Тема : Знайомство з windows. Об’єкти робочого столу
Скачати 106.55 Kb.
НазваТема : Знайомство з windows. Об’єкти робочого столу
Дата конвертації07.07.2013
Розмір106.55 Kb.
ТипДокументы
mir.zavantag.com > Информатика > Документы
Лабораторна робота 1 (WINDOWS).

(2г.)

Тема: Знайомство з WINDOWS. Об’єкти робочого столу.

Робота з вікнами.

Мета: Отримати загальні відомості про нові інформаційні технології. Познайомитись з операційною оболонкою Windows 95 та її додатками. Навчитися управляти елементами вікна та подавати команди за допомогою миші, клавіатури, меню.

Теоретичні відомості.

При вмиканні комп’ютера, на якому встановлена операційна система Windows, на екрані монітора з’являється вікно, яке називають Робочим столом. Під об’єктом потрібно розуміти все, чим оперує Windows: програма (додаток), папка, диск, файл, група файлів, документ, піктограма, ярлик.

Документ – це будь-який файл, який вміщує дані: текст, графічне зображення, елек­тронну таблицю та ін. Допустима довжина файла – 255 символів.

Каталоги називають папками. Папки вміщують файли. Папки і файли розміщені на дисках.

Піктограма - це значок з позначкою з іменем об’єкта. За виглядом значка майже завжди можна визначити тип об’єкта, який він представляє. Деякі значки є стандартними:

 - значок диска;

 - значок папки;

 - значок текстового документу;

 - значок програми.

Ярлик – це вказівка на об’єкт, їх використання прискорює доступ до додатків, документів. Ярлик – це посилання на об’єкт, який захований десь у файловій системі. Як правило, ярлик носить те саме ім’я, що й об’єкт. Допускається використання багатьох ярликів, які посилюють­ся на один і той самий об’єкт. Значок ярлика відрізняється тим, що у лівому куті розміщений маленький квадрат з стрілкою.

Головна особливість інтерфейсу – наявність Панелі Завдань, на якій розміщена кнопка Пуск. Натискування цієї кнопки відкриває доступ до Головного Меню системи. При запуску додатку або відкритті папки на панелі завдань з’являється кнопка, яка представляє цей додаток чи папку.В основному робота з об'єктами ведеться за допомогою миші, пересування миші по столу відповідає руху вказівки миші на екрані. Найчастіше вказівка миші виглядає як стрілка. Однак в певних місцях вікна Windows, або при виборі деяких команд його форма змінюється. За допомогою миші ми вказуємо на об'єкт, пересуваємо його, змінюємо розмір, розкриваємо вікно об'єкту.

На робочому столі можуть знаходитися кілька піктограм. Наприклад, Мой компьютер, Корзина, Сетевое окружение установлюються у процесі інсталяції Windows.

Значок Мой компьютер дозволяє відкрити вікно, у якому розташовані піктограми всіх дисків, значки Принтеры і Панель управления. За їх допомогою користувач отримує доступ до вмісту всіх дисків, може управляти принтерами, настроювати операційну систему.

Значок Корзина відкриває доступ до програми, яка забезпечує роботу з об’єктами, які знищуються. Пересилання об’єктів до корзини під час їх знищення зберігає шанс відновити випадково знищений об’єкт. Після очищення корзини об’єкти не можна відновити.

^ Вибір об'єкту або пункту меню. Перемістити мишу, щоб вказівка миші виявилась на значку об'єкта, або пункті меню і натиснути на ліву кнопку миші. Об'єкт став активізованим (робочим), або ви вибрали даний пункт меню. Далі можна пересувати об'єкт, розкривати вікно об'єкта та ін.

Основний елемент операційної системи - Вікно - обмежений рамкою прямокутний елемент на екрані Windows-97 (мал.2). На робочому столі можна відкрити водночас декілька вікон, кожне - зі своєю програмою або документом. Тобто ми маємо змогу працювати одночасно з багатьма програмами. Вікна бувають трьох типів:

 1. вікно додатка або програми;

 2. вікно документу;

 3. вікно діалогу.

Розкрити вікно – це означає запустити програму, розкрити папку, розкрити документ, закрити вікно – завершити роботу програми, закрити документ, закрити папку. Всі вікна, які використовуються, типові і відповідають визначеному стандарту.

Розкрити вікно.

 • Вибрати необхідний об’єкт,

 • далі треба зробити одне з наступних дій:

 • подвійне натискування на ліву кнопку миші, або

 • один раз натиснути на праву кнопку миші, з розкритого меню вибрати команду “Открыть”, або натиснути клавішу [Enter].

Ці дії приведуть до розкриття вікна вибраного об’єкта.

Вікно вміщує рядок заголовка, у якому виводиться ім’я папки, документа, додатка, які в нього завантажено. Ліворуч від імені знаходиться кнопка-піктограма, при натискуванні на яку відкривається системне меню управління вікном. Це меню використовують у випадку, коли користувач бажає управляти вікном за допомогою клавіатури (переміщувати вікно, змінювати його розмір, закрити вікно).

У правій частині заголовка розміщені три кнопки управління вікном.

 • Кнопка Свернуть _ - дозволяє згорнути вікно в піктограму, розташовану на панелі завдань (вікно зникає з робочого столу). Для відкриття вікна досить клацнути по цій піктограмі мишею, вікно знову розгорнеться на екрані.

 • Кнопка Развернуть  - розкриває вікно на весь екран, а сама кнопка набирає вигляду -. Якщо клацнути по кнопці  - вікно прийме початкового вигляду.

 • Кнопка Закрыть  - забезпечує закриття вікна і відповідно самого додатку, з яким працював користувач.

Нижче рядка заголовка розміщується рядок горизонтального меню. Для конкретних додатків у цьому рядку можуть бути набагато більше меню, але Файл, Правка, Вид, ? – присутні завжди.

 • Меню Файл використовують для роботи з дисками, папками, файлами та ярликами. Залежно від типу вибраного об’єкта, змінюється перелік команд цього меню.

 • Меню Правка використовують для відмітки об’єктів, їх редагування.

 • Меню Вид призначено для зміни параметрів перегляду інформації у вікні.

 • Меню ? використовують для отримання довідкової інформації.

Під рядком меню розміщена Панель Інструментів. На ній є кнопки управління, які дублюють основні команди меню. Якщо кнопка вдавлена, команда, яку кнопка представляє вибрана. Змінити команду – нажати іншу кнопку.

Внизу вікна розміщено Рядок Стану. У ньому виводиться інформація про об’єкти, розташовані у вікні. У рядку стану автоматично виводиться довідкова інформація про вибрану команду меню.

Якщо інформація, яка виводиться у вікні, не вміщується в основному полі вікна, з’являються Смуги Прокрутки з кнопками управління. За допомогою кнопок (,,,) забезпечується переміщення інформації у вертикальному або горизонтальному напрямках. Теж саме можна зробити за допомогою повзунка на смузі прокрутки, суміщаючи вказівку миші та повзунок, переміщуємо мишу при натискуванні на ліву кнопку миші.

Зміна розміру вікна.

 1. Сумістити вказівку миші з межею вікна або кутом ( до появи подвійних стрілок , ).

 2. Натиснути ліву кнопку миші.

 3. Не відпускаючи кнопку миші, перемістити межі вікна у потрібне місце.

 4. Відпустити ліву кнопку миші.

Те саме можна виконати за допомогою системного меню.

 1. Відкрити меню.

 2. Вибрати рядок Размер, натиснути клавішу [Enter]. У вікні з’являються подвійні стрілки ( , ).

 3. Використовуючи клавіші управління курсором, змінити положення відповідної межі вікна.

 4. Натиснути клавішу [Enter].

Переміщення об’єкту, вікна.

Об’єкт:

 1. Активізувати об’єкт.

 2. Натиснути ліву кнопку миші.

 3. Не відпускаючи кнопку, перемістити об’єкт.

 4. Відпустити ліву кнопку миші.

Вікно:

 1. Сумістити вказівку миші з полем рядка заголовка вікна.

 2. Натиснути ліву кнопку миші.

 3. Не відпускаючи кнопку, перемістити вікно у потрібне місце.

 4. Відпустити ліву кнопку миші.

Те саме можна виконати за допомогою системного меню, відкривши меню, вибрати рядок Переместить.^ Робота з багатьма вікнами. Перехід від одного вікна до іншого робиться за допомогою миші. Сумістити вказівку миші з полем потрібного вікна і клацнути по лівій кнопці миші - вікно перейде на передній план, тобто стає активним. Якщо відкриті вікна згорнуті, активізувати потрібне вікно можна за допомогою натиснення на піктограму вікна на панелі завдань.

^ Робота з довідковою інформацією. Доступ до довідкової інформації ми маємо через команду Справка головного меню. Натискуємо ліву кнопку миші по меню Пуск на панелі завдань, переміщуємо вказівку миші до пункту Справка і натискуємо ліву кнопку миші. З’являється вікно, яке вміщує три вкладки: Содержание, Предметный указатель, Поиск. В основному полі вікна при вибраній вкладинці Содержание відображається список усіх розділів довідкової системи. Відкриття пунктів з позначкою книги приводить до появи нових пунктів, якщо відкрити об’єкт з символом “?” – на екрані з’явиться інформація. Для відкриття, закриття, виведення відповідних розділів можна користуватися кнопками у нижній частині вікна Открыть, Закрыть, Вывести або подвійним клацанням вказівкою миші по їх піктограмах.
За вибору вкладки Предметный указатель (сумістити вказівку миші з назвою вкладки і клацнути по лівій кнопці миші) у вікні з’являються два діалогових елементи: рядок введення перших букв потрібного слова і список термінів. Якщо у рядку введення набрати слово, то у списку автоматично вибирається рядок, який вміщує це слово або сполучення букв. Після вибору у списку потрібного рядка, натиснути кнопку Вывести, з’являється на екрані інформація.
Режим пошуку інформації за словом вмикається вибором вкладки Поиск. У перший рядок вікна треба ввести слово, яке шукаємо. У другому вікні автоматично відображаються слова, близькі до введеного. Після вибору у цьому вікні слова, у третьому вікні з’являється список розділів, які містять дане слово. Вибираємо розділ, натискуємо кнопку Вывести.^ Завершення роботи у Windows. Для завершення роботи у Windows потрібно скористуватись командою головного меню Завершение работы. Для вимкнення комп’ютера потрібно видрати рядок Выключить компьютер і клацнути мишею по кнопці Да. За допомогою цього вікна можна перезавантажити комп’ютер чи перезавантажити його у режимі емуляції MS-DOS. Можна відмовитися від виконання команди, для чого необхідно натиснути клавішу Esc або кнопку Нет.

Хід роботи.

 1. Виділити піктограму Мой компьютер (підвести вказівку миші до піктограми і зробити натискування на ліву кнопку миші).

 2. Відкрийте вікно^ Мой компьюте (підвести вказівку миші до піктограми і зробити подвійне натискування на ліву кнопку миші або натиснути клавішу [Enter], або скористуватися командою “Открыть” після натиску на праву клавішу миші).

 3. Пересуньте вікно Мой компьютер в сторону (вказівку миші пересунути на рядок заголовку, натиснути на ліву кнопку і пересунути вікно).

 4. Розгорніть вікно Мой компьютер на весь робочий стіл (кнопка  в рядку заголовка).

 5. Поверніть вікну колишній розмір (кнопка -  в рядку заголовка).

 6. Зверніть вікно Мой компьютер (кнопка _ - в рядку заголовка).

 7. Відновити вікно (зверніться до панелі завдань).

 8. Перетворити вікно Мой компьютер до квадратика розміром приблизно 5х5 см (змінюючи розміри вікна).

 9. Передивитися зміст вікна, користуючись стрілками і повзунцем на смузі прокрутки:

 • Вертикальної смуги прокрутки;

 • Горизонтальної смуги прокрутки.

 1. Поверніть вікно до колишнього розміру, користуючись системним меню.

 2. Закрийте вікно Мой компьютер (кнопка  - в рядку заголовка).

 3. Відкрийте вікна Мой компьютер і Корзина.

 4. Познайомтесь з пунктами системного меню (знаходиться в рядку заголовка в верхньому лівому куті), якими командами меню в даний час ви можете користуватися?

 5. Зробіть поточним спочатку вікно Мой компьютер, а після цього Корзина. Зробіть вікно Мой компьютер на весь екран, перейдіть до вікна Корзина.

 6. Закрийте всі вікна, не користуючись мишею.

 7. Відкрийте головне меню (Пуск на панелі завдань), виберіть пункт Справка головного меню.

 8. Перегляньте зміст кожної вкладки (Содержание, Предметный указатель, Поиск) довідкової системи (потрібна вкладка вибирається натискуванням на ліву кнопку миші після суміщення вказівці миші з назвою вкладки).

 9. У вкладинці Содержание вибрати і познайомитися з підрозділом Учебник: изучаем Windows за 10 минут;

 10. У вкладинці Предметный указатель у рядку введення слова ввести - Форматирование, у списку термінів вибрати рядок Дисков, вивчити інформацію;

 11. В режимі пошуку за словами знайти інформацію про диск.

 12. Відкрийте вікно Мой компьютер, Портфель, Корзина.

 13. Відкрийте контекстне меню Панелі завдань (вказівник миші знаходиться на панелі завдань, один раз натиснути на праву кнопку миші).

 14. Розмістити вікна на робочому столі:

 • Каскадом;

 • Згори донизу.

 • Зліва направо.

 1. Закрийте всі відкриті вікна.

 2. За допомогою контекстного меню Робочого столу упорядкувати піктограми:

 • По імені,

 • По розміру,

 • Упорядкувати їх автоматично.

 1. Зробити протокол виконаних дій з коментаріями, усно відповісти на наступні питання.

  показати протокол викладачу.


Контрольні питання і завдання.

 1. Що собою уявляє середа Windows?

 2. Визначити такі терміни: вікно, піктограма, об’єкт.

 3. Назвати відомі вам додатки до Windows.

 4. Розкажіть про принципові особливості середи Windows.

 5. Дати поняття термінам: папка, файл, значок. Як вони зв'язані між собою?

 6. Розкажіть про принципи роботи маніпулятора «миша».

 7. Назвати вигляди і типи подання вікон.

 8. Що таке активне вікно?

 9. Як ми будемо управляти вікном (зміна розміру, переміщення вікна)?

 10. Як використовується миша в додатках Windows?

 11. Чим відрізняється вказівка миші від текстового курсору?

 12. Як працювати з довідковою інформацією?


Література:

 1. Шафрин Ю. Основы компьютерной технологии. Учебное пособие.- М.,2005.

 2. Ефимова О., Моисеева М., Шафрин Ю. Практикум по компьютерной технологии.-М.:ABF,2003.

 3. Руденко В.Д., Макарчук О.М., Патланжоглу М.О. Практичний курс інформатики.-К.: Фенікс, 2005.

 4. Фигурнов В.Э. IBM PC для пользователя.- М.,2005.

 5. Microsoft Windows 95. М.ЭКОМ. 1996 г.

 6. Конспект лекцій.

Схожі:

Тема : Знайомство з windows. Об’єкти робочого столу iconТема: Робота в середовищі Windows. Основні положення
Мета: Ознайомитися з основним вікном Windows; навчитися управляти вікнами та викликати довідкову систему; вміти формувати робочий...
Тема : Знайомство з windows. Об’єкти робочого столу iconТема: Робочий стіл І головне меню
Мета: Ознайомитись із виглядом робочого столу, сформувати вміння та навички оперування об’єктами Windows. Навчитися виконувати команди...
Тема : Знайомство з windows. Об’єкти робочого столу iconПрактическая работа №9 Тема: Управление процессами в Windows
Цель: Рассмотреть особенности управления процессами в Windows. Приоритеты. Сообщения
Тема : Знайомство з windows. Об’єкти робочого столу iconТема : Робота з програмами abbyy fineReader та Pragma
Програмне забезпечення: ос windows, операційна система Windows, abbyy fineReade 0 Pragm X
Тема : Знайомство з windows. Об’єкти робочого столу iconТема : Основні прийоми роботи у операційній оболонці windows
...
Тема : Знайомство з windows. Об’єкти робочого столу iconТема : Робота з об'єктами windows
Мета: Отримати загальні відомості І навички роботи з різними об'єктами Windows. Навчитися створювати ярлики, копіювати, перейменовувати,...
Тема : Знайомство з windows. Об’єкти робочого столу iconТема 8, 9
Поняття, суб'єкти та об'єкти лізингу. Нормативно-правове регулювання лізингового інвестування
Тема : Знайомство з windows. Об’єкти робочого столу iconКак установить программу Skype на компьютер
Если Вы устанавливаете Skype для Windows, то для работы Skype на Вашем компьютере должна быть установлена операционная система Windows...
Тема : Знайомство з windows. Об’єкти робочого столу icon1. Пакет офісних програм Microsoft Office: склад та призначення
Під час 1987-1989 pp з’явилась велика кількість потужних га зручних програм, які працюють у середовищі Windows, наприклад, Microsoft...
Тема : Знайомство з windows. Об’єкти робочого столу iconПерелік основних видів роботи студента-практиканта згідно програми...
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка