Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект
Скачати 63.54 Kb.
НазваКоординаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект
Дата конвертації04.11.2013
Розмір63.54 Kb.
ТипПлан-конспект
mir.zavantag.com > Право > План-конспект
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re»

Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва
План-конспект

заняття 31.12.12, понеділок.

Загальні збори

неформального молодіжного (творчого) об’єднання

«Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re»
(Загальні збори за участю Консультативної ради. Підведення проміжних підсумків та обговорення плану роботи на ІІ півріччя. Підсумки та результати (аналіз) в системі планування роботи.)
План заняття:
1. Загальні збори – як публічний спосіб підвести проміжні підсумки та визначити плани та мету роботи на ІІ півріччя навчального 2012/2013 року.
2. Що зроблено за місяць і перспективний план роботи на друге півріччя навчального року (з січня 2013 року).
3. Головне завдання: функціонування системи Євроклубів Кролевецького району» (реалізація навчально-розвиваючого проекту «Дебатна школа: активна молодь – успішна громада», SDS-12/13).
4. Звіт про участь в публічних заходах національного та регіонального рівнях з метою піар-супроводу діяльності творчого об’єднання.
5. Нове в методиці роботи з молоддю: медіація – методика вирішення конфліктів між школярами. Чим може допомогти медіатор в конфлікті?

^ Медіація як спосіб врегулювання конфліктів

У всьому світі медіація є однією з найпопулярніших форм урегулювання конфліктів. Медіація (від лат. Mediation - посередництво) - це приватне та конфіденційне використання посередників для виходу з конфліктної ситуації. Вона дає можливість уникнути втрати часу в судових розглядах та додаткових і непередбачуваних матеріальних витрат.
^ Медіація — це процес, в якому нейтральна третя сторона, медіатор, допомагає вирішити конфлікт, сприяючи виробленню добровільної угоди між конфліктуючими сторонами. Медіатор полегшує процес спілкування між сторонами, допомагає глибше зрозуміти їхні позиції та інтереси, шукає ефективні шляхи вирішення проблеми, надаючи можливість сторонам дійти власної згоди.
У стародавні часи правосуддя було швидким, непередбачуваним і суб'єктивним. Людям, які потребували ділового вирішення справ, не подобалося ризикувати при ухваленні рішень, тому ними створювалися свої власні системи, такі як торгові палати. Це дозволяло підприємцям тих часів залагоджувати конфліктні ситуації без убивств і непередбачуваних рішень суддів і присяжних. Так з'явився прообраз сучасних арбітражних судів.
Його перевага полягала в тому, що результат був більш передбачений і рішення було остаточним. Недоліком була абсолютна перемога або абсолютна поразка через те, що обидві сторони зобов'язані були підкоритися результату, незалежно від того, згодні вони з ним чи ні. Найчастіше арбітражне рішення завершувало не лише конфлікт, а й відносини між його сторонами. Чимало змінилося з тих часів. Деякі речі стали набагато кращими, більш швидкими та дешевшими. На превеликий жаль, це не стосується вітчизняного судочинства. Розгляд справи в судах став набагато довшим і дорожчим. Тому в багатьох розвинених країнах відродився стародавній метод медіації.
У багатьох випадках, якщо люди можуть вирішити проблему шляхом обговорення і переговорів, вони досягнуть швидшого і кращого результату, ніж при протистоянні або судовому розгляді. Проте здебільшого їм цього не вдається зробити без допомоги когось третього. Сильні емоції, ворожість, тактика протистояння та нерівність соціального положення можуть стати перепонами на шляху до конструктивних переговорів.
Як стверджує відомий російський конфліктолог О.В. Вишневська, статистика розвинених країн показує, що 83-85% усіх конфліктів з використанням медіаторів успішні. Навіть якщо бажаного результату не досягнуто, то залучення медіаторів сприяє порозумінню між сторонами та позитивно впливає на сприйняття дії протилежної сторони в судовому процесі.

Принципи медіації.
1. Неупередженість .
Медіатор має виконувати свою роботу об'єктивно і чесно. Він повинен проводити медіацію тільки тих справ, в яких він може залишатися неупередженим і справедливим. Ідея неупередженості є центральною в процесі медіації. У будь-який час, якщо медіатор не здатен проводити процес безпристрасно, він зобов'язаний припинити медіацію.
Медіатор повинен уникати такої поведінки, яка давала б привід відчути упередженість щодо певної сторони. Якість процесу медіації підвищується, коли у сторін є упевненість у безсторонності медіатора.
Коли медіатор призначається судом або іншою інституцією, то ця організація повинна докласти максимуми зусиль щодо забезпечення безсторонності послуг медіатора.
Медіатор повинен остерігатися упередженості або упереджень, заснованих на особистих характеристиках сторін, їх соціального походження або поведінки на медіації.
Зворотною стороною безсторонності є відсутність зацікавленості в конфлікті.
Медіатор повинен виявити наявні або потенційні власні інтереси в конфлікті. Після цього він повинен відмовитися від медіації або ж отримати згоду сторін на проведення медіації. Якщо всі сторони погодяться на медіацію після того, як були поінформовані, медіатор може продовжити медіацію. Проте якщо інтерес у конфлікті породжує деякі сумніви в об'єктивності процесу, медіатор має відмовитися від процесу.
2. Конфіденційність.
Медіатор повинен забезпечити очікування сторін відносно конфіденційності, яка залежить від обставин медіації та будь-якої угоди, до якої прийдуть сторони. Медіатор не повинен розголошувати хід і результати медіації, якщо на це немає дозволу всіх сторін або якщо цього не вимагає закон.
Оскільки гарантія конфіденційності є важливою для сторін, медіатор повинен обговорити її з конфліктуючими сторонами. Якщо медіатор проводить приватні засідання із сторонами, зміст таких засідань, з погляду конфіденційності, має бути обговорений з усіма сторонами заздалегідь. З метою захисту цілісності процесу медіації медіатор повинен уникати передачі кому-небудь інформації про поведінку сторін під час процесу медіації, якості проходження справи або пропоновані рішення. Якщо сторони домовилися, що вся або частина інформації, виявленої під час процесу медіації, є конфіденційною, то така угода сторін має бути для медіатора обов'язковою.
Конфіденційність не може тлумачитися як обмеження або заборона на моніторинг, наукові дослідження або оцінку програм медіації відповідними людьми. За відповідних обставин науковцям може бути дозволений доступ до статистичних даних і, з дозволу сторін, до зареєстрованих справ, на присутність під час самого процесу медіації та на інтерв'ю з учасниками медіації.
3. Добровільність.

Процедура медіації є суто добровільною. Ніхто не може примусити сторони скористатися медіацією або хоча б спробувати це зробити. Медіація - це добровільний процес, заснований на прагненні сторін досягти чесної та справедливої угоди.
Добровільність проявляється в тому, що:
• жодну сторону не можна примусити до участі в медіації;
• кожен учасник може вийти з процесу медіації на будь-якому етапі;
• згода з результатом процесу медіації є також суто добровільною;
• сторони самі контролюють хід і результати медіації;
• послуги медіатора протягом усієї процедури приймаються обома сторонами добровільно.
Медіатором може виступати хто завгодно, проте існують групи людей, які через їхній статус відносяться до офіційних медіаторів:
- міждержавні організації (ООН);
- державні правові інститути (арбітражний суд, прокуратура);
- державні спеціалізовані комісії (наприклад, щодо врегулювання
конфліктів);
- представники правоохоронних органів (дільничний інспектор у побутових конфліктах);
- керівники щодо своїх підлеглих;
- громадські організації (профспілки);
- професійні медіатори-конфліктологи.
До неофіційних медіаторів, до яких можна звернутися за допомогою завдяки їхній освіті або великому життєвому досвіду, можна віднести:
- представників релігійних організацій;
- професійних психологів;
- соціальних педагогів;
- юристів.
У ролі спонтанних медіаторів можуть виступати свідки конфліктів, ваші друзі та родичі, неформальні лідери та колеги по роботі. Втім у цьому випадку не йдеться про професійну допомогу.

Медіація необхідна в таких випадках:
1. Коли потрібно прийти до того чи іншого рішення в результаті переговорів і зафіксувати його документально.
2. Коли між сторонами є домовленості, котрі вони не можуть або не бажають розкривати третім особам (а тим паче в суді) і хочуть зберегти конфіденційність.
3. Коли роздратування та емоції конфліктуючих сторін перешкоджають ефективному спілкуванню сторін.
4. Коли сторони обмежені часовими межами й економлять кошти.
5. Коли сторони хочуть залишатися в партнерських або дружніх відносинах.
Медіація дозволяє сторонам вийти з тупикової ситуації, продемонструвати високий рівень культури спілкування сторін, тоді як після судового розгляду зазвичай усе закінчується розривом відносин чи іншими неприємними наслідками.

Схожі:

Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект iconКоординаційний центр Євроклубів «Pu Re» Кролевецький районний Будинок...
...
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект iconКоординаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок...
Загальні збори за участю Консультативної ради. Підведення підсумків та погодження плану роботи на ІІ півріччя. Підсумки та результати...
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект iconКоординаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок...
Загальні збори за участю Консультативної ради. Підведення проміжних підсумків та обговорення плану роботи на ІІ півріччя. Підсумки...
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект iconКоординаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок...
Загальні збори за участю Консультативної ради. Підведення підсумків та погодження плану роботи на І півріччя нового начального року....
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект iconКоординаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок...
Загальні збори за участю Консультативної ради. Підведення підсумків та погодження плану роботи на І півріччя нового начального року....
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект iconКоординаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва
Врешті решт англієць, який ще годину тому був практично бомжем, опинився в офісі Рональда Тейлора, керівника філії компанії «Діллон...
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект icon«Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект...
...
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект icon«Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект...
За останні 60 років пропонувалося безліч самих різних тлумачень поняття «public relations». Інститут суспільних відносин, створений...
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект icon«Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект...
За останні 60 років пропонувалося безліч самих різних тлумачень поняття «public relations». Інститут суспільних відносин, створений...
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект icon«Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва заняття в сма алтинівка
«Основи паблік-рілейшнз (зв’язків з громадськістю) як головна умова ефективного спілкування та комунікації досягнення цілей»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка