План-конспект заняття Тема: Ази економічної освіти
Скачати 101.71 Kb.
НазваПлан-конспект заняття Тема: Ази економічної освіти
Дата конвертації18.06.2013
Розмір101.71 Kb.
ТипПлан-конспект
mir.zavantag.com > Астрономия > План-конспект
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re»

Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва

22.11.12.,четвер.

План-конспект заняття
Тема: Ази економічної освіти.

Випуск навчального друкованого видання як бізнес-модель. Суспільне репортерство. Мистецтво спілкування та публічного виступу. Фоторепортаж.

Чи задумувались ви над тим, що стінна газета є елементом паблік-рілейшнз? Варто замислитись…

Фундаментальна професія – професія журналіста. Вона слугує ґрунтом для компетенцій в багатьох сферах професійної діяльності.
Самовидавнича діяльність є гарним практикумом. Від назви і до змісту видання – все це ваша творчість з орієнтацією на бізнес, бо вам потрібно, аби це «діяло». Як зробити так, що стінна газета (або та, що друкується малим тиражем, до 100 шт.) була запитуваною?

Є різні способи. Які приходять вам в голову?

Друкування «скандальної» інформації. Все, що викриває «таємне» – цікаве. Але чи все цікаве – таємне? Головне завдання – зробити видання актуальним, тобто тематичним з акцентом на злобу дня. І в цьому допоможуть знання зі сфери «соціальне репортерство».
^ Тлумачення термінів:

Російська мова: «Общественное репортерство», «Общественные организации», «Общество – община». «Гражданское общество».

Українська мова: «Суспільне репортерство», «Громадські організації», «Суспільство – громада». «Громадянське суспільство».
^ Що таке «суспільне репортерство»?

Фактично, воно є соціальним, бо:

  • Привертає увагу до певної соціальної проблеми, явища;

  • Активізує пошук вирішення через агентів впливу та формування громадської думки;


Як зароджується матеріал?

1. Виникає ідея.

2. Проводиться збір інформації, дотичної до теми ідеї. Обґрунтування та визначення проблематики.

3. Аналіз зібраного матеріалу та формування структури репортажу як продукту:

- визначення мети;

- визначення завдань та ресурсів їх виконання;

4. Практичне виконання дії по створенню репортажу.
Репортер – це той, хто висвітлює подію (новину). Але – новина не лише подія. Це ще й проблема, яка піднята на рівень публічності. Так само це і яскравий факт, стверджуючий життєрадісність в оточуючому середовищі.
5. Як просувати репортаж (ідею)?

1. соціальні мережі;

2. місцева преса;

3. регіональна преса;

4. національна та міжнародна преса;
Репортаж цікавий не лише свою критичністю, виявленням негативних явищ, тобто – проблем.

Репортаж – це ще й матеріал про позитивні явища (події), оптимістичні факти, які «уловив» репортер та виніс їх на публіку;

Поєднання і позитиву і негативу в репортажі – форма актуалізації проблеми (контраст).

6. Умови успішності як репортера:

- творчість, креативність;

- чесність і натхнення;

Реакція (відгуки) на тему як головний фактор критеріїв актуальності та якості матеріалу.

Дискусія навколо порушеної теми як вища форма та мета репортера і тут головне – вміння відстоювати власну позицію, не здаватись і гнути «свою лінію»…
7. ^ Заради чого діє суспільний репортер?

Головний мотиваційний елемент: користь для громади, суспільства.

Вихід на індивідуальний аспект мотивації:

  • Самореалізація та творчість (вихід творчої енергії особистості);

  • Набуття професіонального досвіду та матеріального задоволення комплексу потреб репортера: найближчий шлях до якісних репортажів.*Як стати суспільним репортером http://tools.gurt.org.ua/
Варто ознайомитись. Рекомендую настійливо!
Мислення є матір’ю спілкування. Спочатку думки, потім – слова, за ними – друковані матеріали. Або: ідея – план реалізації – та практична реалізація ідеї. Ланцюг, який діє на всі сто!
Спочатку було слово… Точніше – слова. Як зробити власну мову (промову) яскравою та корисною для інших? Дуже просто!

Потрібно володіти декількома способами привернення та утримання уваги аудиторії. Чи складно це? Зовсім ні! Головне – практика та бажання досягти успіху в цій царині.
Важливо мати правильну дикцію.

Далі про техніку мови.

Підтема. ^ Техніка мови.

(за курсом сайту: http://technics-speech.ru/ukr/index.html)
Техніка мови — це майстерність публічного виступу, ділового спілкування людей за допомогою мовних конструкцій, що створюються на основі певних правил ораторського мистецтва, зв'язані з силою, висотою, благозвучністю, польотністю, рухливістю, тоном голосу і дикцією.

Напевно кожен в дитинстві мріяв, слухаючи чіткий і добре поставлений голос диктора центрального телебачення або радіо, оволодіти технікою мови і говорити також як вони. На жаль, виразно і членороздільно доносити свої думки оточуючим, через низку обставин, не кожному дано. Багато хто цього за собою не помічає, хтось цьому не надає значення і лише деякі відчувають себе не в своїй тарілці.

Подолання різних відхилень в звуковому ладі мови має величезне значення. Своєчасне усунення недоліків вимови дозволяє запобігти тим величезним труднощам, які можуть виникати із-за дефектів мови.

Не можна не враховувати і того чинника, що недоліки вимови, як і інші мовні порушення, нерідко можуть бути причиною серйозних відхилень в розвитку психіки, особливо дітей. Діти, які неправильно вимовляють слова, часто уникають мовного спілкування з друзями, не беруть участь в дитячих виступах на святах, не проявляють активності. Для дорослих же згадані недоліки можуть служити деякою перешкодою в просуванні по службових сходах.

Регулярні заняття по запропонованій методиці допоможуть справитися або значно понизити дискомфорт від заїкання. Все дуже просто. У кожної людини розвинена так звана внутрішня мова, яка не вимовляється вголос, а існує тільки в нашому мозку і яку ми звертаємо до самих себе. Коли ми в думках говоримо з самим собою, ми не заїкаємося. Внутрішня мова, хоча вона і беззвучна, не так вже відрізняється від мови зовнішньої, звучної. І та і інша управляється одними і тими ж мовними механізмами.

Слід пам'ятати, що тільки при значній завзятості і регулярних тренінгах можна досягти бажаної мети і добитися позитивних результатів в риториці, дикції і красномовстві.

^ Замість передмовиЗмістовна і вишукана за змістом промова не в змозі надати потрібного ефекту, якщо вона буде тьмяною по своїй формі або за способом реалізації. Тому представникам тих професій, кому постійно доводиться спілкуватися з людьми, а тим більше добиватися поставлених перед собою цілей, слідує найпильнішу увагу звернути на техніку своєї мови і докласти зусилля для вдосконалення техніки мови.

Робота по підвищенню рівня мовної культури немислима без удосконалення мовного апарату. Не можна виступати перед слухачами, пережовуючи текст, з'їдаючи початок і кінці слів, замінюючи одні звуки іншими або об'єднуючи окремі слова в одне безглузде поєднання. Така мова спотворює сенс вислову і справляє неприємне враження.

При підготовці цієї збірки порад нами узагальнені теоретичні матеріали по техніці мови, завдання і вправи, що сприяють виробленню необхідних навиків. Проте, виразність мови може бути досягнута лише в результаті систематичної роботи, направленої як на тренування і розвиток органів мови, так і на вдосконалення властивостей голосу.

Збірка порад складається з декількох розділів, де аналізуються будова мовного апарату, основні властивості голосу, спеціальні прийоми і вправи, що сприяють вдосконаленню конкретних навиків усної мови. Вона адресована всім тим, хто поставить перед собою мету удосконалювати свої мовні навики.

^ Мовний апарат і його роботаМовний апарат — це сукупність органів людини, необхідних для виробництва мови. Він включає декілька ланок:

— дихальні органи, оскільки всі звуки мови утворюються тільки при видиху. Це легені, бронхи, трахея, діафрагма, міжреберні м'язи. Легені спираються на діафрагму — еластичний м'яз, який в розслабленому стані має форму куполу. Коли діафрагма і міжреберні м'язи скорочуються, об'єм грудної клітки збільшується і відбувається вдих, коли розслабляються — видих;

— органи мови пасивні — це нерухливі органи, що є точкою опори для активних органів. Це зуби, альвеоли, тверде небо, глотка, порожнина носа, гортань;

— органи мови активні — це рухливі органи, що проводять основну роботу, необхідну для утворення звуку. До них відносяться язик, губи, м'яке небо, маленький язичок, надгортанник, голосові зв'язки. Голосові зв'язки — це два невеликі пучки м'язів, прикріплені до хрящів гортані і розташовані упоперек її майже горизонтально. Вони еластичні, можуть бути розслабленими і напруженими, можуть розсуватися на різну ширину отвору;

— головний мозок, що координує роботу органів мови і підпорядковує техніку вимовлення творчій волі того, хто говорить.

^ Органи мови представлені на наступному малюнку:1 — тверде небо; 2 — альвеоли; 3 — верхня губа; 4 — верхні зуби; 5 — нижня губа; 6 — нижні зуби; 7 — передня частина язика; 8 — середня частина язика; 9 — задня частина язика; 10 — корінь язика; 11 — голосові зв'язки; 12 — м'яке небо; 13 — язичок; 14 — гортань; 15 — трахея.

^ Вправи для вдосконалення органів диханняОскільки звуки мови утворюються при видиху, його організація найбільш важлива для постановки голосу. У легенях не повинно бути надлишку повітря, яке у такому разі прагне вирватися назовні, примушуючи надмірно напружуватися голосові зв'язки, і не повинно бути дефіциту повітря, оскільки це може викликати несприятливі наслідки в легенях. Навчитися вірно використовувати повітря, що видихається, — одне із складних завдань.

Вправа 1. Зробіть вдих на рахунок 1, 2, 3, 4, на 5, 6 — затримайте дихання, на рахунок 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 — видих.

Вправа 2. Повторіть завдання вправи 1, але при видиху рахуйте вголос: 7, 8...15.

Вправа 3. Зробіть короткий вдих, трохи затримайте дихання, при видиху почніть рахувати: 1, 2, 3, 4 і так далі. Темп рахунку не прискорювати, повітря не добирати.

Вправа 4. Вимовіть скоромовку-лічилку, зробивши вдих в місці, вказаному *, і продовжите на видиху, наскільки вистачить повітря: "Як на горі, на пагорбі стоять тридцять три Єгорки*: раз — Єгорка, два — Єгорка, три — Єгорка і так далі".

Вправа 5. Кожну строфу приведеного нижче вірша “Будинок, який побудував Джек” в перекладі С.Я.Маршака вимовіть на одному видиху, не добираючи повітря. Зверніть увагу на положення тіла: обов'язково стоячи, спина пряма, руки уздовж боків або за спиною, голова не опущена і не задерта вгору.

Ось будинок, що побудував Джек..

А це пшениця, Яка в темній коморі зберігається В будинку, що побудував Джек.

А це веселий птах синиця, Яка часто краде пшеницю, Яка в темній коморі зберігається В будинку, що побудував Джек.

Ось кіт, який лякає і ловить синицю, Яка часто краде пшеницю, Яка в темній коморі зберігається В будинку, що побудував Джек.

Ось пес без хвоста, Який за комір тріпає кота, Який лякає і ловить синицю, Яка часто краде пшеницю, Яка в темній коморі зберігається В будинку, що побудував Джек.

А це корова безрога, така, що Буцнула старого пса без хвоста, Який за комір тріпає кота, Який лякає і ловить синицю, Яка часто краде пшеницю, Яка в темній коморі зберігається В будинку, що побудував Джек.

А це старенька сива і строга, Яка доїть корову безрогу, таку, що Буцнула старого пса без хвоста, Який за комір тріпає кота, Який лякає і ловить синицю, Яка часто краде пшеницю, Яка в темній коморі зберігається В будинку, що побудував Джек.

А це ледачий і товстий пастух, Який свариться з корівницею строгою, Яка доїть корову безрогу, таку, що Буцнула старого пса без хвоста, Який за комір тріпає кота, Який лякає і ловить синицю, Яка часто краде пшеницю, Яка в темній коморі зберігається В будинку, що побудував Джек.

Ось два півні, Які будять того пастуха, Який свариться з корівницею строгою, Яка доїть корову безрогу, таку, що Буцнула старого пса без хвоста, Який за комір тріпає кота, Який лякає і ловить синицю, Яка часто краде пшеницю, Яка в темній коморі зберігається В будинку, що побудував Джек.

Вправа 6. Це вправа для тренування діафрагми. Вимовіть даний нижче текст, не закриваючи рота. Можна уявити, що вам поставили пломбу і не можна закривати рот:

Дві години не їсти? Жахливо!

 
Я не снідав марно. 


Їсти хочу як ніколи!.. 


Дві години зачекати? Залюбки! 


Є характер, воля є, 


Раз не можна — не стану їсти!

Вправа 7. Уявіть, що ваші груди і легені – гармонія. Грайте на ній: при ударному складі руки, зігнуті в ліктях, відскакують від боків:

Ух ти, ох ти! 


Ми наділи кофти, 


Руки радісно у боки, 


Та з хлопцями “гопака”! 


Гоп-ля! Гоп-ля! Гоп-ля-ля! 


Танцюємо, серце веселя!

Вправа 8. Проведіть ігри-змагання:

а) “Хто довше?”:

— прожужжит бджолою (ж-ж-ж-ж-ж); 


— продзвене комаром (з-з-з-з-з);

б) “Хто більше?”:

— випустить повітря з проколеної шини (с-с-с-с-с); 
— задує свічок на іменинному торті (ф-ф-ф-ф-ф).

Вправа 9. Складіть самі ігрові завдання на тренування органів дихання.

^ Фоторепортаж та його викладення в

соціальній мережі
У вас має бути певне технічне забезпечення. Тоді ви можете стати суспільним репортером.

У вас має бути тема та мета. Що і навіщо?

У вас має бути власний екаунт (ви маєте бути зареєстрованими в соціальній мережі).

Творчий підхід означає вміння зацікавити власним поглядом на здавалось би звичайні речі. Вам це вдається? Тоді ви не безнадійні.
Завдання: подати тему та мету фоторепортажу. Розмістити напрацьований матеріал в соціальній мережі протягом 1,5 годин. Терміновість – головний елемент ефективності вашої роботи. Не відкладайте відзнятий матеріал на завтра, бо він буде вже «мертвий». Фоторепортаж «день в день» цінується як свіжий хліб! Пам’ятайте.
Приклад: сільська місцина в Італії. Дім.

(сайт «Фототелеграф»)

Схожі:

План-конспект заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект заняття Тема: Ази економічної освіти iconКонспект лекцій 2006 міністерство освіти та науки україни івано-франківський...
Л.Є. Сімків, Р. Б. Данилейчук, С. Я. Кісь, І.І. Проданова, О. С. Яцюк. Основи економічної теорії: Конспект лекцій. – Івано-Франківськ,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка