеціальні завдання (етапи)

На маршруті можливі наступні спеціальні етапи:

 • Вузли.

 • Картографія.

 • Перша медична допомога.

 • Краєзнавство.

 • Природознавство.

 • Стрільба з пневматичної зброї.


Вузли.

Кількість учасників команди, які проходять етап – 6.

Учасник витягує картку з-поміж 12 карток, на якій зазначено назву вузла. Після того, як усі учасники команди витягнули картки, суддя засікає 60 секунд для в’язання вибраних вузлів.

Розміри штрафів:

 • відсутність контрольних вузлів у випадку їх обов’язковості, перехлест мотузки: +5 хвилин.

 • неправильно зав’язаний чи незав’язаний вузол: +10 хвилин.


Картографія.

Кількість учасників команди, які проходять етап – 6.

Учасник витягує картку з-поміж 12 карток, на якій зображено картографічний знак і називає його. Крім того, команда повинна графічно зобразити (намалювати) 6 картографічних знаків, назви яких зазначені у картках, які витягує представник команди після завершення першої частини етапу. Штрафні бали нараховуються за неправильну назву картографічного знаку, не намальований чи неправильно намальований картографічний знак.

Розміри штрафів:

 • неправильна назва картографічного знаку, не намальований чи неправильно намальований картографічний знак: +5 хвилин.


^ Перша медична допомога.

Командна відповідь.

Учасники витягують 3 з-поміж 10 карток з прикладами нещасних випадків та дають вичерпну відповідь стосовно правил надання першої медичної допомоги (небезпека, симптоматика, лікування).

Розміри штрафів:

 • неповна відповідь: +10 хвилин;

 • неправильна відповідь: +20 хвилин.


Краєзнавство.

Командна відповідь.

12 тестових суддівських запитань з історії регіону та з історії визвольних змагань регіону.

Розміри бонусу:

 • правильна відповідь: -5 хвилин.


Природознавство.

Командна відповідь.

12 тестових суддівських запитань про особливості флори і фауни карпатського регіону.

Розміри бонусу:

 • правильна відповідь: -5 хвилин.


Стрільба з пневматичної зброї.

Кількість учасників команди, які проходять етап – 6. Пострілів у мішень – 30.

Паперова мішень з зонами ціною 5-10 балів на відстані 7 метрів від стріляючого.

Розміри бонусу:

 • вартість 1 балу: -30 секунд.

Додаток 3

Конкурсна програма

 1. «Фотоконкурс».

Завдання: впродовж маршруту робити хороші змістовні фотографії за жанром та актуальністю.

Номінації:

 1. «Я піду в далекі гори…» (природа);

 2. «Життя у верхів’ях гір» (відображення місцевого колориту – дерев’яні та кам’яні церкви, хати, люди, хрести, побутове життя);

 3. «Портрет» (індивідуальне фото);

 4. «Стежками Героїв» (довільна тема);

До кожної номінації можна подати до 5 світлин, разом 20, у форматі jpeg, розміром не менше 2000 пікселів по найбільшій стороні.

Термін подання: до 12.05.2013 року. Фото надсилайте на пошту stegerzmag@gmail.com

Примітка: при поданні робіт вказати команду, автора фото та авторську назву кожної світлини.


 1. «Стаття-спогад».

Завдання: Письмово виконані індивідуальні чи командні спогади про участь в змаганнях. Враження, переживання, нотатки, цікаві краєзнавчі описи окремих ділянок чи загалом маршруту тощо. Для команд, що вибороли призові місця, надання письмового звіту у встановлені терміни є обов’язковою умовою нагородження.

Термін подання: до 12.05.2013 року. Спогади надсилайте на пошту stegerzmag@gmail.com


 1. «Відеозвіт».

Завдання: Змонтоване відео про похід вашої команди: пригоди, відгуки, цікаві ділянки маршруту, роздільною здатністю не менше 640 x 480 пікселів.

Термін подання: до 12.05.2013 року. Відеозвіт надсилайте на пошту stegerzmag@gmail.com

Додаток 4
^ ПОПЕРЕДНЯ ЗАЯВКА
На участь у ХІV Всеукраїнських змаганнях з пішого мандрівництва «Стежками Героїв»
Команди (назва)
Категорія складності маршруту:№№ п/п

Прізвище, ім’я, по батькові

Дата народження

Розряд з туризму

Регіон, область

Представляє організацію

Туристичний досвід кер/участь


Капітан команди (Прізвище, ім’я, по батькові повністю)
Контактний телефон


Додаток 5
^ ІМЕННА ЗАЯВКА
На участь у ХІV Всеукраїнських змаганнях з пішого мандрівництва «Стежками Героїв»
Команди (назва) _______________________________________________________________№№ п/п

Прізвище, ім’я, по батькові

Дата народж

Розряд з туризму

Регіон, область

Назва ДЮСШ ДСТ

Вид (номер) програми

Туристичний досвід кер/участь

Тренери

Підпис лікаря та печатка ЛФД

Прізвище, ініціали, підпис капітана команди
Прізвище, ініціали, підпис керівника організації, що відряджає
М.П.
Всього допущено _____ осіб.
Підпис лікаря
М.П. лікаря
Дата .
Додаток 6
Славень змагань
^

Звучить як мітСлова: Едуард Драч

Музика: Едуард Драч

Обробка слів, переклад: Олександр Лінчевський

Виконують: Едуард Драч
Звучить як міт: відважне військо

жило в лісах цих під землею

і напувало з фляг австрійських |

дубів коріння – власну стелю. | (2)

Плекало волею ці звори,

а звіра – кров'ю – щоб напився,

щоб гордими лишались гори |

й хоч хтось в цім світі не скорився... | (2)
Звучить як міт: відважне військо

жило в лісах цих під землею

і напувало з фляг австрійських |

дубів коріння – власну стелю. | (2)

Схожі:

Умови iconвиховання, навчання, освіта, педагогічний процес, розвиток, формування...
Педагогіка – наука, що розкриває: сутність виховання людини; закони І закономірності педагогічного процесу; умови, за яких ці закони...
Умови iconМонарх: порядок та умови заміщення трону. Статус монарха

Умови iconТема: Люд
Умови розвитку словацького національного відродження, його етапи та головні представники
Умови iconНака з
Затвердити Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2013 році, що додаються
Умови iconЗавдання до кмр модуль 1
Доба реалізму в європейській літературі: культурно-історичні умови, хронологічні межі
Умови iconКамерон Э., Грин М. Управление изменениями
Умови, елементи та фактори ефективності організаційних перетворень. Реформування організації
Умови icon3 конкурентоспроможність організації
...
Умови iconМодуль контроль екзаменаційні питання з курсу «Філософія»
Охарактеризуйте передумови виникнення та соціокультурні умови становлення філософії
Умови iconЗакон україни
Держава, що заінтересована в існуванні таких центрів незалежної думки, створює умови для їх створення розвитку
Умови iconКмр №1 Соц І олог І я рекламно ї д І яльност І
За допомогою тез І схеми розкрити умови зародження реклами та еволюцію її розвитку
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка