План-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
Скачати 99.91 Kb.
НазваПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
Дата конвертації18.06.2013
Розмір99.91 Kb.
ТипПлан-конспект
mir.zavantag.com > Астрономия > План-конспект
Координаційний центр Євроклубів «Pu-Re»

Кролевецький районний Будинок дітей та юнацтва

11.05.13., субота.

План-конспект індивідуального заняття
Тема: Ази економічної освіти.

Випуск навчального друкованого видання як бізнес-модель. Суспільне репортерство. Мистецтво спілкування та публічного виступу. Фоторепортаж.

Заняття ІІІ.


На фото: під час зустрічі з Мішелем Терещенком в Будинку дітей та юнацтва (Кролевець, Сумська обл., 12.02.13).

Спільні і відмінні ознаки ПР і журналістики

За своїм походженням, використовуваними засобами і частково завданнями ПР найбільше наближені до журналістики.

Журналістика є специфічним соціальним інститутом, діяльність в межах якого вимагає особливих професійних знань і навичок щодо створення різноманітних інформаційних продуктів широкого соціального та творчого напряму для каналів масової інформації. Вона впливає на прийняття рішень соціальними інститутами, на свідомість і характер поведінки масової аудиторії, стаючи завдяки цьому фактором, засобом соціального управління. Як продукт журналістської діяльності преса, засоби масової інформації (ЗМІ), мас-медіа відіграють важливу роль в обміні інформацією, налагодженні суспільних зв´язків і мають чимало спільного з ПР. Однак за багатьма ознаками їх діяльність відрізняється від ПР, що виявляється передусім в їх політичній, партійній, ідеологічній спрямованості. Журналістика є потужною суспільною силою, яка може бути будівничою або руйнівною. Залежить це від мети, якій вона служить, ідей, якими керується, а також від інтересів власників засобів масової інформації та самих журналістів.

За однопартійної політичної системи журналістська діяльність регламентується інтересами правлячої партії і значною мірою має пропагандистський характер. За багатопартійної системи вона теж не позбавлена впливу політичних або інших інтересів, орієнтації на певні ідеологічні завдання. Журналісти своєю інформаційно-пропагандистською діяльністю можуть підтримувати різноманітні заходи, спрямовані на досягнення якоїсь політичної мети (перемога на виборах, посилення впливу органів влади, політиків, угруповань на окремі аудиторії чи весь електорат). Вони змушені діяти з позиції конкретної партії у широкому сенсі. Такими партіями можуть бути не лише політичні об´єднання, а й бізнесово-фінансові кола, засновники, аудиторії. Навіть відсутність будь-яких партійних інтересів є своєрідним проявом партійності. Реалізацією своєї продукції (номера, програми), розміщенням реклами редакція не завжди заробляє кошти, які забезпечили б її існування, що змушує шукати додаткові доходи або отримувати їх від влади, засновників, спонсорів. Поширеною є практика опублікування чи випуску в ефір оплачуваних матеріалів.

Преса доносить інформацію до споживача дозованими частинами (номерами, програмами), кожна з яких повинна мати цілісну концепцію. Це спонукає редакцію відбирати з неосяжного потоку необхідну (бажану) інформацію, залишаючи немало фактів за межами номера (програми). Процес відбору, тлумачення й поширення фактів залежить від уподобань співробітників редакції, передусім її керівника. Тому специфіка преси, діяльності журналістів не цілком задовольняє інформаційні, аналітичні потреби суб´єктів соціуму, які виникають із розвитком політичної сфери, бізнесу, суспільства загалом. Отже, за відсутності цензури ЗМІ не стали цілком вільними, а абсолютно незалежної преси не існує.

На відміну від журналістської діяльності, ПР вибудовуються на основі довгострокової відповідальності, прагнення переконати громадськість і досягти взаєморозуміння через добровільне прийняття нею поширюваних думок і ідей (табл. 1.1).

^ Таблиця 1.1. Спільні і відмінні ознаки ПР і журналістики

Спільні ознаки ПР і журналістики

Особливості ПР і журналістики
ПР

Журналістика

1. Використання як джерела інформації для різноманітних аудиторій.

2. Сприяння діловим відносинам.

3. Поширення знань і відомостей про життя суспільства.

4. Можливість вивчення
громадської думки.

5. Участь у формуванні громадської думки

1. Досягнення взаєморозуміння через добровільне прийняття думок та ідей.

2. Визнання довгострокової спільної
зацікавленості.

3. Базування на етичних нормах.

4. Неприйнятність негативного підходу.

5. Відповідальність за результати дій.

6. Орієнтація на широку аудиторію

1. Ідеологічна спрямованість.

2. Фінансова залежність.

3. Залежність від уподобань журналістів.

4. Відбір інформації за певними
критеріями.

5. Дозоване передавання інформації
(номерами, програмами).

6. Орієнтація на певну аудиторію

Основне завдання ПР-служб у взаємодії з органами ЗМІ полягає у безоплатному передаванні їм необхідної інформації. Ці матеріали повинні містити тільки виклад фактів і виключати пропагандистські або комерційні елементи. Тому діяльність ПР-фахівців не сумісна з роботою журналістів і рекламних агентів.
Безумовно, друковані видання рано чи пізно кануть в літу… Час вимагає сучасного інформаційного поля та контенту. Однак, практика творення друкованого видання доводить можливість поєднання новітніх технологій розповсюдження інформації та традиційних механізмів, таких як газета.

Уніфікована форма газети містить в собі декілька розділів, що слугують виконанню завдання щодо втамування різнопланових смаків: від сенсацій та розкриттів і до свіжої інформації на наукові теми.

Приклад: в Алтинівській ЗОШ активно випускається стінна газета, яка відіграє роль практичного полігону для школярів які так чи інакше бачать себе в ролі репортерів або журналістів. Та чи лише в одній школі наявна така практика?

Почнемо з розгляду теми як дебатного питання. Яким чином інформування громадськості відіграє роль у процесі досягнення успіху? Якщо відіграє, то чи може інформування бути всеохоплюючим? Ідеалізм чи практичність у підході до співпраці зі ЗМІ?

Часто можна зустрітись з місцевими малотиражними виданнями, які є дуже запитуваними на рівні громади. Адже у виданні в 100-200 екземплярів можуть застосовуватись сучасні форми комунікації з читачем, якісні та актуальні репортажі та журналістські розслідування (дослідження).

Все починається з визначення ідеї. Що? Де? Коли? І це – не гра, це запитання, на які має знайти відповідь соціальний (суспільний) репортер.

Чи задумувались ви над тим, що стінна так само як і малотиражна газета, або ж стенд для розміщення мікро-плакатів інформаційного змісту, є елементом паблік-рілейшнз? Варто замислитись…
Самовидавнича діяльність є гарним практикумом. Від назви і до змісту видання – все це ваша творчість з орієнтацією на бізнес, бо вам потрібно, аби це «діяло». Як зробити так, щоб стінна газета (або та, що друкується малим тиражем, до 100 шт.) була запитуваною? Незалежність позиції та думки не можуть гарантувати успіху. Як одна з умов – так, але винятково – ні.

Є різні способи. Які приходять вам в голову?

Друкування «скандальної» інформації. Все, що викриває «таємне» – цікаве. Але чи все цікаве – таємне? Головне завдання – зробити видання актуальним, тобто тематичним з акцентом на злобу дня. І в цьому допоможуть знання зі сфери «соціальне репортерство».
^ Тлумачення термінів:

Російська мова: «Общественное репортерство», «Общественные организации», «Общество – община». «Гражданское общество».

Українська мова: «Суспільне репортерство», «Громадські організації», «Суспільство – громада». «Громадянське суспільство».
^ Що таке «суспільне репортерство»?

Фактично, воно є соціальним, бо:

  • Привертає увагу до певної соціальної проблеми, явища;

  • Активізує пошук вирішення через агентів впливу та формування громадської думки;


Як зароджується матеріал?

1. Виникає ідея.

2. Проводиться збір інформації, дотичної до теми ідеї. Обґрунтування та визначення проблематики.

3. Аналіз зібраного матеріалу та формування структури репортажу як продукту:

- визначення мети;

- визначення завдань та ресурсів їх виконання;

4. Практичне виконання дії по створенню репортажу.
Репортер – це той, хто висвітлює подію (новину). Але – новина не лише подія. Це ще й проблема, яка піднята на рівень публічності. Так само це і яскравий факт, стверджуючий життєрадісність в оточуючому середовищі.
5. Як просувати репортаж (ідею)?

1. соціальні мережі;

2. місцева преса;

3. регіональна преса;

4. національна та міжнародна преса;
Репортаж цікавий не лише свою критичністю, виявленням негативних явищ, тобто – проблем.

Репортаж – це ще й матеріал про позитивні явища (події), оптимістичні факти, які «уловив» репортер та виніс їх на публіку;

Поєднання і позитиву і негативу в репортажі – форма актуалізації проблеми (контраст).

6. Умови успішності як репортера:

- творчість, креативність;

- чесність і натхнення;

Реакція (відгуки) на тему як головний фактор критеріїв актуальності та якості матеріалу.

Дискусія навколо порушеної теми як вища форма та мета репортера і тут головне – вміння відстоювати власну позицію, не здаватись і гнути «свою лінію»…
7. ^ Заради чого діє суспільний репортер?

Головний мотиваційний елемент: користь для громади, суспільства.

Вихід на індивідуальний аспект мотивації:

  • Самореалізація та творчість (вихід творчої енергії особистості);

  • Набуття професіонального досвіду та матеріального задоволення комплексу потреб репортера: найближчий шлях до якісних репортажів.*Як стати суспільним репортером http://tools.gurt.org.ua/
Варто ознайомитись. Рекомендую настійливо!

*Завдання: написати статтю на тему, яка хвилює. Без обмежень (окрім як морально-етичних).

Мислення є матір’ю спілкування. Спочатку думки, потім – слова, за ними – друковані матеріали. Або: ідея – план реалізації – та практична реалізація ідеї. Ланцюг, який діє на всі сто!
Спочатку було слово… Точніше – слова. Як зробити власну мову (промову) яскравою та корисною для інших? Дуже просто!

Потрібно володіти декількома способами привернення та утримання уваги аудиторії. Чи складно це? Зовсім ні! Головне – практика та бажання досягти успіху в цій царині.
Важливо мати правильну дикцію.

Далі про техніку мови.

Підтема. ^ Техніка мови.

(за курсом сайту: http://technics-speech.ru/ukr/index.html)
Техніка мови — це майстерність публічного виступу, ділового спілкування людей за допомогою мовних конструкцій, що створюються на основі певних правил ораторського мистецтва, зв'язані з силою, висотою, благозвучністю, польотністю, рухливістю, тоном голосу і дикцією.

Напевно кожен в дитинстві мріяв, слухаючи чіткий і добре поставлений голос диктора центрального телебачення або радіо, оволодіти технікою мови і говорити також як вони. На жаль, виразно і членороздільно доносити свої думки оточуючим, через низку обставин, не кожному дано. Багато хто цього за собою не помічає, хтось цьому не надає значення і лише деякі відчувають себе не в своїй тарілці.

Подолання різних відхилень в звуковому ладі мови має величезне значення. Своєчасне усунення недоліків вимови дозволяє запобігти тим величезним труднощам, які можуть виникати із-за дефектів мови.

Не можна не враховувати і того чинника, що недоліки вимови, як і інші мовні порушення, нерідко можуть бути причиною серйозних відхилень в розвитку психіки, особливо дітей. Діти, які неправильно вимовляють слова, часто уникають мовного спілкування з друзями, не беруть участь в дитячих виступах на святах, не проявляють активності. Для дорослих же згадані недоліки можуть служити деякою перешкодою в просуванні по службових сходах.

Регулярні заняття по запропонованій методиці допоможуть справитися або значно понизити дискомфорт від заїкання. Все дуже просто. У кожної людини розвинена так звана внутрішня мова, яка не вимовляється вголос, а існує тільки в нашому мозку і яку ми звертаємо до самих себе. Коли ми в думках говоримо з самим собою, ми не заїкаємося. Внутрішня мова, хоча вона і беззвучна, не так вже відрізняється від мови зовнішньої, звучної. І та і інша управляється одними і тими ж мовними механізмами.

Слід пам'ятати, що тільки при значній завзятості і регулярних тренінгах можна досягти бажаної мети і добитися позитивних результатів в риториці, дикції і красномовстві.

^ Замість передмовиЗмістовна і вишукана за змістом промова не в змозі надати потрібного ефекту, якщо вона буде тьмяною по своїй формі або за способом реалізації. Тому представникам тих професій, кому постійно доводиться спілкуватися з людьми, а тим більше добиватися поставлених перед собою цілей, слідує найпильнішу увагу звернути на техніку своєї мови і докласти зусилля для вдосконалення техніки мови.

Робота по підвищенню рівня мовної культури немислима без удосконалення мовного апарату. Не можна виступати перед слухачами, пережовуючи текст, з'їдаючи початок і кінці слів, замінюючи одні звуки іншими або об'єднуючи окремі слова в одне безглузде поєднання. Така мова спотворює сенс вислову і справляє неприємне враження.

При підготовці цієї збірки порад нами узагальнені теоретичні матеріали по техніці мови, завдання і вправи, що сприяють виробленню необхідних навиків. Проте, виразність мови може бути досягнута лише в результаті систематичної роботи, направленої як на тренування і розвиток органів мови, так і на вдосконалення властивостей голосу.

Збірка порад складається з декількох розділів, де аналізуються будова мовного апарату, основні властивості голосу, спеціальні прийоми і вправи, що сприяють вдосконаленню конкретних навиків усної мови. Вона адресована всім тим, хто поставить перед собою мету удосконалювати свої мовні навики.

^ Фоторепортаж та його викладення в

соціальній мережі
У вас має бути певне технічне забезпечення.

У вас має бути тема та мета. Що і навіщо?

У вас має бути власний екаунт (ви маєте бути зареєстрованими в соціальній мережі).

Творчий підхід означає вміння зацікавити власним поглядом на здавалось би звичайні речі. Вам це вдається? Тоді ви не безнадійні.
Завдання: подати тему та мету фоторепортажу. Розмістити напрацьований матеріал в соціальній мережі протягом 1,5 годин. Терміновість – головний елемент ефективності вашої роботи. Не відкладайте відзнятий матеріал на завтра, бо він буде вже «мертвий». Фоторепортаж «день в день» цінується як свіжий хліб! Пам’ятайте.
Приклад: сільська місцина в Італії. Дім.

(сайт «Фототелеграф»)
Схожі:

План-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект заняття Тема: Ази економічної освіти
...
План-конспект індивідуального заняття Тема: Ази економічної освіти iconПлан-конспект індивідуального заняття тема: Введення в соціальне репортерство. Заняття 2
Російська мова: «Общественное репортерство», «Общественные организации», «Общество – община». «Гражданское общество»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2013
звернутися до адміністрації
mir.zavantag.com
Головна сторінка