Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва
НазваКоординаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва
Дата конвертації18.06.2013
Розмір57.2 Kb.
ТипПлан-конспект
mir.zavantag.com > Астрономия > План-конспект
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re»

Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва

24.02.12., п’ятниця.

План-конспект заняття

Мистецтво спілкування та публічного виступу.
Підтема:

Знову про техніку мовлення.
Практика публічного виступу: 1) Майдан Олексій; 2) Івашина Ангеліна;

3) Скиба Марина; 4) Кравченко Ольга;

Спроба аналізу виступів по закінченню занять.

ПОКРАЩУЙТЕ СВОЄ СЛОВО!
Приклад чарівного втілення мрії кожного, хто перебуває у скруті. Одного разу якийсь англієць, що не мав роботи гуляв вулицями Філадельфії і забрів до офісу відомого бізнесмена та попросив його про аудієнцію. Зрозуміло, що реакція з боку бізнесмена була настороженою, проте вже після декількох хвилин співбесіди ситуація кардинально змінилась. Врешті решт англієць, який ще годину тому був практично бомжем, опинився в офісі Рональда Тейлора, керівника філії компанії «Діллон Рід» з тим, щоб отримати для себе підходящу роботу. Як же вдалось таке диво?

Відповідь проста: завдяки знанню англійської мови. Людина закінчила Оксфорд і приїхала в США з бізнес-завданням, яке не було реалізоване… Саме це й призвело до тимчасового затруднення.
Вишукана мова часто справляє більше враження, аніж гарний одяг.

Нас оцінюють по тому, що ми робимо, який маємо вигляд, що говоримо та як говоримо.

Багато хто робить помилку, коли після школи припиняє власний шлях зростання, не удосконалює власну мову, не працює над поліпшенням словесного запасу.

Приклад в Колізеї (випадок). Гарно вдягнений англієць поговоривши не більше двох хвилин зробив більше трьох помилок і тому, не зважаючи на його вишуканий вигляд, спілкування з ним не було бажаним. Ця людина вставши зробила все аби виглядати охайним (побрилась, запахтилась одеколоном), але не зробила нічого аби бути володарем гарної мови.
Доктор ^ Чарльз У. Еліот казав, що «визнає єдине інтелектуальне надбання людини, а саме – вміння вишукано говорити».
Приклад з життя Авраама Лінкольна, який став чи не найвідомішим оратором всіх часів завдяки, бо проголосив Геттерберзьке звернення в 1863 році.

Зрозуміло, що це не дар Божий, а результат щоденної наполегливої праці, результат бажання володіти красивим словом, мати вміння гарно публічно виступати, бути спікером.

Лінкольн не мав закінченої освіти і заповнюючи анкету під час балотування до конгресу писав в графі освіта «неповна», що не було приводом для того, аби сумніватись у своїх можливостях.
Хто ж були вчителями Лінкольна? Фермери? Юристи? Його рідні та близькі?

Потрібно пам’ятати, що Лінкольн прагнув спілкуватись з людьми більш високого рівня інтелектуального розвитку: відомими письменниками, журналістами, політиками тощо. Це було важливим елементом випробування та роботи над собою, бо спілкування з духовною елітою нації є безцінним на шляху до самовдосконалення.

Лінкольн писав вірші. Пробував писати про поетів (наприклад, про Бернса). Лінкольн багато читав поезій. Часто вночі читав, а потім шукав слухачів і годинами обговорював твір. Так було і це привід для того, аби замислитись над нашими можливостями та діями на шляху до успіху.

«Цей самоучка, - писав про Лінкольна Робінсон в книзі «Лінкольн як літератор», - заповнив свій світ зразками справжньої культури».

Що ж маємо робити ми? Постійно поповнювати свій запас знань та практично його застосовувати. Все, що не підкріплене практикою – малоцінне!

Під час битві при Геттерзберзі боролись 170 тисяч солдатів, з яких 7 тисяч загинуло. Але ми сьогодні говоримо про цю подію Громадянської війни виключно через Геттерберзьке звернення, проголошене Лінкольном.
(Текст звернення. Читання.)
Якось партнер Лінкольна по юридичній практиці дав йому для читання збірку промов ^ Теодора Паркера. Лінкольн підкреслив в ній слова: «Демократія – це пряме самоуправління, що здійснюється всім народом над всім народом і для всього народу.». В свою чергу Теодор Паркер міг взяти цю цитату у Вебстера, який за чотири роки до цих подій писав: «Народний уряд створений для народу самим народом і відповідальний перед народом». І далі проглядаючи історію цих слів ми знайдемо їх сліди ще в часі Древньої Греції.
Нового дуже мало. Все нове – це гарно забуте старе. Читайте книги, які навчать вас жити та діяти у відповідності до законів життя.

^ Джон Брайт, визнаний оратор та знавець англійської мови, писав: «Єдине про що я жалкую, перебуваючи в бібліотеці, так це про те, що за все життя я не зможу прочитати і малої толіки того, що написано видатними письменника та вченими».
КНИГИ! Ось що єдине може допомогти вам на шляху до успіху (пошуку та реалізації себе як Людини).

^ Брайт (американський письменник) мав бібліотеку з 15000 екземплярів. У мене, наприклад, в сто разів менше книг, але всі з них – мої друзі, за яких я можу поручитись, так само як і вони за мене. Скільки книг у вас? У вас Інтернет? Це – не книги, це – спосіб втратити бажання вчитись. Подумайте над цим. Книга – друг, Інтернет – знайомий.
Для того, аби навчитись красиво говорити, викладати свої думки – потрібно тренуватись. Виписуйте цитати, пробуйте свої варіанти. Повторюйте свої спроби не один, а сто один разів. Тоді у вас з’явиться шанс на успіх.

Повторювати за іншим – гарний і єдиний спосіб удосконалити власну індивідуальність, досягнути майстерності.
Лінкольн дав таку пораду молодику, який звернувся в листі до нього з проханням навчити як бути успішним: «Просто потрібно знаходити книги, уважно читати їх та вивчати їх. Труд, труд і ще раз труд – ось, що головне!»
Відмовтесь від читання газет і Інтернету задля читання книг. Читайте по годині, по півгодини, по 15 хвилин, але щодня.

Книга (яка стає другом) вчити бути переконливим та потрібним і корисним. Шукайте вашу книгу.

Наприклад, сер ^ Генрі Ірвінг радив прочитати дві книги: Біблію та Шекспіра.
Щоб читати книги потрібно дві речі: сила волі та вільний час. У вас є ці речі? Безумовно так, якщо ви мрієте про успіх!

Життя дуже коротке для того, щоб не читати!
^ Секрет Марка Твена
Ще будучи молодою людиною, Марк Твен здійснив складну подорож від Міссурі до Невади, доводилось їхати пустелею. Тому кожний кілограм вантажу був як привід для того, аби говорити про життя та смерть. І платити за кожну унцію багажу шалені гроші. Не зважаючи на це, Марк Твен віз з собою товстенний словник Вебстера. Він прагнув отримати владу над словом і робив все необхідне для цього.

Словники читав і Лінкольн, його біографи пишуть про те, що він часто читав до глибокої ночі, не зважаючи на складнощі (відсутність нормального світла в тому числі).
^ Романтичні історії слів, які ми використовуємо
Етимологія – наука про походження слів. Задумайтесь, звідки походять слова, які ви полюбляєте… Назви місяців року (український та російський варіант). Обговорення.
^ Перепишіть речення сто чотири рази

Намагайтесь яскраво передавати власну думку, власні почуття. Це дуже непросто.

Наприклад, прикметник «красивий». Я був свідком, коли протягом години одна людина застосувала це слово по відношенню до собаки, будівлі, авто, дівчини, краєвиду.

Ваші варіанти синонімів до слова «красивий».

Книга – щоденне зброя, яка має використовуватись вами на шляху до успіху. Вона коштує так само, як флешка, або 2 кг м’яса, але значення її набагато цінніше.
Наприклад, Мільтон користувався 8 тисячами слів, тоді як Шекспір – 15 тисячами. Звичайна людина використовує 2-3 тисячі слів.

Словник «Скарбниця слів» Роже – справжня нахідка. Словник Даля та інші.
^ Уникайте банальних фраз
Прагніть не лише точності висловлення, але й свіжості та неповторності…

Банальність – звичні фрази, що набридли. Кетлін Норріс (письменниця) радить яким чином можна покращити мову: «Читаючи класиків, письменників, поетів, викреслюючи старі фрази та вирази».

Будьте самі для себе прискіпливим головним редактором, не пропускайте банальностей в мові. Майте мужність бути самобутнім, тобто неповторним!РЕЗЮМЕ:


  1. Пам’ятайте, що нас оцінюють по тому, що ми робимо, як ми робимо, який маємо вигляд, що говоримо і як говоримо.  1. Майте друзів, які можуть красиво говорити. Читайте твори великих письменників та поета (Шекспір, Петрарка, Пушкін тощо).
  1. Відмовтесь від газет задля читання книг. Книга – кращий друг!
  1. Користуйтесь словниками, аби краще запам’ятовувати незнайомі слова.
  1. Цікавтесь походженням того чи іншого слова. Етимологія.
  1. Прагніть точності та новизни в виразах, робіть мову яскравою.
  1. Уникайте банальностей (висловів, що намозолили око).

Схожі:

Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва iconКоординаційний центр Євроклубів «Pu Re» Кролевецький районний Будинок...
...
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва iconКоординаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок...
Загальні збори за участю Консультативної ради. Підведення підсумків та погодження плану роботи на ІІ півріччя. Підсумки та результати...
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва iconКоординаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок...
Загальні збори за участю Консультативної ради. Підведення проміжних підсумків та обговорення плану роботи на ІІ півріччя. Підсумки...
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва iconКоординаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок...
Загальні збори за участю Консультативної ради. Підведення проміжних підсумків та обговорення плану роботи на ІІ півріччя. Підсумки...
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва iconКоординаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок...
Загальні збори за участю Консультативної ради. Підведення підсумків та погодження плану роботи на І півріччя нового начального року....
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва iconКоординаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок...
Загальні збори за участю Консультативної ради. Підведення підсумків та погодження плану роботи на І півріччя нового начального року....
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва icon«Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва заняття в сма алтинівка
«Основи паблік-рілейшнз (зв’язків з громадськістю) як головна умова ефективного спілкування та комунікації досягнення цілей»
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва icon«Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва заняття в сма алтинівка
Причина полягає ще І у тому, що відсутнє однозначне (наукове) визначення поняття І місця паблік рілейшнз в загальному комплексі управління...
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва icon«Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва План-конспект...
...
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re» Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва iconКролевецький районний Будинок дітей та юнацтва
Перш ніж знову звернути увагу на техніку мови (в самостійному варіанті підготовки), спробуємо розглянути досвід найбільш успішних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка