Що ж це собою являє?
НазваЩо ж це собою являє?
Дата конвертації09.07.2013
Розмір49.2 Kb.
ТипВопрос
mir.zavantag.com > Культура > Вопрос
Ми представляємо вашій увазі субкультуру Street Workout. Інші її назви – Ghetto Workout, вуличний спорт та субкультура турнікменів.

Що ж це собою являє?

Street Workout –

1) це ... новий вид вуличного захоплення спортом, справжнє мистецтво володіння тілом, це цілий ряд вправ, елементів спрямованих на тренування з власною вагою.

2) це нова молодіжна субкультура вуличного спорту, яка в наш час стрімко набирає популярності.

Точного визначення немає, але суть такого роду захопленням незмінна - здоровий спосіб життя, самовдосконалення, реалізація і самоствердження. А що найголовніше відродження нації на якій багато хто вже поставив хрест.

Захоплення цим виникло як реакція на інші субкультури, які несуть багато чого негативного і на те що відбувається зараз в суспільстві і намагання виправити все на краще.

Ця субкультура в Україну та Росію прийшла з двох сторін – 1) з найбідніших негритянських районів Нью-Йорка - воркаут; 2) з Колумбії – там рух вуличних спортсменів називається Джімбар.

Як молодіжний рух, рух турнікменів дуже молодий в Україні – близько 5-7 років. При цьому кількість представників цієї молодої субкультури вже вражає. Якщо судити з інтерне сторінок, які налічують сотні тисяч учасників в Україні та Росії. Рух турнікменів розвинутий практично в кожному населеному пункті – від маленьких сіл – до найбільших міст.

^ Що необхідно турнікмену?

В першу чергу - турнік, який стоїть майже в кожному дворі і обов’язково музика. На відміну від спортивної перекладини цей турнік абсолютно не гнучкий і під ним немає м’яких матів,а лише тверда земля – тому кожне падіння – може призвести до травми, але це мало кого зупиняє і навіть навпаки. Воркаут ставить за мету довести, що можливість займатися спортом є завжди – для цього не потрібно ні спортзал, і навіть можна обійтися без турніка і інших знарядів – головне що потрібно - бажання .

^ Тепер щодо структури цієї субкультури – всі її учасники поділяють себе на 3 групи (в залежності від обраного стилю занять). Це може бути власне Workout, Gimbarr та вулична гімнастика. Всі вони мають відмінності починаючи від самих тренувань і закінчуючи музичними смаками. Хоча багато хто відносить себе до кількох, або всіх трьох напрямів.

Розглянемо кожен з них детальніше.

^ Workout - назва американського стилю занять на вуличному турніку.
Елементи з стилю workout – елементи, що передбачають розвиток сили та силових якостей.
Цей стиль включає різноманітні статистичні та динамічні вправи, що вимагають значного рівня силової підготовки і є найпопулярнішим. Музика цього стилю – реп.

Щоб всім стало зрозуміліше що це – пропонуємо до вашої уваги приклади таких вправ.

^ Наступний стиль - Вулична гімнастика (технічний стиль) – стиль занять на турніку, що базується на розвитку швидкості та гнучкості. Музика – рок.

Це елементи взяті із спортивної гімнастики та акробатики. Ще кілька років тому ніхто і подумати не міг, що це можливо виконувати елементи спортивної гімнастики на вулиці, а зараз це вже звичне явище для представників цієї субкультури. Цей стиль не прийшов до нас звідкись, а виник і розвивається в країнах пострадянського простору.

І знову відео.

І останній - Gimbarr - назва колумбійського стилю занять на турніку.
Елементи з стилю gimbarr - елементи на силу і гнучкість одночасно.


Елементи з Gimbarr вимагають неймовірної гнучкості рук і всього тіла. Ви це зараз зрозумієте з відео.

Музика стилю – іспанський, колумбійський реп.
Ви мабуть помітили, що в усій вище поданій інформації, не було жодного слова про представниць прекрасної статі. І якщо у вас склалася думка, що воркаут це лише для хлопців, ми вимушені її зруйнувати. Останнім часом все більше і більше дівчат починають захоплюватися воркаутом і досягають доволі хороших результатів – крім того – це прекрасна і безкоштовна заміна спортзалам, яка дозволяє тримати себе в формі та мати чудову фігуру.

Не менш важливим аспектом ніж заняття спортом в турнікменів є ЗОЖ (ЗСЖ). Турнікмени категорично відкидають будь-які шкідливі звички в будь-яких проявах. І знову повернимся до музики – є велика кількість російських і українських виконавців, які в своїх піснях співають про Workout, закликають займатися сортом і вести ЗСЖ. Ось один з них. Доречі в Черкасах також є 2 таких виконавця.

Проте дехто скаже, що в усі часи існували люди, які займалися спортом і вели здоровий спосіб життя і ніякого воркауту тоді не було. Так, але суттєва відмінність турнікменів – це те, що вони першими почали активно пропагандувати спорт і ЗСЖ серед молоді. Причому це робиться абсолютно різноманітними способами. Мабуть багато хто знає команду “Workout” що виграла в шоу «Україна має талант», також проводяться масові пробіжки за ЗСЖ та спортивні флешмоби, щоб показати, що ЗСЖ і спорт – це справді популярно, модно і корисно. Причому наше місто не лишається осторонь всього цього – нещодавно в Черкасах також проводилися подібні заходи – фото з яких ви бачите на екрані.

Без інтернету ця субкультура навряд чи добула б таку популярність, адже саме тут ми спілкуємось, міняємось досвідом, знаходимо мотивацію і організовуємо зустрічі – це масові збори турнікменів, на яких всі займаються, обмінюються досвідом і просто чудово проводять час серед однодумців.

Такі збори проводяться і в Черкасах щоліта кілька разів.

Проте, субкультура воркаут пропагандує не тільки заняття спортом і фізичний розвиток, а й розумовий розвиток – щось схоже з ідеалом античності – всебічно розвинута людина.

Рух турнікменів виконує кілька благих функцій. Крім здорового способу життя та власного фізичного розвитку турнікмен створює потужний виховний ефект. Для будь-якого підлітка старший брат або його друзі стають об'єктом наслідування. Неважко уявити, скільки таких підлітків не зробило першої затяжки, не спробувало ще якої-небудь гидоти, дивлячись на свого кумира.
Однозначно, ця нова субкультура несе в життя вулиці, що розвивається за своїми неписаними законами, тільки позитивний заряд.

Схожі:

Що ж це собою являє? icon1. Облік, який являє собою систему суцільного, безперервного, документально...
Облік, який являє собою систему спостережень І контролю за окремими господарськими операціями І процесами з метою управління ними,...
Що ж це собою являє? iconЩо формується суб’єктом господарювання, являє собою одну з форм створення...
Формування нерозподіленого прибутку підприємства являє собою фінансовий механізм формування капітального резерву, що не мас цільового...
Що ж це собою являє? iconДеполімеризація високомолекулярних сполук
Молекула полімеру називається макромолекулою, а її основний ланцюг  макроланцюгом. Наприклад, полiвiнiлацетат являє собою полімерну...
Що ж це собою являє? iconЩо являє собою приріст нормативу власних оборотних коштів?

Що ж це собою являє? iconЗаняття
Тому вивчення патофізіологічних основ онкології являє собою важливу частину професійної підготовки лікаря
Що ж це собою являє? iconЛекція №11
Неспареним електронам властивий магнітний момент зумовлений тим, що рух електрона, як зарядженої частинки, являє собою струм
Що ж це собою являє? iconЩо являє собою рентгенівський промінь?
Права границя серця в прямій передній проекції в нормі розміщується від краю хребта на
Що ж це собою являє? iconТрьохрівнева
Хоча модель ansi/sparc не стала стандартом, проте вона усе ще являє собою основу для розуміння деяких функціональних особливостей...
Що ж це собою являє? iconЛекція №14 129
Шліфувальні круги зрізують стружку на дуже великих швидкостях – від 30 м/с І вище. Оброблена поверхня являє собою сукупність мікрослідів...
Що ж це собою являє? iconМонтаж магнітного пускача
Пускач являє собою контактор, комплектуватися додатковим устаткуванням: тепловим реле, додаткової контактної групою або автоматом...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка