Ким бути, щоб стати успішним?
Скачати 54.72 Kb.
НазваКим бути, щоб стати успішним?
Дата конвертації18.06.2013
Розмір54.72 Kb.
ТипВопрос
mir.zavantag.com > Астрономия > Вопрос
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re»

Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва
План-конспект

занять до теми : Дороговкази профорієнтації.

Ким бути, щоб стати успішним?
(04.05.13, субота)


ЯКИМ БУТИ?
Кожен скаже: бути треба хорошим! А що це означає? Приносити користь. А як це можна довести, що є корисним?

Людина народжується не для того, щоб зникнути невідомою порошинкою. Людина народжується для того, щоб лишити після себе слід — у пам'яті, в серцях інших людей.

^ Думай, як люди, що оточують тебе, оцінять твої вчинки. Не все, що приємне й бажане для тебе, приємне й бажане для інших.

Умій підтримати, допомогти, підбадьорити людину, в якої трапилася біда.

Людська вихованість немислима без людської вдячності. Якщо в людини відсутнє почуття вдячності, вона — холодний, бездушний егоїст.

Не завдавай людям зла, кривди, болю, тривоги, неспокою. Будь до міри гордим, скромним, вимогливим, добрим.

Жити для людей - означає насамперед бути справжнім сином свого батька, справжньою дочкою. Учися жити для людей. Цього вміння не навчитися за підручником. Інколи, щоб осягнути його, потрібне ціле життя.
Тлумачний словничок:

Егоїст — людина, яка над усе ставить свої особисті інтереси.
^ Які в тебе плани на майбутнє? Ким ти хочеш стати? Чому? А що для цього треба вміти і знати? Яким бути?
Вправа «Розкажи про себе» (робота в парах). У бесіді використовуйте подані початки речень, доповнюючи їх по-своєму:

• Мене цікавить ...

• Я люблю читати ...

• У мене добре виходить ...

• Мені хочеться бути схожим на ...
^ ЯКИЙ СЛІД ПОВИННА ЗАЛИШИТИ ЛЮДИНА НА ЗЕМЛІ?
Старий Майстер звів кам'яний будинок. Став осторонь і милується. «Завтра в ньому оселяться люди», — думає з гордістю.

А в цей час біля будинку грався Хлопчик. Він стрибнув на сходинку й залишив слід своєї маленької ніжки на цементі, який ще не затвердів.

— Для чого ти псуєш мою роботу? — сказав з докором Майстер. Хлопчик подивився на відбиток ноги, засміявся й побіг собі.

Минуло багато років. Хлопчик став дорослим Чоловіком. Життя його склалось так, що він часто переїздив з міста до міста, ніде довго не затримувався, ні до чого не прихилявся — ні руками, ні душею.

Прийшла старість. Згадав старий Чоловік своє рідне село на березі Дніпра. Приїхав на батьківщину, зустрічається з людьми, називає своє прізвище, але всі здвигують плечима — ніхто його не пам'ятає.

— Що ж ти залишив після себе? - питає у старого Чоловіка один дід. - ^ Є в тебе син чи дочка?

— Немає у мене ні сина, ні дочки.

Може, ти дуба посадив?

— Ні, не посадив я дуба...

— Може, ти поле випестував?

— Ні, не випестував я поля...

^ Так, мабуть, ти пісню склав?

— Ні, й пісні я не склав.

- Що ж ти робив усе своє життя? - здивувався дід. Згадалась йому та мить, коли він залишив слід на сходинці. Пішов до будинку. Стоїть той, наче вчора збудований, а на найнижчій сходинці - закам'янілий відбиток хлопчикової ніжки.

- Ось і все, що залишиться після мене на землі, - з болем подумав старий Чоловік. - Але цього ж мало, дуже мало... Не так треба було жити...

(за Василем Сухомлинським)
Дайте разом відповідь на запитання, яке є назвою тексту.
Нам всім доводиться рано чи пізно замислюватися над тим, куди ми підемо після школи, чи будемо ми продовжувати навчання, яку професію оберемо і які наші шанси на вступ у той чи інший інститут.
Підбираючи собі певний образ, ми враховуємо наші таланти, вміння та захоплення. ^ Майбутня професія має обов’язково бути цікавою для кожного особисто та доволі прибутковою. Але перш за все потрібно мати певний хист до тієї роботи, за яку ти намагаєшся взятися. Математик ніколи не стане письменником, як і співак не зможе стати електроніком. На допомогу таланту приходять не менш важливі знання, кропітка праця та, не будемо цього заперечувати, гроші. Всі ці складові разом створюють людину, яка знає, чого хоче і йде прямо до поставленої перед нею цілі. Просто робити кар’єру важко, а робити її із задоволенням набагато легше та приємніше.
Старшокласники знають відчуття, коли останній дзвоник дихає у потилицю і тривожні думки лізуть у голову. ^ Куди піти далі? Ким стати? А якщо я припущусь помилки? Як знайти професію, яка найкраще мені підходить? Деякі вже давно знають відповіді на ці питання, інші тільки починають замислюватись про майбутнє. Так, вибір майбутнього – справа нелегка. Але робити його доводиться кожному без виключень.
За останні роки кількість студентів істотно зросла. На сьогодні їх 2,4 мільйона, тобто на 10 тис. населення нині припадає 485 студентів, із яких 370 - студенти Вищих навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації. Отже, на конкурс для вступу в будь-який інститут приходить до 15 чоловік на одне місце! Потрапити в студенти стає все важче і важче з кожним роком. Багато дітей залишаються ні з чим і чекають цілий рік, щоб спробувати свої сили ще раз.

Коли ти ще вчишся в школі, інститут здається чимось неймовірним і далеким. Це ніби інший світ зі своїми правилами та своїм життям. Там ти стаєш дорослою людиною, заново заводиш друзів та приживаєшся до викладачів. Але чи все так безхмарно і насправді?

Зустрічається небагато людей, які жалілися на власну долю і погано відгукувалися про своє навчання. Але все ж таки вони були. Все залежить від того, в яку групу ти потрапиш, яких однокурсників тобі подарує доля і як відреагують на тебе викладачі. А загалом все залежить від тебе самого, твоїх знань та бажання вчитися – гризти граніт науки. Що поробиш, роки безтурботності минають клас за класом і нам доводиться боротися з лінощами. Заради себе і своїх батьків, які покладають на нас величезні надії і сподівання. Щоб жити далі та бути самостійним (жити, а не виживати) треба вміти професійно робити свою справу. Треба працювати за двох, а іноді й за трьох людей одразу.
Звичайно, є й винятки. Деяким учням не доводиться навіть пальцем поворухнути заради майбутнього. Тут рушійною силою стають не знання, а гроші батьків. Гарний подарунок стає запорукою гарної оцінки, а стопка зелененьких купюр з червоною стрічкою – прямим вступом в інститут. Ні, звичайно, якщо є спосіб допомогти, чому б не зробити цього? Чи краще дивитися як страждає власна дитина? Але чи правда це є допомогою? Яким спеціалістом зможе потім стати така дитина? Якою людиною вона виросте, якщо не навчиться сама боротися за свою долю? Коли батьків не стане, хто допоможе їй далі? Хто захистить?

 
^ Не можна лише спиратись на інших, ідучи по життю. Треба бути самодостатнім і вміти захистити себе у непередбачуваних ситуаціях. Опорою тоді стане не батьківське плече, а власні знання та сила.

У кожної молодої людини існує певна кількість проблем стосовно адаптації у суспільстві:

- працевлаштування;

- здобуття освіти;

- власної оселі тощо.
Ці проблеми постають перед кожним із нас і є найважливішими в житті. Початком вирішення цих проблем завжди є вступ у вищий навчальний заклад та подальше навчання у ньому.

У кожного абітурієнта є можливість спробувати свої сили одразу в декількох вищих навчальних закладах. За підсумками зданих іспитів оголошуються спочатку списки рекомендованих до вступу, а не списки зарахованих. І протягом п’яти днів людина має визначитися, де вона хоче навчатися, і саме туди принести оригінал атестата.
Отже, у молоді є вибір і це вже доволі великий плюс. Також, можна спробувати потрапити на безкоштовне місце. Незабаром їхня кількість у провідних інститутах трохи збільшиться. Але побільшає і бажаючих на них потрапити. Зараз в Україні 46% студентів навчаються за кошт держави, решта – за гроші батьків чи підприємств. Набагато полегшує вступ до вищого навчального закладу доуніверситетська підготовка. На навчання приймаються учні випускних класів шкіл, ліцеїв, гімназій та інші особи, які мають середню освіту. Такі зайняття коштують до 100 гривень на місяць і починаються приблизно в середині вересня. Тут ти вибираєш дисципліни, які будеш здавати при вступі і можеш детально їх розібрати.
Але кропітка праця повинна починатися ще задовго до інституту. Треба шліфувати свої знання кожного дня та обдумувати всі можливі варіанти професій. Шукати себе весь час – це і є справжня наука. Головне, це поставити перед собою конкретну ідею, ціль і поступово ліпити її власними руками. «Ліпити власними руками» – це дуже гарно звучить, але набагато важче виконується.

Схожі:

Ким бути, щоб стати успішним? iconПлан-конспект заняття, 13. 04. 13, субота. Тема: «Розвиток розумових...
Тема: Розвиток розумових здібностей. Дороговкази профорієнтації. Як та ким бути, щоб стати успішним?
Ким бути, щоб стати успішним? iconКим бути, щоб стати успішним?
Людина народжується не для того, щоб зникнути невідомою порошинкою. Людина народжується для того, щоб лишити після себе слід — у...
Ким бути, щоб стати успішним? iconКим бути, щоб стати успішним?
Людина народжується не для того, щоб зникнути невідомою порошинкою. Людина народжується для того, щоб лишити після себе слід — у...
Ким бути, щоб стати успішним? iconКим бути, щоб стати успішним?
Справді, у зв'язку з тим, що мало людей дійсно знають, чим вони хочуть займатися професійно, набуття свого покликання може здаватися...
Ким бути, щоб стати успішним? iconЯ кщо ви хочете бути багатим І при цьому
Щоб стати успішним бізнесменом, не обов’язково бути родичем Рокфеллера чи випускником дорогої бізнес-школи – достатньо мати: 1 мрію,...
Ким бути, щоб стати успішним? icon4: Докази І доказування
Юридичні властивості, якими повинні володіти фактичні дані, що міс­тяться в певному джерелі, щоб стати доказом
Ким бути, щоб стати успішним? iconЗаслуги Ким Чен Ира в строительстве тпк ким Чен Ир
Ким Чен Ир(1942-2011 гг.) начал работать в аппарате ЦК трудово партии Кореи в день 19 июня 1964 г. Ему, ведшему за собой тпк почти...
Ким бути, щоб стати успішним? iconПорадник націоналісту
Пам’ятайте шосту точку Декалогу: “Про справу говори не з тим, з ким можна, а з ким треба.”
Ким бути, щоб стати успішним? iconКим Донъин "Жизнеописание Ким Ёнсиля"

Ким бути, щоб стати успішним? iconНа кого вчишся/ким працюєш?
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка